Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka antena do DVB-T oraz dekoder DVB-T co kupić. Czerwonak/Poznań

korrrrra 20 Nov 2012 17:32 7050 19
    korrrrra
    Level 9  
    Ferguson Ariva T65
    Wiwa HD-90
    Thomson THT501

? do 150zł

- zależy mi też na tym, żeby można było oglądać sobie filmy z USB, albo dysku na USB, co wiąże się z jakością polskich napisów - przydałyby się większych rozmiarów (nie jak w wersjach z kina), albo możliwość ustawiania wielkości czcionki... nie znam się kompletnie więc nie wiem o co pytać. domyślam się że kodeki każdy z tych dekoderów ma podobne.

- sygnał - lokalizacja telewizora marki THOMSON - CRT - Koziegłowy/Czerwonak (k. Poznania). Jaka jest do tego potrzebna antena? Skąd leci sygnał? Co to jest moc głowicy w dekoderze - bo na różnych forach czytam, ale i tak żadna lampka się mi nie zaświeciła.

- każdy też strasznie straszy wieszaniem się WIWA HD-90 jest coś na rzeczy, czy to tylko plotki?

Po prostu wolałabym łatwo, prosto i przyjemnie a po przeczytaniu wszystkiego widzę, że im dalej w las tym więcej drzew.

Acha na 100% nie mogę mieć tych "łamanych" dekoderów wpinanych w SCART - bo potrzebuję łatwy dostęp do USB, a nie mam możliwości nurkowania za telewizor.:)
    User removed account
    Level 1  
    jark1990
    Level 10  
    Ja mam Thomsona tht501 i mogę ci go na pewno polecić. Tylko co do napisów to nie możesz zmieniać rozmiarów czcionki, chyba że przerobisz sobie napisy na format VobSub. Wtedy masz już do wyboru do koloru (rozmiar, czcionka, kolor).
    A nie zastanawiałeś się nad tym nowym dekoderem cyfrowego polsatu? Kosztuje też 150 zł a masz do niego przez pół roku pakiet paru dodatkowych programów za darmo no i ma wejście LAN więc możesz też używać na nim takich aplikacji jak ipla
    A co do anteny to spróbuj najpierw na zwykłej siatce (jeśli oczywiście ją masz i nie musisz jej kupować) bo bardzo prawdopodobne że bedzie ci na niej wszystko odbierał więc po co dodatkowy wydatek
    korrrrra
    Level 9  
    A jak się przerabia na VobSub? Tak dla laika: mam film divix, mam napisy txt i co dalej? Przy przeróbce - nic się nie gubi, synchornizacja itp.? To by było jakieś rozwąizanie.

A kabel - jaki polecacie - będę pewnie zamawiać przez net.
    Co do formatu zapisu - czy kodowany - to już absolutnie nie wiem gdzie tego szukać.

A czy ktoś miał porównanie WIWY i Fergusona? Też tymczasem skłaniam się do Thomsona.
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    korrrrra wrote:
    Jaka jest do tego potrzebna antena?

To wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz i z jakiego nadajnika chcesz odbierać telewizję.
    korrrrra wrote:
    Skąd leci sygnał?

sprawdź na tej stronce

Dodano po 3 [minuty]:

korrrrra wrote:
    A kabel - jaki polecacie - będę pewnie zamawiać przez net.

No jak to jaki?TAKI
    korrrrra
    Level 9  
    W Koziegłowach pod Poznaniem - blok ustawiony północ-południe - dokładnie na tej linii. Nie wiem skąd chcę odbierać... (generalnie tylko opcja balkon, albo antena pokojowa) bo nie wiem jakie są możliwości, podobno jest coś na Karolinie.
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    Antenę musisz ustawić na południe według tej mapy
    Według mnie wzmacniacz nie będzie potrzebny ponieważ jesteś całkowicie w zasięgu Wszystkich multipleksów.Wydaje mi się,że siatka z symetryzatorem w 100% wystarczy.:)
    Fotodetektor

Level 30  
    Proponuję T65 FERGUSONA
    User removed account
    User removed account  
    korrrrra
    Level 9  
    @elektryk_siedlce - A co to oznacza siatka z symetryzatorem :) - gdzie takie coś kupić, jakiś link?
    Bo jedyne co mam w domu to wygrzebany typowy widelec, takie coś co wygląda jak choinka 2D, symetryzatora tam chyba nie ma (nie ma żadnej dodatkowej puszeczki na tym, ani nic - choinka i drut). Na pewno włącza się to cudo do prądu.

@stefanisko - a antenka jaka? Czyli Ferguson ok? A tv jaki CRT czy płaski?
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    korrrrra wrote:
    @elektryk_siedlce - A co to oznacza siatka z symetryzatorem :)

Siatka-Antena siatkowa szerokopasmowa naprzykład taka jak tu
    Symetryzator-część montowana w puszce antenowej.Zmienia impedencję z 300 Ohm na 75 Ohm
    korrrrra wrote:
    gdzie takie coś kupić, jakiś link?

Siatka-Możesz szukać na allegro ale ja polecam taką>> LINK
    Symetryzator-Najlepszy jest na kanały 21-69 na przykład taki>> LINK
    korrrrra wrote:
    Na pewno włącza się to cudo do prądu.

To może ty to lepiej odłącz bo to może być bomba. :)
    korrrrra
    Level 9  
    A ten symetryzator to do tej siatki się montuje (pisze o linkach), czy to opcja osobna - np do starego widelca? Generalnie zastanawiam się czy nie da rady jakowegoś pokojowego rozwiązania znaleźć, w sensie bez sztycy na balkonie (w ostateczności będzie trzeba). :)))
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    korrrrra wrote:
    A ten symetryzator to do tej siatki się montuje (pisze o linkach),

TAK.Ten symetryzator przykręca się na śrubki w tej czarnej puszce antenowej.

Mam nadzieję,że masz choćby minimum doświadczenia,żeby podłączyć kabel koncentryczny z symetryzatorem?? ;)

Dodano po 2 [minuty]:

korrrrra wrote:
    Generalnie zastanawiam się czy nie da rady jakowegoś pokojowego rozwiązania znaleźć

Można próbować ale to tylko strata pieniędzy.Taka antena nadaje się tylko na odległość ad nadajnika nie dalszej niż 5km(chodzi mi tu o blokowisko).
    korrrrra
    Level 9  
    Doświadczenie mam - tylko w zadawaniu pytań, "w razie co" sytuacja wymusza "zrobienie".:)

Też tak pomyślałam z domową, jednak się zastanowiłam, czy nie zaryzykować przykręceniem owego symetryzatora do starego widelca. A blokowisko i owszem, ale akurat na Śrem mam idealną czystą linię prostą, bo mieszkam na ost. piętrze plus na wzniesieniu terenu w dole widać Poznań- czyli wyżej się nie da.

po prostu szukam rozwiązań "na skróty".
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    korrrrra wrote:
    po prostu szukam rozwiązań "na skróty"

Nie ić na skróty bo rozdepczą cię mamuty :)
    korrrrra wrote:
    jednak się zastanowiłam, czy nie zaryzykować przykręceniem owego symetryzatora do starego widelca

Gadasz o widelcu a ja nie wiem o co ci chodzi?
    Jak możesz to zrób zdjęcie tego widelca i daj tu fotkę.
    korrrrra
    Level 9  
    Widelec wygląda mniej wiecej tak: http://www.mixelectronics.pl/lider-sowar-dexta-silver-1081-101-ad01-38167

Konstrukcja niemalże identyczna, tylko bardziej zabytkowy, ma więcej tych krótszych piórek i jest większy. Pisałam "choinka 2D".

Foto - będzie gorszej jakości niż link poglądowy...:)

Acha, nie ma co się sugerować opisem z link'a, mój widelec ma ok 15-20 lat więc na pewno ci co go konstruowali nie zaplanowali opcji tv cyfrowej. Ale kształt identyczny.
    User removed account
    User removed account  
    wachcio
    Level 24  
    Kolego jeśli będziesz zamawiał kabel a nie wiesz jak się zabrać do tego Twojego "widelca" może dołóż kilka złotych i kup od razu http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...miczno_periodycznie_dipolowej_mlog_6-60_A4011.
    Jednak myślę, że się nie obejdzie bez zamontowania jej na zewnątrz skoro blok jest ustawiony północ południe a Śrem właśnie masz idealnie na południu.
    Przydał by się jakiś dobry wtyk antenowy np. http://www.dipol.com.pl/gniazdo_iec_cabelcon_...zewod_rg-6-triset-113_self-install__E3003.htm .
  • Helpful post
    @GUTEK@
    Level 30  
    Z tunerów polecam nową serię Wiwa z Memo Control - modele HD90 Memo Control oraz HD95 Memo Control.
    Tunery te posiadają piloty które umożliwiają również sterowanie telewizorem, dzięki temu nie trzeba jednym pilotem włączać telewizor a drugim sterować tunerem. Bardzo wygodne rozwiązanie.

Mam tuner HD90 od roku i nic się w nim nie zawiesza, nie wiem kto takie bzdury opowiada.
    korrrrra
    Level 9  
    Dzięki ! wiwa hd 95 - rewelacja !
    pilot rewelacja !

właśnie pisałam na forum emitel, że kupiłam bo akurat Pan o nim wspomniał a dodatkowo - umieścił rewelacyjne porównanie napisów - chylę czoła.

mam te same pytania co na forum emitela - : mam tv CRT, i filmy włączane z USB splaszczaja sie strasznie (bo one sa panoramiczne, a automatycznie dostwosowuje sie obraz do tv....) co nie jest fajne, bo potem ludzie wygladaja jak makaron i jakby nagle pochudli straszliwie... da się coś z tym zrobić?

drugie pytanie: mam pilota mc, ale nie mam orginalnego od tv, skad wytrzasnąć pilota z baza kodow? szukac jakiegos specjalnego - nie wiem od czego zaczac -> stąd pytania.