Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor do 1200 zł?

MaciekWombat 20 Nov 2012 18:58 2328 13
    MaciekWombat
    Level 9  
    hej, chcę kupić telewizor dla dziadka bo fajny gościu jest :)
    dziadek ma bardzo dobry słuch ale kiepski wzrok więc zależy mi na dobrym dźwięku i dosyć wyraźnym obrazie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 14m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na meblościance
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój jest ciemny
    7. Jaki masz obecnie telewizor? THOMPSON 32" stary
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? koniecznie usb żeby oglądać filmy/seriale z dysku
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? antena naziemna
    10 .Jakie urządzenia? video, dvd, na wtyczki euro, dysk, czasem pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? dużo ok 6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wszystko jedno
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale/czasem sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 26, 29 może 32 chociaż wiem że ciężko będzie w tym budżecie ale wzrok by mu się mniej męczył
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1200 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

znajdzie się coś w tym budżecie?
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    Miło z Twojej strony, jakże nie pomóc w takiej sprawie:). Do tej ceny spokojnie można coś znaleźć sensownego: http://www.ceneo.pl/16368535#tab=spec, a więc LG 32CS460 z funkcjami Picture wizardII i TripleXD engine. Z dyskiem też będzie współpracował. W jakich formatach masz te seriale na dysku?
    MaciekWombat
    Level 9  
    Dzięki za podpowiedzi :)

Panasonica obejrzeliśmy w Media ale się nie podobał dziadkowi i za bardzo prądożerny. Chyba LED będzie lepszy niż LCD. Oglądaliśmy LG ale nie było takiego modelu jak podany wyżej. Ogólnie wrażenia lepsze niż Panasonic.

Dziadkowi podobały się Sharp-y ale nie było nic w tej kwocie jaką dysponuję :(

Seriale są w formatach głównie avi i mkv, teraz dziadek ogląda przez tuner dvb-t (sam go sobie zmontował!) :D
    User removed account
    Level 1  
    MaciekWombat
    Level 9  
    To może napiszę inaczej. Poszedłem z dziadkiem do Media Marktu obejrzeć tego Panasonica tx-l32c5e, zużycie prądu miał 80 W a facet z obsługi powiedział że LCD potrzebują więcej prądu niż LED które przy tym rozmiarze zużywają ok 40 W. Dziadkowi Panasonic w ogóle się nie podobał ze względu na kolory - jak mu się nie podoba to przecież na siłę nie będę kupował! Dziadek obejrzał różne telewizory LG i powiedział że te są lepsze bo mają ładniejsze kolory, to wszystko. A najbardziej podobały mu się telewizory marki Sharp.

O seriale pytał się ktoś wyżej w jakich są formatach to napisałem - avi i mkv, bo to ważne żeby dało się je odtworzyć przez złącze usb co jest napisane w moim pierwszym poście.

"dokupisz z czasem DOngla z Androidem i będziesz miał i Wifi i setki tysięcy programów i aplikacji" - po co to?
    User removed account
    Level 1  
    jacekRCA
    Level 25  
    Ledy mają to do siebie, że obraz z tym podświetleniem ma trochę inne kolory i trzeba to lubić. Jeżeli dziadkowi pasuje to w takim razie powinieneś kupić TV z podświetleniem ledowym.
    DoktorWolt_pl
    Level 10  
    Do 1200zł ciężko o dobrego Sharpa,więc proponuję skupić się na wspomnianym modelu LG oraz poszukać Toshiby- teraz przed świętami można znaleźć coś dobrego. Oczywiście 32 cale.
    User removed account
    Level 1  
    MaciekWombat
    Level 9  
    Jaki model Toshiby polecacie?

A gdzie można kupić Sharp 32 LE 135 bo ja szukałem ale nie znalazłem :(
    User removed account
    Level 1