Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

honda CIVIC 1,6i LS pasek rozrządu potrzebna pomoc!!! pilne!

03 Feb 2005 12:13 5464 5
  • Level 17  
    Witam!!!
    mam honde civic z 95 roku 5 drzwiowy (6ta generacja) o oznaczeniu 1.6i LS z tego co mi sie wydaje silnik oznaczony jest jako D16Y3 ale juz sam nie wiem. Nie wiem kiedy w niej byl wymieniany pasek rozrzadu ;(
    Moje pytanie czy ten silnik w przypadku zerwania paska zniszczy zawory, tłoki, itd... czy moze jest to silnik bezkolizyjny? no i jeszcze pytanko jaki pasek w tym aucie jest jakie ma oznaczenia (moga byc zamienniki bosch, gates, ...) szykuje sie do wymiany ale nie wiem gdzie kupic pasek:(, z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 16  
    Żadko który silnik ma rozrząd bezkolizyjny a juz na pewno nie ten twój .Wymień pasek i to szybko !!!
  • Level 17  
    a moze da sie jakos po wygladzie okreslic czy pasek jest swiezo wstawiony czy moze juz jest jego "koncowka" ? pozatym nie wiem jakiej firmy kupic pasek zeby wytrzymal tyle ile ma wytrzyman nie robiac przykrej niespodzianki ;( slyszalem cos o JC i o GATES, BOSCH, ... ktory wybrac?
  • Helpful post
    Level 16  
    Kup GATES !! A po wygladzie trudno ocenic ile pasek chodził !! W dobrym sklepie dobiorą Ci pasek na podstawie numeru silnika .Na tym naprawde nie warto oszczedzać !!! Ja wywalam pasek max po 70 000 i to jesli jest drogi bo tańsze po 50 000 .
  • Level 13  
    Rozrząd w civic to wyjątkowo trwała konstrukcja. Instrukcja przewiduje wymianę co 120.000km, i jak znam wielu serwisantów autoryzowanych tak wszyscy twierdzą, że tyle wytrzymuje. Kluczem do sukcesu jest szczelna obudowa napędu. Jeśli chodzi o części pasek polecam oryginalny-można dostać za 170zł (cena serwisowa -ponad 300) rolkę można kupić gdziekolwiek. Cena japońskiej ok90zł.
  • Level 12  
    orginał i zrobisz 120000 i to pewne