Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia obicia siedzeń

arrowman 20 Lis 2012 20:07 5169 7
  • #1 20 Lis 2012 20:07
    arrowman
    Poziom 10  

Witam,
    Nie znam się niestety kompletnie na maszynach do szycia, co prawda widziałem opinie w różnych miejscach na necie, ale jakoś najbardziej sobie cenię w takich sprawach elektroda.pl. Ale niestety nikt jeszcze nie założył takiego tematu.

Otóż chciałbym wymienić obicia siedzeń w samochodzie (raczej model tutaj nie istotny, ale podam: Fiat Seicento). Po co? A no po to, że tapicer jest drogi i za koszt jego usługi, tak sądzę, mogę sprawić sobie narzędzie i jeszcze czegoś się nauczyć. Czyli zrobić upgrade siebie i nabyć konkretny tool.
    Ale do rzeczy. Materiał na tapicerki z tego co widzę nie należy do najcieńszych. Nie chciałbym też plątania nici (widziałem takie plątacze za 100zł, straszne), ani nie zależy mi na maszynie na jeden raz.
    Co ważne, jeżeli mi to wyjdzie, chciałbym na początek sporadycznie naprawiać takie obicia na zlecenie. Nie przewiduję jednak eksploatacji maszyny 8h/24h. Może po 2h i nie co dzień. Po prostu szukam czegoś co nie tylko pozwoliłoby mi zrobić coś na własne potrzeby, ale sporadycznie (1-2 zlecenia na miesiąc) coś zrobić komuś.
    W moim regionie tapicerzy prawie nie ma, a jak są to ceny są koszmarne.
    Sądzę, że można by wypełnić tutaj lukę w lokalnym rynku.

A zbieram na szczytny cel, samorozwoju. Obrałem target IELTS->CCNA->coś z CAD. A potem paralotnie:-) Może to byłby dobry pomysł na dodatkowy zarobek? W końcu coś muszę zrobić ze swoim życiem bo zwariuje w tej polskiej beznadziei.

Pozdrawiam i dziękuję,
    A.

P.S. Jakoś zawsze jak tutaj piszę to czuję jakąś adrenalinę. Tyle tutaj już genialnych rzeczy czytałem. To trochę jakby zaszczyt pisać tutaj?

0 7
  • #2 20 Lis 2012 20:26
    kamil907
    Poziom 28  

Niestety ale tapicerstwo to bardzo trudny temat. Sam mam krawcową w rodzinie która nie bardzo jest mi w stanie pomóc w sprawach tapicerskich bo jest to po prostu zbyt trudne i wymaga dużej praktyki i doświadczenia, żeby wyniki były zadowalające. A jeśli chodzi o maszynę to bez 1000zł nie ma co w ogóle szukać jeśli masz zamiar się tym zajmować. W domu mam jakiegoś Łucznika za połowę tego budżetu i szału nie ma, na grubszych rzeczach nie daje rady.

0
  • #3 20 Lis 2012 20:44
    arrowman
    Poziom 10  

Oj, o trudność się nie boję. Dla mojego samochodu szwy nie muszą być dobrze zrobione, byle były własne:-)
    A jeżeli nawet byłoby to za trudne to maszyna i tak się przyda.

Przeraziła mnie tylko cena... 1000zł to dla mnie dużo kasy jak na tego typu wydatek. Tapicer kosztowałby mnie ok. 400zł (ale nie wiem czy wliczony koszt materiału).
    Wpadłem też na pomysł naklejenia na istniejącą tapicerkę (po zdjęciu jej, w Seicento to pestka) jakąś tkaninę. Tylko klej jest dosyć drogi. W robocie mamy też świetną taśmę dwustronną, kleimy nią nawet metal. Nie pamiętam teraz ceny, ale wiem, że jest droga, jednak gdybym wyklejał żeberka co jakąś odległość, nie musiałoby to być aż tak kosztowne.
    Tylko najpierw zrobię test jak to się trzyma na takiej tkaninie jak ta na obiciach. Na tkaninie z polimerów trzyma się wyśmienicie (porwie się prędzej tkaninę niż zerwie klej).

A co napiszecie o tej maszynie?
    TOYOTA FSR21 - 319,99 zł
    http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-toyota-fsr21-ma-sciegi-overlock-i2773394792.html

Taka pośrednia cena:
    HUSQVARNA E-10 - 443 zł
    http://www.ceneo.pl/316918

Bo ta też fajna, ale za droga (jak dla mnie):
    JANOME 920 - 669 zł
    http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-janome-920-stopki-gratis-i2774209718.html

Dzięki za info, ale mam nadzieję, że znajdzie się jakiś Heros na miarę tych starożytnych z lepszą nowiną:-)

0
  • #4 21 Lis 2012 08:26
    cirrostrato
    Poziom 36  

arrowman napisał:
    Oj, o trudność się nie boję. Dla mojego samochodu szwy nie muszą być dobrze zrobione, byle były własne
    To za drogie, tamto to nie to, zawracasz głowę..rozwiązanie tanie i dobre ale trzeba ,,trochę'' wprawy: dwie duże igły tapicerskie do szycia ręcznego i szpulka porządnej dratwy, tak kiedyś robiono, bez maszyn.....A jak chcesz zarobkowo to robić to poterminuj u tapicera, to naprawdę nie taka prosta zabawa, mam gościa tapicera na sąsiedniej ulicy i czasem się przyglądam. Pomysł z jakimś ,,naklejaniem'' na tapicerce rozbawił mnie, na koszt kleju też narzekasz....

0
  • #5 21 Lis 2012 09:43
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Plastykowe pseudo maszyny do szycia nie poradzą sobie zbyt nawet z normalnym materiałem, nie mówiąc o tapicerce, skórze itd...
    Z tańszych i sprawdzonych konstrukcji - oraz kupisz do nich częsci to - LZ3

0
  • #6 21 Lis 2012 17:13
    arrowman
    Poziom 10  

cirrostrato napisał:
    dwie duże igły tapicerskie do szycia ręcznego i szpulka porządnej dratwy, tak kiedyś robiono, bez maszyn.....

Właśnie wczoraj późnym wieczorem rozmawiałem o tym z bratem i stwierdziliśmy, że dałoby radę a spróbować nie kosztuje. Jeżeli w weekend uda mi się kupić igły i materiał (raczej nie dojdzie) to od tego zacznę. Obaczę z jakimi problemami się spotkam i potem zadecyduję o maszynie.

Temat się wydaje ciekawy, może nie dla Ciebie, ale gdyby tu się wypowiedział tapicer to by było cenne info dla innych. Wiesz, to że dla Ciebie to głupie to nie znaczy, że inni nie mogą na przykład z tego żyć. Sam piszesz, że masz tapicera naprzeciwko.

cirrostrato napisał:
    A jak chcesz zarobkowo to robić to poterminuj u tapicera

Nie znam żadnego. Najbliższy jest bardzo daleko ode mnie (chyba, że o kimś nie wiem). Ale on nic nie chciał mi nawet pokazać no to co dopiero pomoc przy czymś. Mam zresztą pracę. Aż tyle czasu to nie chcę na to poświęcać:-)

Sady napisał:
    Z tańszych i sprawdzonych konstrukcji - oraz kupisz do nich częsci to - LZ3

No tak, tylko tych modeli to już jak na lekarstwo na rynku:-) Zresztą jak ją tak oglądam to trochę chyba trzeba się na tym znać. Ja jednak preferuję maszynę z instrukcją:-)

Na razie pójdę za radą Cirrostrato i zainwestuję w igły:D

I fakt, z klejem to był głupi pomysł:-) Nawet bardzo. Ale ta taśma to nie już aż tak. Jak zrobię jakieś testy to zamieszczę zdjęcia, jeżeli będzie warto:-) Jak będą w firmie zamawiać dostawę to dorzucę się a jedną sztukę.

Dzięki wszystkim!

0
  • #7 29 Gru 2013 13:49
    niemuflon
    Poziom 10  

arrowman i jak tam Twoja przygoda z tapicerstwem? temat upadł?
    ja właśnie próbuję uruchomić stebnówkę łucznik LZ3-zakupiłem w takim samym celu jak Twój
    maszyna kompletna ale są małe problemy--a już bym poszył :)

1
  • #8 30 Gru 2013 01:44
    arrowman
    Poziom 10  

niemuflon napisał:
    arrowman i jak tam Twoja przygoda z tapicerstwem? temat upadł?
    ja właśnie próbuję uruchomić stebnówkę łucznik LZ3-zakupiłem w takim samym celu jak Twój
    maszyna kompletna ale są małe problemy--a już bym poszył :)

Tak, upadł i raczej nie wstanie. Mam inne pilniejsze wydatki, z którymi się raczej nie uporam szybko;-)
    Po drugie to materiał na tapicerkę albo strasznie drogi, albo trudno dostępny w mojej okolicy. Jakbyś znalazł jakiś tani i wytrzymały materiał to będę wdzięczny jak być dał znać;-)

1