Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEIYING PY9907 - GPS nie działa

20 Lis 2012 20:35 8703 10
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem polegający na tym, że podczas próby włączenia nawigacji w menu głównym pojawia się komunikat "no video signal". Może ktoś wie jak to rozwiązać?
  • Poziom 1  
    WITAM pawelmuzyk! Ja niestety Ci nie pomogę ale chciałem zapytać czy opyla się inwestować kasę w takie radio bo osobiście też jestem zainteresowany zakupem?
    Wiesz jak próbowałem się na necie czegoś dowiedzieć to każdy pisze że to chu...... ale ja wolę dopytać u źródła bo Ci co tak piszą to nawet sprzętu na oczy nie widzieli nie wiedzą z czym mają do czynienia i od razu stację za ponad 4 tyś. każą kupować żeby mieć tylko w kabinie logo. Jaka jest twoja recenzja polecasz czy nie???????????
  • Moderator CarAudio
    Nówka i już problemy , a Ty pytasz czy zadowolony ?
  • Poziom 12  
    Pewnie gdybym ogarnął kwestię tej nawigacji to byłbym zadowolony:) Po przesiadce z fabrycznego radia w hondzie czyli stworzonego przez Pionieera nie ma jakieś przepaści w brzmieniu, gra naprawdę poprawnie, odczyt plików z różnych nośników, tuner dvbt, filmy na dvd, wszystko działa, tylko za nic nie mogę dojść co ma video signal do nawigacji, myślę, że skończy się to na serwisie skoro nikt się z czymś takim nie spotkał.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdź na innej karcie pamięci, mapie ale to prawdopodobnie uszkodzenie firmware.
    Nie działo się wcześniej tak że zanikał sygnał GPS. Musisz odesłać do importera.

Dla Grzegorz A3 8P:
    Niestety sporo tych radii posiada pewne niedoskonałości.
    Polecam Ci markę GMS, troszkę droższe ale wyższa półka i dużo mniejsza awaryjność.
  • Poziom 1  
    Jaką nawigacje wgrać do PY9907?
    I jak to zrobić?
    czy da sie np Automape? czemu tam jest oddzielne wejście na kartę sd do gps
    Możecie opisać instalacje navi i polecić coś? nie mogę nic znaleźć w necie na ten temat
    Pozdro
  • Poziom 11  
    Witam
    Widzę sporo krytyków owego Peiyinga PY9907. Mam ten sprzęt w Avensis od 1,5 roku i jestem nad wyraz zadowolony. Choćby mnogość funkcji. Odbiór DVB-T i GPS - rewelacja. Oczywiście antena DVB-T zmieniona na lepszą niż w wyposażeniu radia, ale antena GPS z zestawu radzi sobie świetnie. Oczywiście, aby możliwy był odbiór TV w trakcie jazdy należy połączyć kabelek brake z masą - inaczej komunikat "no video signal" /oczywiście oglądanie dla pasażerów/. Automapa działa doskonale, sygnał GPS pojawia się szybko. Co do jakości dźwięku, to uważam, że jest przyzwoita. Głębia dźwięku, kalibracja tonów wysokich i niskich zadowalająca. Włączanie i sterowanie z kierownicy, po wcześniejszym podłączeniu odpowiednich kabelków i skonfigurowaniu ich działania. Odtwarzanie materiałów Video z karty SD - bardzo poprawne i wyraźne, bez zacięć. Także odtwarzanie materiałów z DVD czy CD. Bluetooth działa doskonale. Po połączeniu z moim ulubionym telefonem N95 8GB mam super zestaw głośnomówiący, który odcina muzykę czy inny aktualnie odtwarzany materiał i na głośnikach jest rozmowa telefoniczna. Wybieranie numeru także z odbiornika radiowego - redial itp. Oczywiście nie zapomniano o kamerze cofania, gdzie pod przygotowane wejścia można ją podłączyć i cieszyć się obrazem z tyłu auta. Jest także wejście mini USB, gdzie można podpiąć zewnętrzne urządzenia. Jest także pilot - ważne dla osób oglądających a siedzących na tylnej kanapie /patrz - dzieciaki/. W zestawie jest wszystko co potrzebne, tzn. kostki, kable video, USB, ramka. Odnośnie ramki - to oczywiście w większości przypadków trzeba dokupić dedykowaną do własnego auta i trochę doszlifować, aby nie oszpecić widoku całości. Ekran dotykowy działa właściwie, jak wspomniałem użytkowany 1,5 roku. Jak dla mnie i pewnie dla wielu - rewelacja. Zresztą sama cena świadczy o jakości tego kombajnu multimedialnego, która nadal oscyluje w okolicach 1.100 zł. Moim zdaniem nieuprawnione jest twierdzenie, że wszystko co z Chin jest do niczego, tak samo nie można ryzykować twierdzenia, że każdy kto ma inne poglądy jest totalnym idiotą. Dobra rada, aby nie narzekać, że coś nie działa w Peiying 9907 - lepiej czytać instrukcje i ewentualnie pytać.
    Kolego Karol291180 - dwa gniazda są dla materiałów Video i MP3 itp, oraz oddzielne gniazdo dla samej nawigacji. Jest to na wewnętrznym panelu przecież opisane.
    Załączniki:
  • Poziom 11  
    Spróbuj na automapie. Po wgraniu i odpaleniu nic nie ustawiałem i wszystko działa. Satelity łapie różnie. Nieraz znajdzie po kilku sekundach a bywa też, że trzeba poczekać kilka minut. Piszesz, że połączenie masz OK. Anten chyba nie pomyliłeś bo końcówki od GPS i TV są takie same. Może warto sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Siemka, ja mam to radio już od jakichś 2óch lat i ciągle śmiga aż miło. Ja zawsze instaluję AutoMapę na sformatowaną kartę pamięci i sama się ustawia automatycznie.
    Tylko ja mam taki myk, że nie włączam od razu nawigacji po uruchomieniu radia. Posłuchaj przez chwilę muzyki. Wtedy włącz nawigację ( nie w garażu ) i na pewno wyłapie sygnał.
  • Poziom 9  
    Podobną sytacje miałem na kruger&Matiz - po podłączeniu anteny z zestawu łapał satelity.
    Błąd był w zwarcie przewodu antenowego GPSu z anteny samochodowej Raku