Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa zasilająca (filtrująca) ?!

03 Lut 2005 12:59 7534 13
  • Poziom 11  
    Witam! Noszę się z zamiarem kupna listwy zasilającej (filtrującej) pod komputer odnosnie, której mam pytanie - a mianowicie czym się kierować przy jej zakupie, na co zwracać uwagę i jakiego producenta (model - lestar, acar, ever) polecilibyście ?? Wiem tez, ze istnieją listwy w odmianach 'internet', które chronią linię telefoniczną, centralkę, modem - o co w tym chodzi, jakie to zabezpieczenie i jak to się ma gdyby podpiąć pod to RJ'kę z sieci lan (czy zabezpieczy w przybadku jakichkolwiek zakłuceń z sieci, zbyt duzego napięcia kartę sieciową - komputer), co to za zabezpieczenie ?! Pozdrawiam!
  • Zasilacze UPS
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    nie mam 100% pewności, ale wyaje mi się, że jest to zwykły bezpicznik. takze poleciłbym bardziej UPS (zasilacz awaryjny), to on może uchronić przed przpięciami i wyączeniem prądu. Cena takiego UPS-a ok 250PLN.

PZDR
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Szczerze nie polecam listwy z doświadczenia po którym straciłem rok temu nowy komputer. Ale zawsze to jakieś rozwiązanie niż żadne. Bardziej polecał bym UPS'a w 100% chroni przed przepięciami w sieci i tak jak to mają Laptopy po wyłączeniu zasilania masz zawsze czas na bezpiecznie pozamykanie wszystkich aplikacji. Listwa zaś chroni max 75%, czas reakcji na przepięcia jest bardzo niski.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 11  
    Zdaję sobie z tego wyśmienicie sprawę, ale... no właśnie, ale nie stać mnie na wydatek rzędu 250 zł w związku z czym chciałbym się zabezpieczyć 'chociaz' tą listwą, bo jak napisaliście lepsze to niz nic...
  • Poziom 14  
    UPS MUSTEK 400 VA kosztuje w detalu 199 zł! W zupełności wystarczy do średniej klasy PZ z monitorem 17".
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ja mam listwe Lestar no i jakoś nie nażekam (hodzi mi bez usterek już 3 rok a mam do niej podłaczonego kompa, monitor 19', drukarke i głośniki. Ale i tak podstawa to dobra instalacja elektryczna (przede wszystkim dobrze zrobione uziemienie) i porządny zasilacz. Dużo tez zależy od dostawcy prądu (jak daleko jest najbliższa stacja SN->nn, jaki ma sprzet itp.).

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się nad listwami Ever Standard Plus lub Komfort rozniacymi się właśnie tym 'zabezpieczeniem linii telefonicznej' i właśnie zastanawiam się CO TO JEST ZA ZABEZPIECZENIE ?? I czy moze byc ono stosowane takze do podłączenia kart sieciowej po sieci lan??
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    jezeli w listwie zasilajacej jet zabezpieczenie linii telefonicznej, to nie mozna podlaczyc LAN'u, bo to dwie rozne koncowki. i tak LAN to RJ45, a telofoniczne gniazdko to RJ11.
    PZDR
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Filtr telefoniczny służy do zabezpieczenia lini telefonicznej (dlatego się tak nazywa :) ) i nie nadaje się do zabezpieczenia sieci LAN. A jest to po prostu kilka warystorów i jakiś ochronnik gazowy - wszystko to ma chronić przed zbyt wysokimi napięciami mogącymi uszkodzić telefon (sfoją drogą dużo współczesnych aparatów ma coś takiego już wbudowane).

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    OKi czyli skłaniam się jednak ku Ever Standard Plus ;) Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Witam

Wybaczcie za odgrzewanie tematu.
    Chciałem dorzucić swoje trzy grosze, bo może ktoś kiedyś będzie szukał informacji przed zakupem. A przy tym głupio zaczynać nowy temat...

Wspomniana listwa Ever Standard Plus to zwykły rozgałęziacz, w którym za element zabezpieczający "robi" wyłącznik, dwa bezpieczniki i trzy warystory.
    Po otwarciu pokrywy spodziewałem się choć filtra... dziwne, jak w świadomości większości ludzi, zwykłych zjadaczy komputerów, jawi się listwa zasilająca ;)

TreChaL napisał:
    OKi czyli skłaniam się jednak ku Ever Standard Plus ;) Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Witam!
    Dorzucę swoje trzy grosze do tematu. Testując kilkanaście tego typu "wynalazków" napotkałem dotychczas 2 urządzenia, które spełniały moje oczekiwania. Były to ACAR 505 w metalowej obudowie (niestety już nie produkowany) i ostatnio testowany filtr przeciwzakłóceniowy PFpz2-4-S,D firmy FILTERCON. Może firma niezbyt znana, ale naprawdę robi rzeczy na wysokim poziomie. Badania laboratoryjne, które przeprowadzałem potwierdziły w całości dane techniczne prezentowane przez producenta. Dla zainteresowanych strona producenta :
    www.filtercon.com.plWarto kliknąć tam (jak to kogoś interesuje) na zakładkę "TEORIA". Są tam dość ciekawe i przystępnie przedstawione rzeczy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    I kolejny raz odgrzewam temat.
    Zakupilem kolejna listwe i byc moze moje skromne doswiadczenia pomoga komus w podjeciu decyzji.
    Dla ulatwienia porownania pozwolilem sobie wrzucic kilka zdjec.

EVER standard plus, juz przeze mnie wspomniana.
    http://www.ever.com.pl/pl/prod_surge_protectors.php?surge_protector=standard_plus
    A w srodku, jak napisalem, trzy warystory i dwa bezpieczniki

LESTAR LF 530WA 5+ http://www.lestar.pl/products/mainsfilter/LF-530WA-5

Dwa bezpieczniki...

i uklad filtrujacy z warystorami na pokladzie.

Nie znam sie na tyle, zeby wiedziec czy pracuje dobrze, ale poprawia mi samopoczucie ;) Jedyna wada jaka dostrzeglem -lampka pracuje glosno i slychac odrobine jej skwierczenie.