Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5A A01PL - Aktualizacja Bios probem

macbi 20 Lis 2012 21:16 7113 9
  • #1 20 Lis 2012 21:16
    macbi
    Poziom 11  

Witam

Program "SW Update" wyświetlił komunikat że jest dostępna aktualizacja bios ale przy próbie aktualizacji pojawia się komunikat "Nie zaktualizowano (-10) " Wersja nowego biosu to "Ver 09 QA " Pragnę zaznaczyć ze poprzednie aktualizacje biosu za pomocą tego programu przebiegały bezproblemowo . Proszę o sugestie czym jest spowodowany brak możliwości aktualizacji.

• #2 20 Lis 2012 21:22
    dr.master
    Poziom 35  

Spróbuj w innym terminie - serwer może być przeciążony, bądz wedź na stronę producenta i manualnie ściągnij upgrade BIOSu.

• #3 20 Lis 2012 21:40
    macbi
    Poziom 11  

Już od tygodnia próbuje zaktualizować bios tą metodą i zawsze wyświetla się ten sam komunikat więc to chyba nie jest wina przeciążonych serwerów .Po wejściu na stronę producenta nie znalazłem biosu do ręcznej aktualizacji.

• #5 24 Sty 2013 20:13
    tomu23
    Poziom 2  

Znalazłem sposób aktualizacji biosa do wersji 09QA. Niestety samsung dal faila z biosem 08QA który uniemożliwia aktualizacje do najnowszej wersji. Należy najpierw cofnąć biosa do wersji 07QA a następnie zainstalować z programu SAMSUNGA BIOSUpdate od razu 09QA. Cala instrukcja znajduje się pod tym linkiem: TUTAJ. Na pewno działa ostatni post z linkiem z mediafire do cofania biosu. Pozdrawiam]Link[/url]

• #6 24 Sty 2013 20:44
    macbi
    Poziom 11  

Próbowałeś tej metody ? U mnie nie ma możliwości powrotu do starszego biosu bo instalator pluje się że chcę zainstalować starszą wersję niż obecnie zainstalowaną.

• #7 24 Sty 2013 21:20
    tomu23
    Poziom 2  

Jak robiłem to samym exekiem z biosem 07QA miałem tak samo.

Tak próbowałem dlatego dziele się z wami informacją bo Support Samsunga zlał trochę tą sprawę mimo że do nich pisałem. Dokładnie dzisiaj to zrobiłem. Pobrałem tego linka co tam jest oraz rozpakowałem. Następnie wchodzisz w BIOSMOD i odpalasz tam Flash.bat. Odpali Ci programik i zapyta się czy chcesz flashowac. Klikasz tak. Na sam koniec zresetuje Ci się laptop. Po uruchomieniu ponownie laptopa odpalasz BIOSUpdate Samsunga i masz napisane ze bieżąca wersja to 07QA i jest możliwość aktualizacji do 09QA. Klikasz aktualizuj. No i masz najnowszego BIOSA ;) Przy flashowaniu pamiętaj żeby powyłączać programy i podłączyć laptopa do zasilania.

• Pomocny post
    #9 24 Sty 2013 23:14
    tomu23
    Poziom 2  

Z tego co tu widać wywaliło błąd tak jakbyś już miał 07QA. A odpaliłeś ten program z flash.bat? A i zobacz czy uruchamia ci się jako administrator. Widzę na screenie ze masz zaznaczony backup. A ja chyba nawet nie miałem opcji żeby to zmienić. I pobrałeś to co było z mediafire?

U mnie wyglądało to tak:
    1. Wypakowanie całości wejście do folderu BIOSMOD. Odpalam flash.bat (nie WinFlash.exe) (jako administrator było domyślnie) i sam mi się cały zaktualizował bez zmiany żadnych opcji. (Zmieniałeś jakieś opcje lub ścieżki?)
    2. Automatyczny reset kompa.
    3. Odpalenie BIOSUpdate samsunga, aktualizacja biosu i automatyczny reset.
    4. Reset kompa.
    Tak wyglądała cała procedura.

Jak będziesz miał dalej problem spróbuje jeszcze raz u siebie i wstawię razem z Screenami.

//Edit
    Z tego co widzę odpaliłeś z WinFlash co jest błędem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME