Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5A A01PL - Aktualizacja Bios probem

20 Lis 2012 21:16 8445 9
 • Poziom 11  
  Witam

  Program "SW Update" wyświetlił komunikat że jest dostępna aktualizacja bios ale przy próbie aktualizacji pojawia się komunikat "Nie zaktualizowano (-10) " Wersja nowego biosu to "Ver 09 QA " Pragnę zaznaczyć ze poprzednie aktualizacje biosu za pomocą tego programu przebiegały bezproblemowo . Proszę o sugestie czym jest spowodowany brak możliwości aktualizacji.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Spec od drukarek
  Spróbuj w innym terminie - serwer może być przeciążony, bądz wedź na stronę producenta i manualnie ściągnij upgrade BIOSu.
 • Poziom 11  
  Już od tygodnia próbuje zaktualizować bios tą metodą i zawsze wyświetla się ten sam komunikat więc to chyba nie jest wina przeciążonych serwerów .Po wejściu na stronę producenta nie znalazłem biosu do ręcznej aktualizacji.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 2  
  Znalazłem sposób aktualizacji biosa do wersji 09QA. Niestety samsung dal faila z biosem 08QA który uniemożliwia aktualizacje do najnowszej wersji. Należy najpierw cofnąć biosa do wersji 07QA a następnie zainstalować z programu SAMSUNGA BIOSUpdate od razu 09QA. Cala instrukcja znajduje się pod tym linkiem: TUTAJ. Na pewno działa ostatni post z linkiem z mediafire do cofania biosu. Pozdrawiam]Link[/url]
 • Poziom 11  
  Próbowałeś tej metody ? U mnie nie ma możliwości powrotu do starszego biosu bo instalator pluje się że chcę zainstalować starszą wersję niż obecnie zainstalowaną.
 • Poziom 2  
  Jak robiłem to samym exekiem z biosem 07QA miałem tak samo.

  Tak próbowałem dlatego dziele się z wami informacją bo Support Samsunga zlał trochę tą sprawę mimo że do nich pisałem. Dokładnie dzisiaj to zrobiłem. Pobrałem tego linka co tam jest oraz rozpakowałem. Następnie wchodzisz w BIOSMOD i odpalasz tam Flash.bat. Odpali Ci programik i zapyta się czy chcesz flashowac. Klikasz tak. Na sam koniec zresetuje Ci się laptop. Po uruchomieniu ponownie laptopa odpalasz BIOSUpdate Samsunga i masz napisane ze bieżąca wersja to 07QA i jest możliwość aktualizacji do 09QA. Klikasz aktualizuj. No i masz najnowszego BIOSA ;) Przy flashowaniu pamiętaj żeby powyłączać programy i podłączyć laptopa do zasilania.
 • Pomocny post
  Poziom 2  
  Z tego co tu widać wywaliło błąd tak jakbyś już miał 07QA. A odpaliłeś ten program z flash.bat? A i zobacz czy uruchamia ci się jako administrator. Widzę na screenie ze masz zaznaczony backup. A ja chyba nawet nie miałem opcji żeby to zmienić. I pobrałeś to co było z mediafire?

  U mnie wyglądało to tak:
  1. Wypakowanie całości wejście do folderu BIOSMOD. Odpalam flash.bat (nie WinFlash.exe) (jako administrator było domyślnie) i sam mi się cały zaktualizował bez zmiany żadnych opcji. (Zmieniałeś jakieś opcje lub ścieżki?)
  2. Automatyczny reset kompa.
  3. Odpalenie BIOSUpdate samsunga, aktualizacja biosu i automatyczny reset.
  4. Reset kompa.
  Tak wyglądała cała procedura.

  Jak będziesz miał dalej problem spróbuje jeszcze raz u siebie i wstawię razem z Screenami.

  //Edit
  Z tego co widzę odpaliłeś z WinFlash co jest błędem.