Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link DIR-600 - Połączenie Wi-Fi w komputerze bez portu Ethernet

kacper_IK160P 20 Lis 2012 21:49 1653 15
  • #1 20 Lis 2012 21:49
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

Cześć, to mój pierwszy post tutaj, więc chciałbym się również z Wami przywitać. ;)

Od jakiegoś czasu siostra mi truje tyłek, żebym zrobił jej w domu Wi-Fi (mi jest niepotrzebne, więc nie ma). Kupiłem router D-Link DIR-600, ale zapomniałem, że nie mam w komputerze portu Ethernet (pecet jest dosyć stary, z roku 2003, płyta MSI-KT4AV). W związku z tym kupiłem ustrojstwo od TP-Link (wg wskazań znajomego speca od komputerów) zwące się TL-WN722N i podpiąłem je pod USB (to ponoć karta sieciowa, ma taką antenkę jak router). Router jest podpięty do modemu Scientific-Atlanta WebSTAR 2000 (internet z Vectry) poprzez kabel Ethernet. Połączenie między routerem i kartą sieciową USB istnieje, ale nie mogę skonfigurować routera (chcę zabezpieczyć) ani podpiąć do niego telefonu siostry, a co za tym idzie korzystać za jego pośrednictwem z internetu. Jeśli coś jest niezrozumiałe - pytajcie. Bardzo bym prosił o pomoc, bo jazgot 16-letniego bachora potrafi być bardzo wnerwiający, a oprócz tego ciekawi mnie, co schrzaniłem.
    Bardzo proszę o unikanie odpowiedzi typu "wymień kompa", "nie bierz się za coś, na czym się nie znasz", bo są wnerwiające i nic nie wnoszą do tematu.

0 15
  • #2 20 Lis 2012 22:03
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

kacper_IK160P napisał:
    "wymień kompa", "nie bierz się za coś, na czym się nie znasz",

Chyba forum pomyliłeś kolego.
    kacper_IK160P napisał:
    oprócz tego ciekawi mnie, co schrzaniłem.

Masz w tej chwili dostęp do internetu przez D-link-a?

0
  • #3 20 Lis 2012 22:05
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

Niestety nie. Przy próbie podpięcia się do niego telefon siostry po prostu pokazuje komunikat "Łączenie" i można go na pół dnia zostawić, a się nie połączy.
    Co do pierwszego cytatu: po prostu mam troszkę złego doświadczenia z trollami forumowymi ;)

0
  • #4 20 Lis 2012 22:08
    jimasek

Możesz zalogować się na router przez przeglądarkę internetową?

0
  • #5 20 Lis 2012 22:09
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

Również nie da rady. Po wpisaniu adresu 192.168.0.1 Firefox wywala słynny błąd "Przekroczono limit czasu połączenia".

0
  • #6 20 Lis 2012 22:11
    jimasek

Oczywiście połączyłeś się z d-linkiem? Daj screen-a z komendy ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do d-linka przez kartę bezprzewodową.

0
  • #9 20 Lis 2012 22:20
    jimasek

Robiłeś reset D-linka do ustawień fabrycznych? Sieć jest zabezpieczona czy otwarta? Warto router konfigurować przez kabel ethernet.

0
  • #10 20 Lis 2012 22:21
    11111olo
    Poziom 43  

Jak Ci nie przydziela adresu to jak ma działać?
    Co pisze w instrukcji odnośnie wi-fi?
    Jest od razu włączone?
    Jeśli tak to czy z szyfrowaniem i czy poprawnie wpisałeś klucz?

0
  • #11 20 Lis 2012 22:24
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

Reset już robiłem. Sieć jest otwarta, bez szyfrowania. Co do kabla Ethernet: nie mam gniazdka ethernet w PC, dlatego kupiłem tę zewnętrzną kartę sieciową.

0
  • #12 20 Lis 2012 22:27
    jimasek

System "widzi" tą sieć z D-linka? Łączysz się z nią? Może spróbuj dopisać adres ręcznie do karty bezprzewodowej.

0
  • #13 20 Lis 2012 22:29
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

System ją widzi. Spróbuję dopisać adres ręcznie i napiszę, jaki był efekt.
    EDIT: Nie bardzo wiem, jak powypełniać te pola:

0
  • #14 21 Lis 2012 11:04
    11111olo
    Poziom 43  

Zmień na automatyczne pobieranie adresu.
    Swoją droga mogłeś kupić jakąś kartę z portem ethernet za parę zł na Allegro.

0
  • #15 01 Gru 2012 17:01
    kacper_IK160P
    Poziom 7  

Dobra, sprawa załatwiona, teraz router łączy się z pecetem bez problemu, inne urządzenia też mogą się do niego podpiąć. Niestety nie świeci się dioda od internetu. Jakie dane mam podać?

0
  • #16 01 Gru 2012 18:28
    11111olo
    Poziom 43  

Inne urządzenia (komputery)?
    Jeśli z jednego komputera masz dostęp do routera to inne komputery po wpisaniu odpowiedniego hasła także powinny mieć połączenie.

Co do internetu.

Jeśli po podpięciu się kablem do modemu kablowego jest internet to musisz tylko ustalić jakąś pulę adresów (inną niż nadaje modem przez DHCP) i to w zasadzie tyle.

Dorzuć screeny z zakładek routera to napiszę co i gdzie wpisać.

0