Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6 2025ew - Czarny ekran przy starcie. Migający Caps Lock

20 Lis 2012 21:53 24924 18
  • Poziom 8  
    Cześć wszystkim,

mam problem jak w temacie. Po włączeniu laptopa HP dv6 2025ew mam czarny ekran i miga mi kontrolka Caps Lock'a. Kontrolka miga 2 razy, przerwa, 2 razy, przerwa... itd. (Wcześniej włączyłem laptopa i pojawił się kursor w lewym górnym rogu i nic się nie działo, nie włączał się tylko "stał" w miejscu. Poczekałem, więc chwilę i wyłączyłem go. No i wtedy ten czarny ekran i mrugający Caps Lock. Dodam przy okazji, [nie wiem czy to ma znaczenie] że jak są 3 kontrolki POWER/ZASILANIE/DYSK to 2 pierwsze świecą, natomiast kontrolka DYSKU nie świeci)

Przeczytałem na stronie http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?d...93142&cc=pl&lc=pl&dlc=pl&product=3777253#N371 że migająca 2 razy kontrolka wskazuje na "usterkę biosu" (swoją drogą nie mam pojęcia co się stało).

Przeglądając tutaj forum natknąłem się na podobne problemy co mój, jednak nie znalazłem końcowego rozwiązania stąd piszę nowy temat i mam wielką nadzieję, że ktoś będzie umiał mi pomóc.

Dowiedziałem się tutaj na forum, że pomocnym może okazać się "HP CRISIS BIOS RECOVERY" (informacja stąd http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/pr...covery-dla-laptopow-hp-pavilion-dv-6xxx9xxx/). Ok, więc przeszedłem do rzeczy. Zaznaczam, że problem pojawił mi się dzisiaj i nie posiadam STACJI DYSKIETEK, a tylko PEN DRIV'a. Mam nadzieję, że można zrobić to za pomocą PEN DRIV'a.

Pobrałem jak w opisie program Phoenix Crisis Disk. Pobrałem BIOS do tego modelu laptopa jaki mam (pobrałem stąd: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDo...lc=pl&lc=pl&os=4063&product=4036188&sw_lang=) Jednak po wypakowaniu znajduje się tam tylko plik: "WinFlash". Mi do przygotowania dyskietki (w zastępstwie PEN DRIV'a) potrzebny jest plik "BIOS.wph". Jednak jego nie ma w tym wypakowanym folderze, a po włączeniu tego "WinFlash'a" nic się nie dzieje.

Stąd bardzo duża moja prośba. Gdzie znajdę ten wymagany plik "BIOS.wph"?

Lub jakie kroki muszę poczynić, aby przywrócić komputer "na nogi", naprawić ten BIOS.

Bardzo proszę o informację i o linki skąd mam pobrać odpowiednie pliki (bo sam szukając długie godziny nie mogę nic znaleźć). Wierzę, że znajdą się tutaj fachowcy, którzy będą umieli mi pomóc.

Pozdrawiam serdecznie z nadziejami, że ktoś z Was mi pomoże :)
  • Poziom 12  
    Próbowałeś zrobić reset biosu?
  • Poziom 8  
    Nie, nie robiłem resetu biosu. W jaki sposób się to robi? Bardzo proszę o kolejne kroki, gdyż pierwszy raz mam taki problem.
  • Poziom 12  
    odkręć dolną obudowę tzn wystarczy jedną część i poszukaj baterii takiej jak na zdjęciu następnie odepnij kabelki i poczekaj chwilkę podłącz je ponownie, pamiętaj wszelkie operacje wykonuj na odłączonym zasilaniu oraz wyjętą bateriom

http://zapodaj.net/8801302e45605.jpg.html
  • Poziom 8  
    Nadal nie mam informacji jak rozwiązać problem. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    Widoczna jest na filmie w pierwszej minucie. Obok kości ramu. Wyjmij na 10 min i włóż ponownie.
  • Poziom 8  
    Zaniosłem do serwisu, koleś powiedział, że to najprawdopodobniej płyta główna. Czy może tak być? Czy chce mnie zrobić w "bambuko"? Jeśli by to była płyta główna to jak cenowo chodzą nowe? Orientuje się ktoś? Nie da się jej naprawić?
  • Poziom 8  
    Witaj! Właśnie przed chwilą uporałem się z identycznym problemem. Ogólnie jest to w 100% softowy problem z którym radził bym Ci się zwrócić do serwisu hp, do którego telefon masz na stronie serwisu hp.

Ale streszczając moją rozmowę z serwisantem postaram się krok po kroku zrelacjonować czynności.

1. na początku odłącz wszystkie źródła energii (baterię, zasilacz)
    2. przez 15-20 sekund przytrzymaj przycisk On/Off
    3. po czym spróbuj włączyć ponownie komputer
    4. jeżeli nie reaguje a kontrolka caps locka nadal daje komunikat dwóch mignięć wyłącz komputer
    5. następnie przytrzymaj, jednocześnie wciśnięte klawisze "b" i "windows" przez około minutę-półtorej (ogólnie czas wciskania jakiegokolwiek przycisku jak będzie dłuższy to nie zaszkodzi)
    6. ponownie uruchomić komputer - powinna się pokazać informacja po angielsku, że "CMOS" - bios, się zrestartował, aby sprawdzić czy ustawienia będą ok i takie tam, ogólnie jak dotarłeś do tego punktu to jest sukces
    7. komputer powinien się uruchomić z lekkimi błędami (mi brakowało parę ikonek z paska szybkiego uruchamiania)
    8. po odczekaniu do pełnego załadowania systemu, uruchomieniu programów w tle i wczytaniu wszystkich niezbędnych danych uruchomić ponownie, co spowoduje naprawienie błędów z punktu 7ego i działać jak z przez awarii.

Mam nadzieję, że pomogłem :))))!
  • Poziom 7  
    Mam podobny problem z tym że laptop pozatym że w większości czasu nie da się uruchomić bo miga caps lock 2x to czasem odpali i wtedy chodzi ale...

udalo mi się zflashować bios z f14 na f13 i problem ten sam.

Dodatkowo co zaobserwowałem.
    Uruchamia się system ale po np 2 minutach potrafi zgasnąć obraz i trzeba go resetować. Jak próbuje odpalić mini xp to wywala błąd 0x0000007 acpi

Odpaliłem go na linuxie i chodzi normalnie już 2h.

Jakieś pomysły?
  • Poziom 10  
    wymień kość biosu i na nowo zaprogramuj. Sprawdz czy bateria RTC ma prawidlowe napięcie
  • Poziom 7  
    Czy kość z innej płyty dv6 (inny nr) nada się ?
  • Poziom 21  
    Mostek północny do wymiany. W celu potwierdzenia diagnozy możesz wygrzać hot-air'em.
  • Poziom 7  
    Opłaca się to robić? Na allegro można kupić za 300zł nową plytę.
  • Poziom 21  
    Lepiej naprawić, bo na portalu kupisz taką samą jak masz, wygrzaną, która pochodzi chwilę.
  • Poziom 10  
    Kość musi mieć taka sama, ewentualnie można wymienić ale na tą samą pojemność. Określa ją w oznaczeniu kosci cyfry: 80, 16, 32 np. 25Q32BVSIG.

W czwarek miałem 4 płyty HP do naprawy które miały taki sam problem. We wszystkich przypadkach wystarczył flash/wymiana kości bios.
    HP Pavilion dv6 2025ew - Czarny ekran przy starcie. Migający Caps Lock
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam podobny problem, z tym ze capslock mryga regularnie co 4 sek.
    Po odpaleniu nic się nie pojawia, słychac wentylator i pracę cd.
  • Poziom 13  
    Tak jak kolega DemoNx4 pisał najlepiej zacząć od przeprogramowania BIOSu albo kupienia nowej kości BIOS i zaprogramowania jej. Poszukaj serwisu w Twoim mieście który by Ci to zrobił :)