Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RS 485 - Programator pod RS 485

nano_IT 20 Lis 2012 22:08 1944 5
  • #1 20 Lis 2012 22:08
    nano_IT
    Poziom 10  

Witam,

Mam pewien sterownik który obsługuje port szeregowy RS485. Chciałbym się połączyć z urządzeniem wykorzystując port USB. Nie do końca wiem od czego zacząć. Zastanawiałem się nad kupnem programatora, dość uniwersalnego tak abym mógł też wykorzystać go pod ATMEGA.

Stąd pytanie, jaki programator kupić? Czy lepiej zrobić? Czy dostanę tak uniwersalny programator że będę mógł też implementować kod w AVR?

Pozdrawiam

0 5
  • #3 20 Lis 2012 22:45
    nano_IT
    Poziom 10  

Chodzi mi o to czy jest na tyle uniwersalny programator żeby móc programować AVR oraz sterowniki obsługujące RS485.

0
  • #4 20 Lis 2012 23:03
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Sterowników obsługujących RS485 są tysiące (to chyba dosyć popularny standard, o ile się nie mylę), więc może sprecyzujmy pytanie ;-)
    Poza tym szczerze wątpię, żeby istniało narzędzie do sterowników (jak rozumiem typu PLC itp.) i procesorów - to są dwa różne poziomy obcowania ze sprzętem.
    Jakby Kolega powiedzmy jednocześnie pisał jądro systemu w ASM (czyli niskopoziomowe obcowanie ze sprzętem, jak AVR) i oprogramowanie w JAVIE (pracująca na wirtualnej maszynie uruchamianej na systemie operacyjnym - czyli nasz sterownik PLC).

---

No chyba, że na układzie FT232 (na przykład) zrobimy przejściówkę USB<>RS485 do komunikacji ze sterownikiem i jednocześnie wyprowadzimy odpowiednie piny i wykorzystamy układ jako programator w trybie BitBang (np. poprzez AVRDude).

0
  • #5 20 Lis 2012 23:09
    nano_IT
    Poziom 10  

Ok, czyli te dwie sprawy nie są ze sobą spójne. Rozumie teraz istotę rzeczy. Jakie w takim bądź razie zastosować urządzenie do komunikacji z standardem RS485? (dokładnie sprawdzę jaki jest typ sterownika który posiadam i napiszę).

0