Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sporadycznie sam się włącza, i wyłącza

21 Lis 2012 00:23 1203 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam taki problem, złożyłem ostatnio zestaw komputerowy:

Płyta: Asus P8Z77-V Pro
    Procesor: Intel i5 3570K
    Zasilacz: Corsair TX750V2
    Obudowa Corsair 400R
    RAM: Corsair Vangance 2x8GB 1600 MHz
    i inne pierdoły które raczej nie biorą udziału w moim problemie.

Problem polega na tym, że gdy komputer jest wyłączony, (a w tym czasie robię sobie coś na laptopie) a on nagle się sam włącza - taka sytuacja zdarzyła się 3 razy w ciągu tygodnia (komputer właśnie jest złożony od tygodnia)
    Dzisiaj natomiast miałem taką sytuację, że spokojnie sobie użytkuję komputer (muzyka + strony internetowe), a on nagle mi się wyłączył w taki sposób że nagle wszystko zgasło.
    Po tym incydencie normalnie guzikiem komputera nie szło włączyć, dopiero wyłączenie i włączenie do sieci dało efekt normalnego włączenia komputera.
    W ustawieniach BIOS mam wyłączone wszystkie funkcje (APM),które umożliwiają włączenie się komputera (po stracie zasilania, włączanie się w danych godzinach itp). Dodatkowo ustawiona opcja ErP (Enable), która wyłącza zasilanie "standby", np. klawiatura podłączona pod PS/2 wyłącza podświetlenie loga(na tej klawiaturze) brak zasilania w poratch USB itp.
    Po incydencie wyłączenia się komputera, miało miejsce coś w stylu zawieszenia się jakby płyty głównej, nie dało się uruchomić guzikiem zasilania, natomiast wspomniana wyżej funkcja ErP jakby nie działała, czyli klawiatura (logo) świeci. Odłączenie od sieci i ponowne podłączenie zniwelowało problem.

W czym tkwi problem? czyżby płyta główna?
    prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź z waszej strony bo mam możliwość oddania sprzętu w ciągu 10 dni od zakupu (zakup internetowy)
    z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 11  
    Spróbuj w biosie wyłączyć wake-on-lan - powinno się uspokoić samoczynne włączanie.

Kilka lat temu miałem podobny problem ze starszym kompem i pomogła wymiana zasilacza, także spróbuj od biosa :)
  • Poziom 10  
    Wszystko w funkcjach APM jest powyłączane żeby komp sam się nie właczał.
    No i jak również nie wyłączał. ;/
  • Poziom 10  
    Jest w stanie ktoś podsunąć jakiś pomysł ?
  • Poziom 10  
    Corsair 400R
  • Poziom 43  
    Sprawdź poprawność montażu całej jednostki, zacznij od płyty głównej.
  • Poziom 10  
    No dobra, ok ale na co zwrócić szczególną uwagę? gdzie może leżeć bład? wszystko montowane było dokładnie, i nie ma raczej możliwości żeby jakiś kabel był niedokładnie włożony w swoje miejsce.
    jeżeli nie to, to gdzie szukać dalej?
  • Poziom 43  
    Kołki dystansowe w odpowiednich miejscach powkręcane?
  • Poziom 10  
    tak oczywiście 9 kołków wkręconych już oryginalnie pod standard ATX