Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibm 9417-hb7 - matryca składak z uszkodzonym elementem

21 Lis 2012 01:37 1635 3
  • Poziom 21  
    Witam. Coś mnie ostatnio podkusiło aby naprawić stary monitor siostry. Znaczy się przełożyć z niego matrycę do kupionego za grosze ibm z tematu. Ibm miał stłuczoną matrycę mój monitor noname miał dobrą matrycę ale rozwalone inwertery i w związku z tym sam się wyłączał. Ogólnie miał też problemy z zasilaczem (zewnętrznym, ale wymiana nie pomogła) Wtyczki matryc były kompatybilne 30pin Niestety jak kto głupi po sprawdzeniu czy to będzie działać, postanowiłem zobaczyć "do czego jest czerwona zworka" w monitorze noname (poprzednia właścicielka usunęła wszystkie naklejki, nie wiem co to jest) Niestety zworka nie miała nic wspólnego z inwerterami przy których była tylko z zasilaniem matrycy na drugiej płytce. Po linii 5v poszło 12v i matryca wyblakła do białego i dalej już tylko świeci. Wybadałem, że jedyny podejrzany element to regulator napięcia do głównego układu, przynajmniej wydaje mi się, że to do tego.
    AAT1107 Notka katalogowa Pozostałe elementy albo są za nim albo są to elementy typu opampy do 30v lub elektronika prosta. Układ ma teraz ok 450ohm oporu z masy do zasilania i nie podaje napięcia na dwóch z wyjść a na niepodłączonym wyjściu daje 5v jak z zasilania.

Moje pytanie jest dosyć dziwne. Opłaca się to wymieniać? Nie mogę znaleźć żadnych linków do polskich sklepów z takim chipem ani zamiennika, a jakoś nie bardzo umiem pisać po chińsku. Jeżeli ktoś zna jakieś dobre źródło chińskich części był bym wdzięczny za informacje.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 25  
    Bezpiecznik na zasilaniu matrycy sprawny? Sprawdź, czy kondensatory na tymże zasilaniu po strzale 12V nie dostały zwarcia.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 21  
    Więc tak:
    Matryca to składak obudowa i świetlówki z LTM170EX-L21, na elektronice mam oznaczenie CPT 170EA02S na chipie samsunga . Ale wszystko co mogę znaleźć pod tą nazwą to instrukcja tostera.
    Z bezpieczników dwu nogowy fu101 był przepalony, ale po zmostkowaniu nic więcej się nie działo. f101 czteronogowy w postaci jak gdyby mostka jest przejście z punktu jednego dużego wyprowadzenia do drugiego, i niema przebicia na pozostałe nogi przylutowane do masy. Układ o którym pisałem ma w notce katalogowej napisane o absolutnym maksimum zasilania 7v wiec stąd moje domysły. Przy zasilaniu 5v na nodze zasilania na wyjściach driverów jest 0v do masy,

kondensatory na matrycy to same ceramiczne smd i żaden ze sprawdzanych zwarcia nie miał.

Z jakichś przyczyn przełożony z innej, potłuczonej matrycy bezpiecznik spalił się natychmiast po podłączeniu.
  • Poziom 21  
    zamykam temat, cała matryca ostała zastąpiona używaną i monitor działa.