Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A200-1LA - Nie wstaje, ładuje baterie, kontrolki swieca wentylator chodz

21 Lis 2012 10:38 3129 19
  • Poziom 8  
    Witam. Problem z moja toshiba A200-1LA polega na tym iż, pewnego dnia sie zawiesila a po restarcie nie wstała :) Jak podłącze ładowarkę to swiecą sie kontrolki od ładowania itd (niby ok) ale po włączeniu laptopa wentylator się włącza mignie kontrolka hdd zapala sie kontrolka w napedzie optycznym (i nie gasnie swieci cały czas) nic nie wyswietla sie na matrycy. Wentylator chodzi cały czas, kontrolka od napedu dvd równiez cały czas się świeci. Laptop reaguje na przyciski klawiatury numlock itd. wchodzi w tryb odzyskiwania bios. Prosze o pomoc. Czy to grafika? w tym modelu jest radeon HD2600 (WYMIENNY) czy płyta głowna do wymiany?
    Dziekuje serdecznie z góry za każdą pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Problem z grafiką (nie zawiesił się podczas gry?) tego nie podałeś...
  • Poziom 8  
    Nigdy na nim nie grałem :) Jak toshibka padła to raz jeszcze udało mi sie ja uruchomic :) pozniej wyłączyłem kompa pojechałem do domu i w domciu juz nic sie nie uruchomiło :) Zastanawiam sie juz nad sprzedaza tego kompa ale jezeli to tylko grafika to chyba zmienie :) tylko skad miec pewność :) Przewaznie z tego co czytałem jak grafika pada to pokazja sie artefakty itd a tu totalna ciemnosc na ekranie:)
  • Poziom 13  
    Pewności nie ma (może być inwerter - podświetlenie)
    ale w tym wypadku przy dobrym oświetleniu matrycy światłem zewnętrznym można dojrzeć wyświetlany obraz pod kątem

co do artefaktów - owszem - przy przegrzaniu
    a jak z chłodzeniem? zaglądałeś - często się robi "korek" kurzu..

możesz odłączyć napęd i dysk i zobaczyć....
  • Poziom 8  
    Jak napisałem w pierwszym poscie. na matrycy nic nie widac a komp jakby sie wieszał, pali sie kontrolka na napedzie dvd i wentylator chodzi cały czas. Inwenter wykluczam bo było by cos widac na zewnetrznym monitorze. Laptop był rozebrany na czesci pierwsze wyczyszczony i na nowo wszystko przesmarowane itd :) Dalej to samo :)
  • Poziom 13  
    O tym, że była "rozebrana" nie wspomniałeś, stąd moja sugestia o kurzu.
    Skoro reaguje na klawisze, więc CPU, RAM jest ok.
    Stawiam na grafikę, płyta (zasilanie) raczej nie, praca kontrolek na to wskazuje.
  • Poziom 8  
    A jeszcze jedno mi sie przypomniało. Mianowicie cosik sie z nim juz działo bo co jakis czas był problem z uruchomieniem go. Trwało odzyskiwanie systemu po błędzie krytycznym czy jakos tam (windows 7). Nie wiem czy to cos wnosi do sprawy:) A czy te grafiki padały w tych modelach? Bo cosik mi sie o uszy obiło ze nVidie padały jak muchy :)
  • Poziom 13  
    Owszem, częściej się słyszy o nVidii, naprawiałem jeden z tych modeli, obecnie mam inny i też już po awari nVidii, ale jak do teraz jest ok (pilnuję chłodzenia),
    co do błędu (odzyskiwania systemu), to może być z różnych powodów, niewykluczone że już się coś z grafiką działo, ale jeśli nie było artefaktów, to nie przegrzewanie się..
    mógł się zawieszać na nieruchomym obrazie (VRAM)

Spróbuj uruchomić bez zbędnych dodatków, samą płytę, RAM i grafikę
  • Poziom 8  
    ok dzis po pracy zobaczę i dam znac. :)
  • Poziom 13  
    Jeśli nie będzie efektu, sugerowałbym "wygrzać" kartę (GPU, VRAM), jeden ze sposobów na lokalizację usterki..
    Pomocny by był hot-air..
  • Poziom 8  
    Czy z grafika czy bez nie wstaje i zachowuje sie dokladnie tak samo. Dioda od ladowania swieci po podlaczeniu ladowarki, po przycisnieciu power zapala sie dioda od power na sejundke mignie dioda od hdd wlaczy sie wentylator na pare sekund i tyle. Prosze o pomoc :)
  • Poziom 13  
    Czyli grafika, sugeruję na początek wygrzać, powinna wstać...
  • Poziom 8  
    A nie powinna toshibka inaczej zachowywac sie z karta i bez zamontowanej karty??
  • Poziom 13  
    Raczej nie, ale zawsze można spróbować podmienić na inną
  • Poziom 13  
    To fakt, jeden z większych problemów napraw 1 sztuki...
  • Poziom 8  
    Moze jeszcze jakies sugestie?? Sprzet lezy na półce i sie kurzy:) czy moze sprzedac na allegro??
  • Poziom 8  
    Witam. Wracam do tematu mojej Toshiby:( rozebralem znow calutka i doszedlem do wniosku ze procesor wogole sie nie nagrzewa:( Prosze o pomoc kogos kto sie zna na rzeczy bo nie wiem co mam kupowac plyte glowna czy radeona :( z góry serdecznie dziekuje za pomoc.
  • Poziom 13  
    CPU (procesor komputera) powinien pracować i bez grafiki, ale musi być RAM
  • Spec od komputerów
    sas_ha napisał:
    Witam. Wracam do tematu mojej Toshiby:( rozebralem znow calutka i doszedlem do wniosku ze procesor wogole sie nie nagrzewa:( Prosze o pomoc kogos kto sie zna na rzeczy bo nie wiem co mam kupowac plyte glowna czy radeona :( z góry serdecznie dziekuje za pomoc.

A zasilany jest?