Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta DVD/DVBT Combo + Samsung T190

wpmarek 21 Lis 2012 11:25 3993 22
  • #1 21 Lis 2012 11:25
    wpmarek
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Kupiłem kombajn MANTY DVD + DVB-T (Manta Emperor DVBT DVD/DVBT Combo DVD071), wziąłem to tylko dlatego, że sprzedawca zapewniał mnie o możliwości podłączenia urządzenia do monitora (Samsung Syncmaster T190). Wszystko miało byc pięknie - DVD i tuner TV cyfrowej w jednym... Niestety próby uzyskania obrazu na monitorze spełzły na niczym...

1. Pewien połowiczny sukces jest przy pracy urządzenia jako DVD - obraz jest ale na ekranie wyświetla się informacja Samsunga, że preferowanym formatem jest 1440 na 900, po chwili sygnał znika....

2. Jeżeli chodzi o wyświetlanie sygnału tunera DVBT to początkowo (przez kilka minut) pojawił się na monitorze sygnał z urządzenia, ale znikł i do tej pory nic. Przy przełaczeniu Manty na tuner monitor nie dostaje sygnału lub dostaje sygnał niekompatybilny bo wyświetla komunikat jak wyżej "...preferowanym formatem jest 1440 na 900..."

Może mi ktoś pomóc w tej sprawie?
    Dziękuję z góry

0 22
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 21 Lis 2012 15:15
    anmedia
    Poziom 39  

Czy mozesz zrobic zdjecia polaczen tego dvd manty? Dlaczego nie napisales w jaki spsob podlaczyles - jaki kabel? Bo z ogolnych informacji wynika ze byc moze bedzie taka mozliwosc za pomoca kabla-przejsciowki DVI-HDMI

wpmarek napisał:
    "...preferowanym formatem jest 1440 na 900..."

Zacznij od czytania instrukcji. Zobacz czy mozesz obnizyc rozdzielczosc do 1280x720. W innnym przypadku jedyna mozliwosc to odtworzenie z tylko z DVD (720x576) jesli nie skaluje do wyzszych rozdzielczosci.

0
  • #3 21 Lis 2012 15:22
    wpmarek
    Poziom 9  

Monitor z DVD połączyłem kablem przejściówką HDMI - DVI
    HDMI (DVD) ------- DVI (Monitor)
    Dzięki za jakąkolwiek pomoc...

0
  • Pomocny post
    #4 21 Lis 2012 16:30
    Hucul
    Poziom 39  

Na trzynastej stronie instrukcji obsługi Twojego DVD masz napisane jak zmienić format wyświetlanego obrazu, sprawdź czy któryś jest obsługiwany przez Twój monitor.

0
  • #5 21 Lis 2012 17:55
    wpmarek
    Poziom 9  

Jutro sprawdzę, dekodera nie mam ze sobą.
    Dzięki,
    pozdrawiam

0
  • #6 26 Lis 2012 22:15
    wpmarek
    Poziom 9  

Po konsultacjach u sprzedawcy i domowych testach niestety urządzenie nie spełnia w pełni moich oczekiwań...
    Po podłączeniu DVD/DVBT MANTA do monitora SAMSUNG T190 za pomoca przejściówki HDMI - DVD, wszystko działa ale niestety po kilkudziesięciu sekundach monitor traci sygnał, następnie należy użyć przycisku wyszukiwania sygnału (w monitorze) po chwili sygnał obraz pojawia się ale na monitorze wyświetla się komunikat że "REKOMENDOWANĄ ROZDZIELCZOŚCIĄ JEST 1440*900" po zatwierdzeniu przyciskiem w monitorze info znika, obraz jest ok przez kilkadziesiąt sekund i cykl się powtarza ... :-)

W podłączeniu z TV wszystko jest OK, chyba się poddaję - kupiłem to z myślą o podłączeniu do monitora a nie TV..., szkoda.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

0
  • #7 26 Lis 2012 22:23
    anmedia
    Poziom 39  

Ale ten Twoj monitor nie obsluguje rozdzielczosci wiekszej niz 1440x900 (to jest standard HD Ready - moze troche wiecej), dlatego tez po kilku sekundach sie wylacza. Tak ze jak kupisz inne DVD bedzie to samo. Zwroc uwage gdybys mial monitor z FullHD i wejsciem HDMI nie byloby problemu. Odtwarzacze DVD skaluja do rozdzielczosci FullHD. Malo ktory ma mozliwosc z poziomu menu DVD zmienic format wyjsciowy. Wiec przed zakupem musisz to sprawdzic.

0
  • Mitronik
  • #8 26 Lis 2012 22:44
    wpmarek
    Poziom 9  

Czyli moje DVD/DVBT daje wyższą rozdzielczość (przez HDMI-DVI) niż może obsłużyć mój monitor, tak?
    Wg tego co piszesz, to gdybym miał monitor FullHD wszystko powinno zadziałać, tak?
    Dzięki
    Marek

0
  • #9 26 Lis 2012 22:54
    anmedia
    Poziom 39  

wpmarek napisał:
    Czyli moje DVD/DVBT daje wyższą rozdzielczość (przez HDMI-DVI) niż może obsłużyć mój monitor, tak?

Dokladnie tak jest (dla scislosci skaluje do wyzszej rozdzielczosci), sprawdzalem kilka odtwarzaczy bluray gdzie sygnal byl podawany z plyty w rozdzielczosci HDV (1440x1080) i kazdy TV automatycznie wykrywal sygnal jako 1920 x 1080
    wpmarek napisał:
    Wg tego co piszesz, to gdybym miał monitor FullHD wszystko powinno zadziałać, tak?

Tak, powinno dzialac. Ale musisz rowniez to sprawdzic.
    Przed ewentualna wymiana (monitor/dvd) musisz wszystko sprawdzic bys nie mial kolejnych niespodzianek. A dla 100% pewnosci podepnij DVD pod nowy TV i zobacz co wyswietla (jaka rozdzielczosc). Nigdzie nie znalazlem instrukcji, ale jesli masz mozliwosc zmiany rozdzielczosci w odtwarzaczu DVD na 720p to rowniez powinno zadzialac. A takie skalowanie nie powinno za bardzo wplywac na pogorszenie jakosci (czyli lepiej dla Ciebie im mniej tym lepiej).

0
  • #10 27 Lis 2012 00:22
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    wpmarek napisał:

Dokladnie tak jest (dla scislosci skaluje do wyzszej rozdzielczosci)
    No nie bardzo, ten monitor nie wyświetli obrazu w wyższej niż 1440X900 rodzielczości.
    wpmarek napisał:
    Tak, monitor FullHd musi też obsłużyć obraz w rodzielczości 720p, a prawdopodobnie taki teraz jest emitowany przez Twój odtwarzacz.
    Czy sprawdzałeś wszystkie tryby wyświetlania? Żadnego nie obsługuje monitor?

0
  • #11 27 Lis 2012 00:32
    anmedia
    Poziom 39  

Hucul napisał:
    No nie bardzo, ten monitor nie wyświetli obrazu w wyższej niż 1440X900 rodzielczości.

Tak, masz racje ale dla scislosci, ja pisalem przyklad plyty bluray i nagranego na niej filmu jako przyklad.

0
  • #12 27 Lis 2012 01:04
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    Tak, masz racje ale dla scislosci, ja pisalem przyklad plyty bluray i nagranego na niej filmu jako przyklad.

Możesz napisać to zrozumiale? Nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi.

0
  • #13 27 Lis 2012 10:05
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, faktycznie namieszalo sie. Ja piszac o w poscie 9 o skalowaniu pominalem celowo rozdzielczosc monitora a jako przyklad podalem plyty bluraya i skalowanie przez TV do rozdzielczosci wyzszej (standardowej).

Dodano po 2 [minuty]:

Hucul napisał:
    Tak, monitor FullHd musi też obsłużyć obraz w rodzielczości 720p, a prawdopodobnie taki teraz jest emitowany przez Twój odtwarzacz.

Gdyby byl emitowany w 720p (1280x720) z pewnoscia obraz pokazalby sie na monitorze.

0
  • #14 27 Lis 2012 10:41
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    Gdyby byl emitowany w 720p (1280x720) z pewnoscia obraz pokazalby sie na monitorze.

Instrukcja obsługi monitora na stronie 71 nie wymienia tej rozdzielczości jako w pełni obsługiwanej przez monitor, tak więc pewności nie ma żadnej.

0
  • #15 27 Lis 2012 11:38
    anmedia
    Poziom 39  

Generalnie monitor powinien w "dol" radzic sobie ze wszystkimi rozdzielczosciami. Podobnie masz przeciez z komputerem. Powyzej maksymalnej rozdzielczosci nie zadziala (ograniczenie w monitorze) ponizej ustawienia w karcie graficznej. Np w komputerze jesli nie instalujesz driverow do karty a pozostawisz windowsowe, to z automatu windows ustawi maksymalna rozdzielczosc dostepna w monitorze!

Dodano po 5 [minuty]:

Przegladnalem instrukcje i monitor ten to nie 16x9 a 16x10 stad wlasnie taka rozdzielczosc 1280x960. Tak ze powinien dzialac z ta roznica ze beda pasy u gory i na dole. Np moj monitor ma 16x10 i rodzielczosc 1920x1200. Filmy w Full HD ida jak napisalem z pasami u gory i na dole.

0
  • #16 27 Lis 2012 13:08
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    Generalnie monitor powinien w "dol" radzic sobie ze wszystkimi rozdzielczosciami. Podobnie masz przeciez z komputerem...

Generalnie większość monitorów wyświetla tylko te rozdzielczości do których jest dostosowana, szczególnie przy połączeniach cyfrowych. System operacyjny dostaje informacje od monitora, jakie parametry obrazu jest on w stanie wyświetlić i tylko takie pokaże Ci w opcjach wyświetlania, tu takiej sytuacji nie mamy. Ważna jest również częstotliwość odświeżania, która dla urządzeń AV jest z reguły inna niż dla monitorów komputerowych.
    angelica_n napisał:
    ...Przegladnalem instrukcje i monitor ten to nie 16x9 a 16x10 stad wlasnie taka rozdzielczosc 1280x960. Tak ze powinien dzialac z ta roznica ze beda pasy u gory i na dole. Np moj monitor ma 16x10 i rodzielczosc 1920x1200. Filmy w Full HD ida jak napisalem z pasami u gory i na dole.
    Takiej rozdzielczości nie emituje ten odtwarzacz, więc jak ma działać? Kolega nie rozumie co piszą w danych technicznych?

0
  • #17 27 Lis 2012 13:42
    anmedia
    Poziom 39  

Hucul napisał:
    Takiej rozdzielczości nie emituje ten odtwarzacz, więc jak ma działać?

Nie wiem czy emituje, nie mam instrukcji. Caly czas podaje mozliwosci. A to roznica. Nie trzymam sie wytycznych i zdaje sobie sprawe ze moze wogole nie zadzialac. Ja to wiem. Co wiecej gdybym mial taki odtwarzacz z pewnoscia dla testow zrobilbym wszystko by posprawdzac jego wszystkie mozliwosci. Mysle ze sam wpmarek juz po przeczytaniu postow powinien chocby zamiescic na forum instrukcje i sprawdzic wszystkie mozliwosci. Mozemy sobie gdybac.
    Hucul napisał:
    Generalnie większość monitorów wyświetla tylko te rozdzielczości do których jest dostosowana, szczególnie przy połączeniach cyfrowych. ... Ważna jest również częstotliwość odświeżania, która dla urządzeń AV jest z reguły inna niż dla monitorów komputerowych.

Po czesci kolega ma racje. Ponizej przedstawiam probe z rozdzielczoscia mieszczaca sie w zakresie monitora. Calkowicie niestatndardowe i jak widac na obrazku monitor je wyswietla.

Niestety monitor i TV juz nie wiele roznia sie miedzy soba. Nowe telewizory sa wstanie obsluzyc czestotliwosci wyzsze niz monitory przy tej samej rozdzielczosci (nie wnikamy w szczegoly techniczne) Dlatego tez wracajac do odtwarzacza i monitora wiemy jedno ze odtwarzacz musi poprzez HDMI wyslac sygnal z pewnymi normami i standardami. Monitor rowniez musi sie ich trzymac o tyle ze ma ta elastycznosc ze przyjmuje wszystkie sygnaly (jak pokazlem na rysunkach) i je odpowiednio koryguje i mieszcza sie w zakresie 1440x900.

Hucul napisał:
    Na trzynastej stronie instrukcji obsługi Twojego DVD masz napisane jak zmienić format wyświetlanego obrazu

Czy kolega moglby zamiescic instrukcje lub dac linka do niej?

Dodano po 1 [minuty]:

Hucul napisał:
    Kolega nie rozumie co piszą w danych technicznych?
    Ja wiem co pisza w instrukcji ale pewnie myslimy o innych rzeczach.

0
  • #18 27 Lis 2012 13:53
    Hucul
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    ...Niestety monitor i TV juz nie wiele roznia sie miedzy soba. Nowe telewizory sa wstanie obsluzyc czestotliwosci wyzsze niz monitory przy tej samej rozdzielczosci (nie wnikamy w szczegoly techniczne)...
    Niestety jest całkiem odwrotnie.
    angelica_n napisał:
    ...wracajac do odtwarzacza i monitora wiemy jedno ze odtwarzacz musi poprzez HDMI wyslac sygnal z pewnymi normami i standardami. Monitor rowniez musi sie ich trzymac o tyle ze ma ta elastycznosc ze przyjmuje wszystkie sygnaly (jak pokazlem na rysunkach) i je odpowiednio koryguje i mieszcza sie w zakresie 1440x900.
    Nieprawda.
    angelica_n napisał:
    Czy kolega moglby zamiescic instrukcje lub dac linka do niej?
    Instrukcje są na stronach producentów, bardzo łatwo je znaleźć.

Proponuję koledze nie wypowiadać się na tematy o których nie ma pojęcia.

0
  • #19 27 Lis 2012 14:04
    anmedia
    Poziom 39  

Hucul napisał:
    Proponuję koledze nie wypowiadać się na tematy o których nie ma pojęcia.

Sprawdzilem instrukcje, nie bede sie wypowiadac skoro nie wiem, ale przy ustawieniu 720p z monitorem powinno zadzialac. Tylko beda pasy u gory i na dole.
    Pozdrawiam

0
  • #20 27 Lis 2012 21:45
    wpmarek
    Poziom 9  

Dziękuję Wam Wszystkim!
    Nie spodziewałem się, że moje pytanie wywoła taką dyskusję - jestem pod wrażeniem - pozytywnym oczywiście!
    Mam tylko jedną małą prośbę...
    Zasugerujcie mi prostym językiem jakieś rozwiązanie, jutro jadę do sklepu będę musiał podjąć decyzję: oddać czy wymienić sprzęt na inny, ale na jaki?
    I tu dochodzimy do sedna sprawy:
    Czy jest na rynku DVD, które nie będzie się gryzło z moim monitorem?
    Dzięki,
    Pozdrawiam!

0
  • #21 27 Lis 2012 21:53
    anmedia
    Poziom 39  

wpmarek napisał:

Zmieniles rozdzielczosc w DVD? na 720p lub mniejsza, zgodnie z instrukcja?

0
  • #22 27 Lis 2012 22:02
    wpmarek
    Poziom 9  

Tak testowałem również na 720
    Wynik taki jak opisałem powyżej. Info na monitorze że rekomendowana rodz to 1440*900 i po ok minucie obraz znikał, nastepnie przycisk wyszukiwania sygnału, monitor znajdował na DVI, obraz sie pojawiał, ale z komunikatem j.w., potwierdzenie - komunikat znikał i tak w kółko...

0
  • #23 28 Lis 2012 00:18
    Hucul
    Poziom 39  

wpmarek napisał:
    Dzięki,
    Pozdrawiam!

Od złej strony szukasz :D Każdy monitor ze znaczkiem FullHD odtworzy obraz z Twojego DVD. Monitor bez tego znaczka może ale nie musi obsługiwać formaty przyjęte przez producentów sprzętu AV.

0