Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SE65330EU - Program się nie kończy tylko ciągle pierze

Agola 21 Nov 2012 13:39 7377 6
    Agola
    Level 2  
    Posiadam zmywarka pod zabudowę Siemens SE65330EU, Ma już 4 lata.
    Działała bez zarzutów, kilka dni temu po zakończonym praniu zauważyłam, że woda do końca nie zeszła z dołu. Naczynia były umyte - woda została usunięta, oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła. Następnym razem po załadowaniu zmywarki okazało się, że nie pobiera ona wody i świeci się kranik, zmywarka została rozmontowana przevzyszczone został filtr przy dopływie wody, sprawdziliśmy czy wąz nie jest zagięty itp. Kiedy lekko przegieliśmy zmywarkę do siebie na dół zaczęła pobierać wodę - ale program się nie kończył pobierała i się zawieszała kiedy przechylałam zmywarkę dalej pobierała wodę i myła. program został przerwany na dnie była woda. Zrobiliśmy podejście nr 3 przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody (gdzieś tak czytałam) wszystko wyczyściliśmy. Zaczęła pobierać wodę przy włączaniu programu - ale niestety myje jak nakręcona pobiera i myje potem staje - trzeba przechylić i znowu pobiera myje i tak w nieskończoność
    Musiałam wyłączyć i znów opróżniać wodę - naczynie były z osadem a wewnątrz był jakiś czerwony osad - ale może to był brud.

Do momentu wezwania fachowca chciałam sie zapytać czy istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia dlaczego tak jest.

Dziękuję za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    And41x1
    Level 26  
    Trzeba znaleźć miejsce przecieku wody na dno zmywarki - od tego zależy sposób naprawy.
    Po zdjęciu osłony znajdującej się pod drzwiami, będą widoczne ślady wycieku wody.
    Agola
    Level 2  
    niestety nie ma zadnych wycieków, rurki przedmuchane , zmywarka odkrecona przeczyszczona - a dalej to samo pobiera wody potem nie pobiera bo woda się nie opróżniła itp oj chyba skończy się na fachowcu
    And41x1
    Level 26  
    Agola wrote:
    oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła

Kawałki szkła , zapewne dostały się pod filtr ("sitko") na dnie i zablokowały pompkę opróżniającą. Uprzedź o tym fachowca, bo zwykle pompkę blokują zapałki, wykałaczki, nitki itp. twarde przeszkody, które zazwyczaj można bezpiecznie usunąć palcami, grzebiąc w najniższym miejscu komory mycia - pod filtrem. Kawałki szkła, też się zdarzają.. trzeba ostrożności.

Agola wrote:
    przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody

To o może świadczyć, że jednak jest, lub bywa jakiś przeciek..
    Jeśli na dnie zmywarki, na samej podłodze, znajdzie się woda, to znajdujący się tam styropianowy pływak, podnosząc się, przerywa każdy program i włącza tylko pompkę opróżniającą.
    ŻabiKoń
    Level 2  
    Właśnie dokładnie to samo mam w swoim BOSCHu SRV45T13EU.

Te same objawy. Generalnie jak wyschnie to jeden program obleci, ale drugi już nie. Na dnie jest woda. Cholera nie wiem skąd. Niedawno padł mi jakiś silniczek i wezwałem fachowca. Teraz nie wiem czy czegoś nie skopał, bo wcześniej też trzeba było go wzywać jeszcze raz na poprawki.

Nie wiem skąd może być ten wyciek. Piszecie, że z drzwiczek? Jeszcze muszę to posprawdzać.

Daj znać co było przyczyną jakby co!
    egon42
    Level 37  
    Kolego wyciek może być z wszystkiego miałem nawet 2,5 letniej zmywarce Simens dziurę w nierdzewnej blasze nie wiadomo z kąt otwór był jak by wywiercony wiertłem 1mm. po prostu trzeba dokładnie patrzeć skąd jest wyciek.
    ŻabiKoń
    Level 2  
    Już znalazłem.

"Fachowiec" prawdopodobnie po zamontowaniu silnika sterującego natryskiem źle założył uszczelkę. Ot i po problemie.