Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE65330EU - Program się nie kończy tylko ciągle pierze

21 Lis 2012 13:39 6525 6
 • Poziom 2  
  Posiadam zmywarka pod zabudowę Siemens SE65330EU, Ma już 4 lata.
  Działała bez zarzutów, kilka dni temu po zakończonym praniu zauważyłam, że woda do końca nie zeszła z dołu. Naczynia były umyte - woda została usunięta, oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła. Następnym razem po załadowaniu zmywarki okazało się, że nie pobiera ona wody i świeci się kranik, zmywarka została rozmontowana przevzyszczone został filtr przy dopływie wody, sprawdziliśmy czy wąz nie jest zagięty itp. Kiedy lekko przegieliśmy zmywarkę do siebie na dół zaczęła pobierać wodę - ale program się nie kończył pobierała i się zawieszała kiedy przechylałam zmywarkę dalej pobierała wodę i myła. program został przerwany na dnie była woda. Zrobiliśmy podejście nr 3 przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody (gdzieś tak czytałam) wszystko wyczyściliśmy. Zaczęła pobierać wodę przy włączaniu programu - ale niestety myje jak nakręcona pobiera i myje potem staje - trzeba przechylić i znowu pobiera myje i tak w nieskończoność
  Musiałam wyłączyć i znów opróżniać wodę - naczynie były z osadem a wewnątrz był jakiś czerwony osad - ale może to był brud.

  Do momentu wezwania fachowca chciałam sie zapytać czy istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia dlaczego tak jest.

  Dziękuję za pomoc
 • Poziom 26  
  Trzeba znaleźć miejsce przecieku wody na dno zmywarki - od tego zależy sposób naprawy.
  Po zdjęciu osłony znajdującej się pod drzwiami, będą widoczne ślady wycieku wody.
 • Poziom 2  
  niestety nie ma zadnych wycieków, rurki przedmuchane , zmywarka odkrecona przeczyszczona - a dalej to samo pobiera wody potem nie pobiera bo woda się nie opróżniła itp oj chyba skończy się na fachowcu
 • Poziom 26  
  Agola napisał:
  oczyściłam sitko -znalazłam tam kilka kawałków szkła


  Kawałki szkła , zapewne dostały się pod filtr ("sitko") na dnie i zablokowały pompkę opróżniającą. Uprzedź o tym fachowca, bo zwykle pompkę blokują zapałki, wykałaczki, nitki itp. twarde przeszkody, które zazwyczaj można bezpiecznie usunąć palcami, grzebiąc w najniższym miejscu komory mycia - pod filtrem. Kawałki szkła, też się zdarzają.. trzeba ostrożności.

  Agola napisał:
  przechyliliśmy zmywarkę do tyłu wyleciało pełno wody


  To o może świadczyć, że jednak jest, lub bywa jakiś przeciek..
  Jeśli na dnie zmywarki, na samej podłodze, znajdzie się woda, to znajdujący się tam styropianowy pływak, podnosząc się, przerywa każdy program i włącza tylko pompkę opróżniającą.
 • Poziom 2  
  Właśnie dokładnie to samo mam w swoim BOSCHu SRV45T13EU.

  Te same objawy. Generalnie jak wyschnie to jeden program obleci, ale drugi już nie. Na dnie jest woda. Cholera nie wiem skąd. Niedawno padł mi jakiś silniczek i wezwałem fachowca. Teraz nie wiem czy czegoś nie skopał, bo wcześniej też trzeba było go wzywać jeszcze raz na poprawki.

  Nie wiem skąd może być ten wyciek. Piszecie, że z drzwiczek? Jeszcze muszę to posprawdzać.

  Daj znać co było przyczyną jakby co!
 • Poziom 37  
  Kolego wyciek może być z wszystkiego miałem nawet 2,5 letniej zmywarce Simens dziurę w nierdzewnej blasze nie wiadomo z kąt otwór był jak by wywiercony wiertłem 1mm. po prostu trzeba dokładnie patrzeć skąd jest wyciek.
 • Poziom 2  
  Już znalazłem.

  "Fachowiec" prawdopodobnie po zamontowaniu silnika sterującego natryskiem źle założył uszczelkę. Ot i po problemie.