Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung s630 - potrzebny mi schemat elektryczny aparatu samsung s630

21 Lis 2012 14:41 2007 3
  • Poziom 10  
    Witam. Problem tkwi w tym że aparat teoretycznie zjadał coraz szybciej baterie, potem kilka sekund trzymały baterie, aż pewnego dnia nie odpalił ani z aa 2x1,5v ani z akumalatorków 1,2v. gdy go podłączyłem do zasilacza, dopiero przy 3,3 v x1 odpalił i działa. pobiera 0,48A. potrzebny mi schemat elektroniczny poto żeby zobaczyć jak jest zbudowany układ zasilania, może rezystor na którym jest mierzony spadek napięcia się uszkodził.za schemat z góry dziękuję
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    aparat już naprawiłem, tam jest taka mini przetworniczka co podbija napięcie na 3,3 v
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    Witam,
    wiem że minęło kilka lat, ale możesz podać szczegóły naprawy?
    Ja ostatnio odkopałem mojego S630 i też ma ten problem.
    Kiedyś wyczytałem, że trzeba wyciągnąć bateryjkę podtrzymującą pamięć, ale to nie pomogło.
    Nawet pomyślałem żeby dokleić taką kasetkę z 3 bateriami (3,6V), ale jak jest prostsze rozwiązanie to warto spróbować.

Pozdrowionka
  • Poziom 10  
    a ja miałem zamiar bo tam wchodzi 3 paluszki aaa , połączyć je i było by wtedy 3,6 v.
    rozebrałem go do najmniejszych części, po drodze żeby rozebrać trzeba odlutować jedną taśmę i mikrofon.
    bateri nie ruszałem, tak leżał rozebrany z tydzień, potem go złożyłem i pomyślałem że jednym wyjściem jest połączenie w szereg 3x aaa, bo ładnie pasują. złożyłem go i znowu podłączam pod zasilacz i patrzę czy chociarz ruszy po tym rozbieraniu. ni i nic zwiększam napięcie 3,3....i tak aż do 6 v i nic tylko coś piardło w nim. to pomyślałem na złom go i włożyłem w niego te stare akumulatorki i odpalił i chodzi do dziś.
    albo coś w nim było zawieszone, albo tym wyższym napięciem coś w nim spaliłem i temu ruszył. chodzi jak należy.jak co nie wiesz to pisz. a w przetwornicy to smd są dwa tranzystorki, to mierzyłem i były napewno dobre