Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USB, śledź na USB. Błąd podczas instalacji sterowników. Windows 98.

razzel 03 Feb 2005 14:06 1247 2
    razzel
    Level 11  
    Witam serdecznie.

Posiadam maszynę do pisania pt. K6-200 na płycie Aristo (klon PcChipsa), 64MB RAM (2X32 dimm), Riva 128 4MB, HDD 2,37GB, CD Toshiba, muzyka Yamaha i jestem posiadaczem tego cudu bodaj od grudna.
    Wymyśliłem sobie pendrive'a jako sprytny i skuteczny sposób na przenoszenie danych. Jako że zlokalizowałem złącze na płycie, postanowiłem kupić śledzia z usb i mieć problem z głowy (wcześniej myślałem o karcie pci/usb z kontrolerem). Dokonałem zakupu i radośnie przystapiłem do instalacji.
    I tu pojawił się problem.
    System zainstalowany przez kolegę od którego odkupiłem w/w maszyne to Windows 98, a ja na swoje nieszczęśćie mam płytke z 98SE...
    Ale po kolei. Komputer (po włączeniu usb w biosie) radośnie wykrył nowe urządzenie i przystąpił do instalacji sterowników. I tu pojawił sie problem pt. radosny bluescreen... "wystąpił wyjątek krytyczny (jakiś tam) w VXD NTKERN(06)" (nie pamiętam tego radosnego numerku bo mnie redscreen dopadł ;) )
    Stwierdziłem że wezme sie na sposób i przeinstaluje system. No cóż zamieżenie miałem może i słuszne tylko że sie nie dało bo przy próbie reinstalacji, komputer (tzn. maszyna) stwierdził ze podany mu system nie jest Update'em i że ma mnie delikatnie mówiąc w nosie...

Nie jestem geniuszem komputerowym i nigdy nie będę i szukam rady co mam zrobić? Sformatować dysk aby zainstalować 98SE nie mogę bo mam za dużo żeczy których nie mam jak zgrać (chyba że pożycze od jakiegos kolegi twardy dysk i sobie zgram - ale to troche zachodu i kłopotu).

Czy może ktoś wie jak można coś poradzić łatwiej i powiedzmy - szybciej?

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
    Razzel
    User removed account
    User removed account  
    razzel
    Level 11  
    Ok. Dzięki.
    A dodam jeszcze że zciągnąłem sobie programik usbready.exe z www.usb.org/data/usbready.exe
    i co śmieszne stwierdził że wszystko jest ok a w menedżerze urzadzeń jak wół jest napisane ze jest błąd...
    Wielkie dzieki.
    Pozdrawiam