Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3

kingdub 21 Nov 2012 17:04 3525 55
    kingdub
    Level 10  
    Witam serdecznie,
    niestety od dłuższego czasu męczę się z konfiguracją Air Liva v5000ap V3 żeby dać sygnał kablem na Tp-linka WR340G i później wifi na laptopa i kablem do stacjonarki. . Korzystam z lokalnej sieci radiowej, gdzie dostęp do sieci mam przez MACa. Sprzęt ustawiałem jako APC (Client Infrastructure - tak mi doradzano)) ale poza tym ze widzi moją sieć nic się nie dzieje. Najlepszy rezultat osiągnąłem dając WISP Router gdzie po kilku próbach w przeglądarce pojawia się komunikat o tym że ,,prawdopodobnie jestem nowym użytkownikiem i muszę czekać na włączenie do sieci itd." Może jeszcze co innego powinienem ustawić, a mogę Access Point, Repeater, WDS Bridge, Client Infrastructure, Client Adhoc, WISP Router ,AP Router chodź próbowałem wszystkiego... Pozawalam sobie wkleić panel sterowania airlivea niektórych opcji gdzie nie bardzo wiem co ustawić i czy w ogolę ustawiać (panel jako WISP Router)
    Bardzo proszę o pomoc...
    Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    kingdub wrote:
    . Korzystam z lokalnej sieci radiowej,

Jak dokładnie masz dostarczony internet do mieszkania (RJ45 czy RP-SMA)?
    jimasek
    Konfiguracja WISP plus clone mac czyli wpisanie adresu fizycznego z karty bezprzewodowej na której masz dostęp do internetu.
    kingdub
    Level 10  
    ok, ale samo wpisanie MACa wystarczy, nie wklepywać Ip, DHCP, DNS itp?
    jimasek
    Nie napisałeś nic na temat adresacji od dostawcy :(
    Sądząc po filtracji mac adresację dostajesz z automatu, czy tak?
    kingdub
    Level 10  
    nie jestem orłem w tej dziedzinie ale zdaje się że tak. IP przydzielane przez DHCP...
    jimasek
    kingdub wrote:
    nie jestem orłem w tej dziedzinie ale zdaje się że tak.

Ja też nie jestem orłem, po konfiguracji zrób restart (reboot) urządzenia.
    kingdub
    Level 10  
    czyli tylko ustawić na WISP, sklonować MAC, Wpisać SSID i zmienić częstotliwość na 5 GHZ (bo taką mam) i nic wiecej ? a i we właściwościach połączenia dać na automatyczne pobieranie ip?
    jimasek
    Tak dokładnie, wyszukujesz sieć i łączysz się z nią. Sprawdź w statusie czy otrzymałeś adresację na port WAN od dostawcy. Możesz dać screen-a.
    kingdub
    Level 10  
    a gdzie jak to sprawdzić ? :)
    i jeszcze jedno, te adresy którą są standardowo wpisane zostawić czy poustawiać na 0 czy w ogole nic ma nie być nigdzie?
    jimasek
    ISP Settings robisz na DHCP.
    kingdub
    Level 10  
    No niestety, byłoby za pięknie gdyby to takie proste było.
    Co prawda nie wiedziałem co wpisać w ISP Sitting > DHCP, jako Host Name , próbowałem na adresie DHCP 172.16.1.1, na local.pl i na nazwie nadajnika (czyli SSID) i nic. Pobiera adres IP, wyskakuje ograniczenie połączenia po chwili nawiązuje sie połączenie ale neta nie ma...
    jimasek
    Device Status po próbie połączenia wrzuć? Router znajduje sieć twojego dostawcy?
    kingdub
    Level 10  
    Tak znajduje.
    Zauważyłem że po klonowaniu MACa na Airlive zminił się tylko Wan MAC, Wireless MAC, a Device MAC jest jakiś inny, natomiast w ipconfig /all pokazuje mi MAC sieci z którą się łącze przyjanmniej tak to rozumiem.
    Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3

Jak widać DHCP jest wyłączony, ale to przez nieuwage chwilowo wyłączyłem, juz jest on. W każdym razie proble ciągle jest...
    jimasek
    DHCP na LAN-ie masz włączone? Zrób automat lub uzupełnij bramę bo coś nie dostajesz w adresacji na komputer?
    kingdub
    Level 10  
    tak włączone. Jak ręcznie jakie IP itd wpisywać? I chodzi Ci o ustawienie w airlive czy w protokole tcp/ip karty ?
    jimasek
    Chodzi o DHCP LAN w airlive, jak sam widzisz brak bramy na screen-e a to podstawa aby mieć dostęp do internetu. Może wyłącz kartę bezprzewodową na czas konfiguracji połączenia przewodowego, może to coś zmieni.
    kingdub
    Level 10  
    Znaczy włączone mam DHCP napisałem pod poprzednim screen-em że przez nieuwage chwilowo wyłączyłem. bardziej zastanawia mnie że device ip jest 192.168.1.1 a czy nie powinno być 172.16.1.1 ? Bo pozostałe wartości dokładnie zgadzają sie z tymi które mam korzystając z karty bezprzewodowej
    może gdzieś coś wklepać ręcznie trzeba?
    Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3 Internet radiowy - konfiguracja Routera AirLive v5000ap V3
    jimasek
    Odśwież adresację, zrób restart prądowy routera, wyłącz kartę wifi. Musisz mieć bramę w adresacji komputera 192.168.1.1 jak sam widziałeś na screen-ie jest pusto
    kingdub
    Level 10  
    Rezultat jest taki ze doszla brama w postaci 192.168.1.1, ale internetu brak.
    jimasek
    Spróbuj dopisać jeszcze DNS-y do karty sieciowej komputera (8.8.8.8 i 8.8.4.4).
    kingdub
    Level 10  
    Ograniczenie lacznosci...
    jimasek
    Daj screen-a z ipconfig /all - jeszcze raz.
    jimasek
    Prosiłem o dodanie DNS-ów do karty sieciowej, jakoś ich nie widać :(
    kingdub
    Level 10  
    Sorki, myślałem ze bez nich ma być
    jimasek
    Nadal brak dostępu do internetu?
    ping 8.8.8.8 odpowiada?
    kingdub
    Level 10  
    Brak. Ping odpowiada
    jimasek
    Kartę bezprzewodową miałeś wyłączoną kiedy robiłeś ping? Jeżeli tak to masz dostęp do internetu.