Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd bramy oraz sterowanie jaki typ?

goldboss 11 Maj 2013 16:28 12018 41
  • #31 11 Maj 2013 16:28
    ratajzdw
    Poziom 9  

OK. Podłączone, działa. Zasilacz znalazłem u siebie 12V 500mA. Dowiedziałem się że dla tej centralki 250mA zasilacz jest wystarczający.

Pozdrawiam.
    Marcin

• #32 17 Sie 2014 07:32
    goldboss
    Poziom 18  

Ja zakonczyłem pracę przy swojej bramie .Jak ktos dokładnie przeczyta ten temat
    to będzie wiedział jak to zrobiłem .Brama chodzi już ponad rok i nic się nie dzieje.
    Temat można zakonczyć .

• #33 19 Sie 2014 22:12
    staszkoroki
    Poziom 1  

Posiadam sterownik bramy o oznaczeniuA174 ,moze ktos zna jego model

• #34 27 Paź 2016 19:04
    darek015
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam również taki napęd z tym, że piloty działają a w zestawie jest jeszcze stacyjka i nie wiem gdzie można ją podłączyć.
    W zestawie są jeszcze dwa urządzenia prawdopodobnie jakiegoś rodzaju krańcówki, podejrzewam, że do podłączenia do złącza "End schalter" ale nie wiem gdzie mają być zamontowane, na szynie czy przy drzwiach.

Proszę o pomoc lub o informację czy ma ktoś dostępną instrukcję montażu.

• #35 27 Paź 2016 20:15
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

"Stacyjkę" lub/i przycisk "dzwonkowy" podłączasz pod zaciski Taster Extern.
    Jedna krańcówka do zatrzymania otwierania, druga do zatrzymania zamykania.
    Obydwie montowane na szynie (z możliwością regulacji) a magnes na wózku. Oczywiście jeżeli to są kontaktrony. Szczelina między magnesem, a kontaktronem powinna być jak najmniejsza aby krańcówka pewnie działała.

• #36 29 Paź 2016 16:21
    darek015
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc, udało mi się poskładać cały układ. Sterowanie z pilota i stacyjki działa prawie bez problemu.

Po podłączeniu kontaktronów napęd działa tylko na zamknij bez względu na to ile razy naciśnie się przycisk odcięcie jest jedynie na krańcówce zamknij, natomiast na otwórz wózek przejeżdża i jedzie do samego końca. Po odłączeniu krańcówek wszystko działa normalnie, tylko napęd trzeba zatrzymać ręcznie.

Prawdopodobnie trzeba wymienić krańcówki (kontaktrony), może zna ktoś zamiennik, który będzie działał z tym napędem.

Dodam tylko, że w wózku znajduje się magnes.

• #37 29 Paź 2016 21:27
    Marek J.

Myślę, że jest wiele możliwości zastąpienia oryginału, ale najpierw musisz sprawdzić (mierząc sprawny kontaktron omomierzem) czy jest on NO czy NC ( chyba że ktoś z kolegów wie i podpowie).

• #38 11 Lis 2016 11:32
    darek015
    Poziom 9  

Sprawny kontaktron jest NO.
    - poza polem magnetycznym omomierz pokazuje nieskończoność, natomiast wartość w pobliżu magnesu 00.9 dla zakresu 200MΩ.
    - Multimetr w pozycji do badania ciągłości obwodu, w pobliżu magnesu piszczy poza magnesem nie piszczy.

Niesprawny kontaktron:
    - omomierz cały czas pokazuje 00.9 dla zakresu 200MΩ, ciągłość obwodu cały czas piszczy.

Uszkodzony kontaktron jest na dłuższym przewodzie, poniżej kilka zdjęć.

Czy na podstawie tych informacji można dobrać jakiś zamiennik?

napęd bramy oraz sterowanie jaki typ? napęd bramy oraz sterowanie jaki typ? napęd bramy oraz sterowanie jaki typ? napęd bramy oraz sterowanie jaki typ?

• #39 11 Lis 2016 23:18
    Marek J.

Może to dla Ciebie dziwne, ale kontaktron który w obecności magnesu zwiera styki jest typu NC a nie NO. I takiego właśnie potrzebujesz. Są to najpopularniejsze czujniki kontaktronowe na rynku. Dostępne zarówno w internecie jak i w sklepach /hurtowniach z SSWiN. Przy wyborze kieruj się sposobem mocowania i kształtem (aby pasował do Twoich potrzeb) oraz szczeliną zadziałania (im większa tym lepsza - większa możliwość tolerancji ustawień). Ważny jest też prąd maksymalny obciązający styki. (W Twoim przypadku skoro jeden się skleił też potrzebny jest w miarę duży).

• #40 12 Lis 2016 15:10
    darek015
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedź, czyli jeżeli dobrze rozumiem to dla kontaktronu normalny stan pracy jest w polu magnetycznym?

Myślę, że kontaktron zgodnie z linkiem będzie odpowiedni, lepiej wymienić od razu dwa, czy tylko jeden uszkodzony?

• #41 12 Lis 2016 18:15
    Marek J.

darek015 napisał:
    czyli jeżeli dobrze rozumiem to dla kontaktronu normalny stan pracy jest w polu magnetycznym?

Tak jest przynajmniej w nazewnictwie SSWiN. Aczkolwiek patrząc na linka który zamieściłeś jest wychodzi że jest dokładnie odwrotnie (Przynajmniej w TME)
    Może kup w sklepie gdzie jest dokładnie wiadomo, że jak bez magnesu to styki rozwarte, a z magnesem zwarte. Kup lepiej dwie sztuki w zestawie z magnesami. Np. taki jak tutaj:
    http://www.napad.pl/produkty-753-5798-czujnik-kontaktronowy-b3-satel.htm

• #42 25 Lut 2017 14:08
    darek015
    Poziom 9  

Wymieniłem kontaktron na Satel S-4 i teraz wszystko działa poprawnie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo