Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1.6 16V - Rozrząd nieprawidłowy ?

21 Lis 2012 19:07 3534 7
  • Poziom 25  
    Witam, opel astra G 1.6 16V 74kW 2004r. Auto na jałowo chodzi kulawo i wkręca się do ok 2 tyś/obr. a potem jest dudnienie w filtr powietrza, jakby brakowało paliwa albo powietrza. Pod obciążeniem w zasadzie nie da się jechać. Na kompie brak błędów, kat. drożny. Problem wydaje mi się że jest w rozrządzie choć na znakach się wszystko zgadza, wał i wałki, klin na wale jest ok ale jak ustawiłem wydech 1 ząb do przodu to wkręca się na ponad 3 tyś/obr. O co chodzi ?? Dodam jeszcze że ustawiając wał na znak oraz wałki na znaki to przy zgraniu punktów wał jeszcze 0,5 zęba idzie do góry !!! wtedy osiąga górny martwy punkt. (widać to przy włożonym śrubokręcie i wykręconej świecy 1 cylindra)...
  • Moderator Samochody
    A jakbyś tak uprzejmie przyłożył ucho do wylotu tłumika? Albo chociaż wykręcił sondę znad katalizatora? Bo jedyne co byłeś w stanie stwierdzić z fejsikiem to brak błędów - ale odczytanie parametrów już było widać zbyt trudne.
  • Poziom 25  
    Ciśnienie w kolektorze 560mbar, sonda przed kat sinus, sonda za kat w okolicach 700mV, ogólnie śmierdzi z wydechu paliwem, uzyskuje temperaturę 90stopni momentalnie, odkręcałem wydech za katalizatorem bo sonda będzie do wymiany jak ruszę, ale ogólnie brak poprawy... ciśnienie w cylindrach po 16bar na gorącym, otwarty był egr ale zaślepiłem i poprawiło się tylko troszkę.
  • Moderator Samochody
    Krew w piach widzę. Co twoim zdaniem wynika z ciśnienia 560mBar, z tego że jedna sonda sinus i druga 700mV? A z tym odkręceniem wydechu za katalizatorem to już wiesz....
    Masz zatkany katalizator - stąd burczenie do filtra, obroty max 2000 i smród paliwa. Wykręć I sondę - zobacz różnicę.
  • Poziom 25  
    Dzięki za info jutro zobaczę i dam znać co i jak. Ale jeszcze jedno co myślisz o tym że ustawiając wał na śrubokręt, gmp jest 0,5 zęba do przodu w stosunku do znaku na wale ?? Tzn po ominięciu znacznika na wale i obudowie rozrządu wał jeszcze troszkę idzie w górę ?
  • Poziom 23  
    Miałem podobny problem w vectrze 1,8 szukałem ze dwa dni zmieniałem cewki odkręcałem kolektor wydechowy itp. i nic . w końcu rzutem na taśmę wymieniłem świece (choć wyglądały jak nówki i do tego orginał) i sukces jak ręką odjął
  • Poziom 25  
    U mnie kat.