Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrola dostęu jaką wybrać?

scandaliks 21 Nov 2012 20:24 1545 6
Optex
 • #1
  scandaliks
  Level 25  
  Witam,potrzebuje porady w doborze kontroli dostępu,ma ona robić zdjęcie delikwenta przy "odbiciu" kartą i archiwizować "gdzieś". Miałem robić projekt na Rogerze,ale ona ma problemy z archiwizacją,jest wgląd z npBCSa i ściąga sobie z niego z archiwum,ale jak nadpisze to d... Ważne jest tylko żeby były 2 czytniki wejście i drugi wyjście. Ogółem 8 czytników i 4 kamery je obklikujące.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  serg17
  Level 13  
  Widziałem kiedyś gotowe rozwiązanie w części administracyjnej dla pracowników w jednym z marketów budowlanych na L... - było połączone z kontrolą czasu pracy i posiadało wyjścia do sterowania zamkami w śluzie, w której znajdowała się bramka antykradzieżowa. Wejście z zewnątrz było ogólnodostępne, przechodziło się przez śluzę, za śluzą odbijało się kartę na wejście. Przy wyjściu odbijało się kartę na wyjście, uruchamiał się pierwszy zamek, pracownik wchodził do śluzy, gdy tam bramka nic nie wykryła to zwora otwierała drzwi zewnętrzne. Przy odbiciu karty czytnikozegar robił zdjęcie twarzy (czy oby nikt się nie odbija czyjąś kartą), w środku śluzy również była kamera, a obok stróżówka z ciemnymi panami z wyszukiwaczami. Niestety nie mam pojęcia co to był za produkt, ale myślę, że powinieneś własnie szukać w systemach kontroli czasu pracy, chyba, że chcesz bawić się w integrację kamer, central KD i czytników...
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  Marek31415
  Level 31  
  Gotowe rozwiązanie znajdziesz w firmie Selkod.
  KD lub/i RCP zintegrowane z systemem monitoringu.
 • Helpful post
  #4
  djdamsza
  Level 14  
  Program KDadmin i RCPadmin mają możliwość powiązania zdjęć ze zdarzeniami i od razu przechowują je wspólnie w jednej bazie. Dodatkowo kamera robi trzy zdjęcia zamiast jednogo (bo nie zawze na jednym widać idealnie delikwenta)

  http://skalmex.com.pl/skalmex2/pl/oprogramowanie/rcpadmin

  Schemat na dole strony.
 • #6
  djdamsza
  Level 14  
  Biometria do rejestracji czasu pracy w Polce jest zabroniona prawem!
 • #7
  scandaliks
  Level 25  
  djdamsza wrote:
  w Polce jest zabroniona

  Dużo rzeczy jest zabronione w Polsce, ale to dziwny kraj ,biometrie może zainstalować rzeźnik z własna działalnością gospodarczą i nikt temu nie zaprzeczy.Dopóki nie ureguluje sie cctv kd i sswin prawnie można wszystko. Wiem kolego o tym dobrze ale po 12 latach pracy w "zabezpieczeniach" z czystym sumieniem powiem że jest bezprawie :) Co do kontroli dostępu wybrałem Selkod jak kolega Marek31415 doradził. Zobaczymy jak założe bo wycena przeszła :) Myślę że cena jest adekwatna do tego produktu :) Pozdrawiam.