Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Routery TPLINK - jakie mają formy hasła domyślnego do sieci?

21 Lis 2012 21:40 19689 7
 • Poziom 21  
  Witam. CZy ktoś może mi podać jakie routery/modemy tplink mają formy hasła domyślnego na wifi? Chodzi o to czy jest to np. 234RT-rewt34-WRCD czy wygląd jak jifjeh3232rfew czy WRTD_ADFG_SDF. Taka informacja jest często na spodzie urządzenia, ale niestety posiadam wyższej klasy routery, a w sklepie wszystko jest zapakowane w pudełka, sprzedawca nie chciał mi odpakować tylko podał charakterystkę sprżętu i jeszcze nie bardzo wiedział co oznaczają niektóre zapisy.

  Piszę referat z tematów hashowania i potrzebuję kilka wniosków okazać.
 • Poziom 28  
  Mój WR340G nie ma hasła, jest nie zabezpieczony domyślnie.
 • Poziom 21  
  Czasami w panelach konfiguracyjnych routera jest już zapisane hasło i tylko trzeba zaznaczyć opcję - aktywuję (o ile ktoś potrzebuje). Poza tym 95% nowych routerów mają domyślne hasła na wifi WPA2 i najczęściej to jest pod spodem na tabliczce/naklejce lub w panelu konfiguracyjnym jak pisałem jeśli się zalogujesz. Jeśli masz w router funkcję WPS (powinna być naklejka bo producenci się tym chwalą lub w opisie) to też hasło jest domyslne ustawione. Mi chodzi o formę - wygląd tego hasła (Małe, duże litery, jak są zapisane, czy między nimi jest znak "-" czy nie). NIe chcę znać Twojego hasła :).

  Najczęściej nazwa sieci TPlinków o jakie mi chodzi to np.
  TP-LINK_Z9SD45
  TP-LINK_C31C21
  Gdzie ostatnie literki to ostatnie literki z adresu MAC routera.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Wydaje mi się, że TP Link stosuje taką politykę, że domyślnie ustawione jest jakieś hasło, ale nigdzie nie podane i przed użyciem wifi trzeba ustawić swoje własne. Co do WPS, to modele z którymi walczyłem, PIN miały dostępny też tylko z interfejsu, ale na pierwszy rzut oka nie było w nim żadnej prawidłowości (zresztą, nie zwracałem na ten fakt wielkiej uwagi...)
 • Poziom 28  
  Chyba mnie nie zrozumiałeś, mój tp link NIE ma hasła domyślnego, sieć jest włączona i nie zabezpieczona.
  Chcesz rozkodować sieć i potrzebna Ci forma hasła do szybszego sprawdzania ? Zgadłem ?
  Routery TPLINK - jakie mają formy hasła domyślnego do sieci?
 • Poziom 21  
  puszak napisał:

  Chcesz rozkodować sieć i potrzebna Ci forma hasła do szybszego sprawdzania ? Zgadłem ?


  Nie zgadłeś, przecież napisałem na samym początku że piszę referat z tematów hashowania i potrzebuję kilka wniosków okazać. Mam linksysa i tam jest inna sytuacja bo domyślnie jest hasło skomplikowane i zapisane, poza tym mam łącze 20 MB/s tylko na swój komputer więc po co mam się włamywać do kogoś? skoro i tak moj internet będzie szybszy o kilka razy. Poza tym pomyśl logicznie: złamanie WPA2 z hasłem z zakresu różnych liter ascii metodą brutal force przy użyciu najnowszych kart graficznych ustawionych w szereg zajmie ponad 300 lat pracy dzień w dzień. 2 routery tplink w okolicy mają domyślnie ustawione SSID oraz hasła WPA2 pewno z najnowszym firmware ponieważ komputer nie pokazuje mi połącz się przez WPS. Ale nie wiem kto jest właścicielem bo bym poszedł i zapytał o to co pytam na elektrodzie.
 • Poziom 34  
  Na obu TD-W8960N oraz TD-W8950ND domyślnie szyfrowanie jest wyłączone. Przy czym obok opcji WPA-PSK/WPA2-PSK jest zaznaczone, że ta farma zabezpieczenia jest rekomendowana. Jak ją aktywujesz to ujrzysz puste pole i wpisujesz to co Ci ślina na język przyniesie.
 • Poziom 21  
  OK, rozumiem. dzieki