Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prowizoryczny wzmacniacz na UL1403 oraz UL1402

21 Lis 2012 21:49 1146 2
  • Poziom 9  
    Witam. Od razu mówię że to może być dla niektórych idiotyczne pytanie więc proszę o wyrozumiałość :)

Myślę nad wykonaniem prowizorycznego wzmacniacza na układach UL1402 / UL1403 / UL1405.
    Posiadam trzy UL1402 dwa UL1403 oraz jeden UL1405.
    Z racji tego że zbliża się sylwester, wraz z nim niezła domówka, naszła mnie dzika myśl aby zrobić jakąś "koncówke" na tych starych poczciwych układach, ponieważ brakuje nam wzmacniaczy (głośników mamy aż za dość ;D)

Pytanie: czy mogę połączyć równolegle dwa UL1402 - na jeden tor, oraz dwa UL1403 na drugi tor?

Widziałem schematy aplikacyjne w notach katalogowych, złożenie tego jest proste, ale czy lepiej by było zrobić po jednym układzie dla każdego tranzystora i łączyć równolegle wejście z wyjściem i zasilaniem (na jeden kanał), czy od razu zdublować układy scalone tego samego typu (na kanał) odpowiednio zmieniając parametry kondensatorów i rezystorów?

Czy moc rozłożyła by się równo na układach scalonych?
    Czy układ by się nie wzbudzał?

Każdy zawierał by dwa połączone równolegle układy scalone ze zmodyfikowanym układem aplikacyjnym, (zmienione parametry elementów o czym pisałem powyżej). Te dwa kanały ze zdublowanymi układami miały by wspólne zasilanie oraz wspólną masę.
    UL1402 i 1403 różnią sie (o ile pamiętam) napięciem zasilania - rezystorami załatwił bym sprawę.
    Proszę o odpowiedzi i możliwe wyprowadzenie mnie ze złego toku myślenia.
    Wiem że z tego zbyt wiele nie wyciągnę jeśli to odpalę, będzie podłączone pod głośniki wysoko tonowe (oczywiście przez kondensator np 1uF), lub średnio tonowe. Mam nadzieje że post jest zrozumiały. Z góry dziękuje za wyjaśnienia. Pozdrawiam llppiotrek.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    No to poszalejesz z mocą :)

Mógłbyś użyć dwóch 1403 na kanał i później "dopalić" je jeszcze tranzystorami, to mój pomysł.
  • Poziom 9  
    Na pewno tą opcje wezmę pod uwagę ;) kwestia dobrania tranzystorów, znalezienia ich prawidłowego wysterowania a reszta pójdzie. Będzie przerwa świąteczna - znajdzie się czas by to przetestować ;)