Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk Toshiba MK6459GSX 640GB padł

21 Lis 2012 22:01 1647 7
  • Poziom 9  
    Dysk MK6459GSX włożony był w obudowę ADATA 2,5" i służył głównie jako backup zdjęć. Jak się dowiedziałem od domowników - jakiś czas temu upadł ale działał normalnie. W telewizorze potrafił się długo uruchamiać ale było dobrze dopóki nie zakończył z nami nagle współpracy. Nie można się z nim skomunikować ani w BIOSIE ani w żadnym sofcie z Hiren's boot cd. Kupiłem terminal na USB (3-pin) ale tutaj też mam pod górę bo na kilku forach użytkownicy opisują jak go podłączać ale nie mogę sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Po co ci terminal do dysku Toshiba? Dysk jak jest po upadku to prawdopodbnie ma zdegradowane głowice/uszkodzone sektory. Każdorazowe włączenie pogorsza stan dysku.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Jeżeli dysk po upadku to najprawdopodobniej śmietnik.

Podłączony bezpośrednio do płyty także nie jest wykrywany?
  • Poziom 9  
    Dysk upadł jakiś czas temu i działał dobrze jeszcze przez jakieś 2-3 miesiące. Napisałem o tym bo być może miało to jakieś znaczenie.

Jeśli chodzi o bezpośrednie podłączenie do płyty głównej to też sprawdzałem - nie działa. Nie słychać żeby dysk pracował po podłączeniu zasilania. Tak jakby elektronika padła od nieprawidłowego podłączania/odłączania dysku od telewizora ... ale to moja teoria. Nie zakładałem jednak wątku aby dzielić się moimi spostrzeżeniami bo nie o to chodzi.
  • Poziom 43  
    Sprawdzić czy nie ma jakiś uszkodzonych elementów na elektronice. (z obu jej stron).
  • Poziom 32  
    Na pewno upadek dyskowi nie pomógł. Ale faktycznie, najpierw sprawdź PCB. Wizualnie nic nie wskórasz. Trzeba pomierzyć napięcia czy coś nie jest uszkodzone pod kątem elektronicznym.
  • Poziom 9  
    Wizualnie jest OK. Co do sprawdzania napięć to proszę o pomoc. Mam sprzęt ale nie wiem co gdzie sprawdzać i ile gdzie ma być. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi (może jakieś ciekawe linki serwisowe).
  • Poziom 9  
    OK temat zamykam. Zasięgnąłem języka. Wymiana bezpiecznika na płytce elektronicznej przyniosła upragniony efekt. Najbardziej cieszę się, że nie straciłem danych.