Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niszczarka KOBRA 4000WB, włączony tryb zacięcia papieru

22 Lis 2012 09:05 2622 7
  • Poziom 9  
    W niszczarce nastąpiło uszkodzenie przekładni silnika, silnik się kręci a koło zębate jest w stanie spoczynku. To koło zębate jest połączone łańcuchem z głowicami tnącymi. Niszczarka została wysłana do serwisu i po diagnozie naprawę wycenili na 6000 zł. Z naprawy zrezygnowałem bo udało mi się kupić części do tej maszyny i postanowiłem dokonać wymiany we własnym zakresie. Ale okazało się że niszczarka po włączeniu w tryb ciągłej pracy, jest w trybie zacięcia papieru (silnik kręci się przez chwilę do przodu a później do tyłu i tak przez cały czas). Serwis zamiast pomóc to jeszcze bardziej zepsuł urządzenie… Może to być problem tylko w złym podłączeniu płytki sterowniczej ale po wczorajszych próbach uruchomienia jestem już troszeczkę znużony. Czy ktoś może miał podobny problem???
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    miałem taki przypadek ale w innym modelu kobry. Nie wiem jak w twojej maszynie to wygląda ale może być tak samo. Z boku przy mocowaniu noży tnących jest taka tarczka a przy niej czujnik halotronowy kontrolujący obrót noży. Pod ta tarczka są takie małe magnesy muszą być ułożone jednoimiennie i jeszcze odpowiednim kierunku bieguny ale to można sprawdzić empirycznie. Jeżeli twoja niszczarka tez tak ma to prawdopodobnie przy składaniu pomieszałeś bieguny magnesów
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedź… W tej jest podobnie jest tarczka kwadratowa z czterema magnesami. Jak je ustawić? Metodą prób i błędów? Później wrzucę kilka zdjęć typowych uszkodzeń tej maszyny...
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    metodą prób Trzeba je ustawić np na zewnątrz jednakowymi biegunami. Jeżeli nie będzie poprawnie działać to odwrócić i będzie ok. A gdzie jest jaki biegun to łatwo sprawdzić. Zbliżyć do siebie dwa magnesy i pamiętać że bieguny jednoimienne się odpychają a różnoimienne przyciągają
  • Poziom 9  
    Rozumiem że dopiero zadziała jak głowice tnące będą się obracać a wraz z nimi tarczka z magnesami? Czekam aktualnie na nową przekładnię jak zamontuję to będę robił testy…  Na razie bardzo dziękuję za pomoc…
  • Poziom 10  
    Witam ja posiadam Kobrę 240 SS5 i również mam problem z silnikiem . Silnik kręci się do tyłu po naciśnięciu przycisku cofania papieru jednak w trybie auto nic się nie dzieje. Rozebrałem maszynę w celu wyczyszczenia osadu ale również dopatrzyłem się spalonego bezpiecznika na płytce . Wymieniłem ale nadal jest to samo. Przekaźniki po podłączeniu napięcia pykają więc nie są sklejone. Może czujnik od papieru ? Ale po zwarciu pinów od czujnika i zamknięciu obwodu nic się nie dzieje Może jakieś sugestie ? Albo może ktoś posaida schemat ?
  • Poziom 10  
    Okazał się wadliwy scalak. Wymieniłem i śmiga. Jak znajdzie się chętny mogę sprzedać za rozsadne pieniadze. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuj jak ja wymienic scalak