Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praktyczna nawigacja do 500 zł. bez zbędnych "bajerów"

22 Lis 2012 09:58 3834 6
  • Poziom 26  
    Koledzy proszę o polecenie nawigacji do 500 zł. Aby była praktyczna, bez zbędnych "wodotrysków", tylko do użycia w kraju i żeby nie trzeba za dużo map do niej dokupywać. Taką, aby kilka lat mogła posłużyć :D .
    Dzięki za porady i wszelkie sugestie.

A czy, to jest warte uwagi:
    http://www.saturn.pl/przenosny-system-nawigacyjny-smartgps-sg600-automapa-polska,id-125761
    Czy przenośna nawigacja jest praktyczna w samochodzie?

Jakie ekrany do samochodu praktyczniejsze, większe mniejsze?. Na które parametry należy zwrócić uwagę?

Już poczytałem trochę na forum, zatem:
    1/. Moduł:
    -SiRF Atlas III,
    -SiRF 3+ (większa liczba kanałów do komunikacji z satelitą)
    2/. Procesor 300-400Mhz ( Centrality lub Samsung), lepiej jak jest dual core.
    3/.Pamięć:
    -ROM (64Mb),
    -RAM (min.1GB),
    -karty SD ( standard 4 GB, lepiej 8GB-przyszłościowo).
    4/.Ekran:
    - 3,5" za mały!
    - min.4,3" praktyczniej 5" (7" do ciężarówek)
    5/. Rozdzielczośc:
    -480x272 piksele (standard),
    -800x480 piksele (jak ktoś chce filmy, zdjęcia)
    6/.Komunikacja:
    -transmiter FM (jak ma być słyszalna w radiu)
    -bluetouth (wymiana danych,zdjęcia,pliki muzyczne,video
    z telefonem,laptopem)
    7/. System operacyjny
    - 4,2NET (stary, nie!)
    - Microsoft 5,0 standard
    - Microsoft 6,0 -jak procesor 2 rdzeniowy
    8/. Mapy:
    - dedykowane ( nie, bo producent o nie nie dba!)
    - możliwość wgrania samemu mapy ( np. AutoMapa,MapMap,iGO)
    9/. Odblokowanie Windowsa
    -zalecane jak ktoś chce skorzystać z funkcji "wybór ścieżki" a w standardzie
    urządzenia tego nie ma,
    - niezalecane, jak ktoś chce połączyć z palmtopem (można nieźle
    namieszać, chyba że ktoś od kołyski siedzi w GPS, to zrobi wszystko)

Tyle ja laik (sorry jak coś pomieszałem). Teraz gorąca prośba do kogoś Życzliwego, aby te w/w wytyczne włożył mi do jakiegoś konkretnego modelu do 500 zł.

Jednego nie mogłem znaleźć?, nawigacja samochodowa i przenośna, czy to się uzupełnia. Czy w samochodzie mogę mieć przenośną?, była by wtedy uniwersalna.
    I odwrotnie, czy samochodowa ma zastosowanie do pieszych wędrówek?
    Która zatem praktyczniejsza?, - ja szukam do samochodu osobowego, który porusza się jedynie po ojczystych rubieżach :D .

Czytam dalej posty, kolejne pytanie, czy mio spirit 680 jest godnym następcą 670?

No cóż nikt nie pomoże chyba?, czytam dalej, Navroad Auro S ma szybszy procesor, cena podobna do mio, może więc ten?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 40  
    Posiadam GoClever 5066 i jestem z niego zadowolony.
    Nie ma potrzeby zmiany oprogramowania by korzystać z innych map niż zainstalowane fabrycznie.
    Nowe mapy i oprogramowanie wystarcza zainstalować na karcie SD.
    Mój model nie posiada BT ani FM, jednakże są modele z tymi udogodnieniami.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Leszcz72 dzieki za odzew. Porównując GoClever 5066 z Navroad AuroS jeśli chodzi o transmisję danych ten 2-gi ma szybszy procesor, jest zatem lepszy?

Decyduję się na Navroad Auro2S jest na dodatek HD :) , chyba że jest coś lepszego w tej cenie?
  • Poziom 38  
    Oczywiscie wez tylko pod uwage, ze urzadzenie HD MUSI miec znacznie siliejszy procesor, by chodzilo tak samo plynnie i szybko jak podobne urzadzenie w rozdzielczosci SD :)
    IMHO, odczuwalna szybkosc urzadzenia i komfort pracy beda zblizone.
  • Poziom 15  
    MM2X napisał:
    Aby była praktyczna, bez zbędnych

praktyczne z dobrym procesorem ? za tą kase!

wiem że to duży bajer ale

kup sobie tablet z gps
    masz dobą navi, kompa.teledyski czasem tv w tej cenie spoko dostaniesz

jeśli nie to
    dla mnie navi ma działać, mieć dobre mapy i być niezawodna
    tania navi z oryginalną AutoMapą będzie ok
  • Poziom 26  
    Pontikos napisał:
    Oczywiscie wez tylko pod uwage, ze urzadzenie HD MUSI miec znacznie siliejszy procesor,

Czy to oznacza, że Navroad Auro2S nie ma takiego procesora? .Tutaj jest SiRF Atlas V, 664MHz, czy zatem za słaby?. Windows 6 jest odblokowany.
    Chciałem wcześniej Auro S, (bez HD), ale sprzedawca proponuje w tej cenie nowszy lepszy (jego zdaniem) model 2s, więc wstępnie się skusiłem :( .

Cytat:
    Poszukaj może Modecoma FREEWAY MX2

Tutaj procesor jest 500Mhz. Czy lepiej zatem 500Mhz bez hd, aniżeli 600 w HD?. Czym MX2 przewyższa auro2s?. Gdybym jednak wybrał auro s (bez hd), tutaj w podobnej cenie jak MX2 mam procesor 644 a nie 500. Czy dobrze kumam?

przemek-maly napisał:
    kup sobie tablet z gps

W cenie ok. 5 stów, chyba nie za bardzo?. Tu jestem jednak bardziej zielony,jak w GPS.

Jeszcze jedno, czy można kupić gps (Navroad Auro S) bez automapy a potem osobno ten program?. czy to jest ekonomicznie mniej korzystne?
    Dystrybutor lokalny ma, ale bez automapy.

Mam wreszcie GPS-a Auro 2s i na początku pytania:
    1/. Mam zasilacz sieciowy do aparatu samsug EX1 z wyjściem usb, czy mogę nim ładować baterie gps-a?. Wstępnie podłączyłem i pasek ładowania się przesuwa.
    2/. Dlaczego producent zastrzega, że przez gniazdo usb komputera ładowanie baterii jest niemożliwe?