Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox i dekoder nbox - Livebox 2, liveplugi i dekoder turbo tv n

Joti1954 22 Lis 2012 11:13 4068 10
  • #1 22 Lis 2012 11:13
    Joti1954
    Poziom 7  

Witam,
    w zasadzie czytałem prawie wszystkie wpisy i nigdzie nie zauważyłem problemów związanych z konfiguracją liveboxa 2 z nbox-em. Otóż, mam problem z wi-fi z dekodera n-ki do Liveboxa. Zakupiłem wcześniej TP-Linka TL-WA701ND i próbowałem go skonfigurować wg. instrukcji ( w opcji most) Działał połowicznie tzn. nie miałem You Tube i strasznie ciężko chodził ( długo się łączył ) itp, na zewnątrz nie widział dekoder internetu ( przy próbie polecenia nagrywania przez komputer) Czytałem , że można zainstalować liveplugi devolo zakupione w Orange ( TP) i podłączyć do gniazdek elektrycznych oraz za pomocą kabla ethernet do nboxa i liveboxa. Mam domek dosyć duży, więc muszę skorzystać z opcji wi-fi. Napiszcie mi jak to wszystko chodzi, jeśli ktoś posiada takie doświadczenie koniecznie z nboxem! Jutro chcę oddać tego TP-Linka , ponieważ tak się umówiłem ze sprzedawcą ( nie zdaje egzaminu). Sprawdziłem również wszystkie fazy u mnie w domu i w tym przypadku liveboxa, dekoder i telewizor oraz komputer będę miał na tej samej. Napiszcie mi proszę o poszczególnych krokach , co powinienem zrobić!
    Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

0 10
  • #2 22 Lis 2012 12:24
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przy większej odległości i ilości ścian lepiej sprawdzi się PLC/HomePlug.

Nie musisz kupować go od Orange, są też dostępne normalnie w sklepach (np. TP-Link TL-PA101) lub na Allegro.

0
  • #3 22 Lis 2012 15:31
    Joti1954
    Poziom 7  

Dzięki za radę! Jednak liveplug Devolo od Orange kupię po promocyjnej cenie. Chciałbym się jednak dowiedzieć czy się sprawdzi. Ścian nie mam, ponieważ odbywa się to wszystko w salonie. Jednak odległość miedzy Liveboxem , a dekoderem jest ok. 10 m, a nie mogę połączyć tego kablem ze względu na estetykę i stopień skomplikowania ( wyjście na taras, okna schodki itp), a gniazda elektryczne posiadam przy obu urzadzeniach. Napisz mi proszę czy ten liveplug powinien się sprawdzić?
    pozdrawiam

0
  • #4 24 Lis 2012 11:52
    Joti1954
    Poziom 7  

Joti1954 napisał:
    Dzięki za radę! Jednak liveplug Devolo od Orange kupię po promocyjnej cenie. Chciałbym się jednak dowiedzieć czy się sprawdzi. Ścian nie mam, ponieważ odbywa się to wszystko w salonie. Jednak odległość miedzy Liveboxem , a dekoderem jest ok. 10 m, a nie mogę połączyć tego kablem ze względu na estetykę i stopień skomplikowania ( wyjście na taras, okna schodki itp), a gniazda elektryczne posiadam przy obu urzadzeniach. Napisz mi proszę czy ten liveplug powinien się sprawdzić?
    pozdrawiam

Witam wszystkich użytkowników, którzy mają jeszcze ten problem! :idea:
    Udało mi się go rozwiązać! Zakupiłem w TP Orange parę Homeplugów
    ( Liveplugów) firmy Lea ( jest to nowa oferta ). Modemów tych w ogóle już się nie konfiguruje ze sobą, ponieważ są już sparowane. Włącza się je tylko do gniazdek elektrycznych zlokalizowanych obok Liveboxa i nboxa. Kabelkami ethernetowymi, które są w zestawie podłącza się kolejno do urządzeń. Do Liveboxa pod port zielony lub czerwony lub biały ( tylko nie żółty- rezerwacja dla dekodera Orange). Do nboxa pod wyjście ethernetowe. Po upływie kilkunastu sekund te liveplugi widzą siebie ( świecą się obie diody w obu modemach). Po tej operacji wchodzisz do nboxa i konfigurujesz sieć ( setup, narzędzia, ustawienia, sieć, konfiguracja automatyczna) Po kilku sekundach dochodzi do konfiguracji automatycznej i wszystko gra!!!
    Liveplugi Lea są o tyle dobre , że posiadają po 2 wejścia ethernetowe, czyli można jeszcze je wykorzystać do innej pary urządzeń ( drugi dekoder, drukarka, komputer itp), brak potrzeby parowania przeciwnie tak jak w przypadku Devolo, niska cena ( 99 zł za parę wraz z kabelkami sieciowymi) oraz doskonałość funkcjonalności ( internet nie "zrywa" itp) Bardzo niskie zużycie energii ( tylko 1 W ). Uwaga! Gniazda elektryczne wykorzystywane do tych połączeń muszą być na tej samej fazie, ale to nie jest problem, każdy kto się zna trochę na elektryce poradzi sobie z tym bez większych problemów
    Jeśli ktoś będzie miał jakiekolwiek problemy z podłączeniem tego typu to proszę do mnie "jak w dym" , a pomogę! :D

0
  • #5 29 Lis 2012 11:48
    George39
    Poziom 2  

Dostałem dekoder tv orange. podłączyłem go zgodnie z zleceniami, używając do internetu zestawu liveplug od tp sa. Wszystko chodzi dobrze, tylko wyłącz się internet w kompie stacjonarnym w sąsiednim pokoju, internet też jest podłączony przy pomocy live pluga. Pokoje te sąodległe od liveboxa. Na kompie pojawia się komunikat, (Wystąpił konflikt IP). Jak ten problem rozwiązać?Będę wdzięczny za rady.

0
  • #6 29 Lis 2012 15:02
    Joti1954
    Poziom 7  

George39 napisał:
    Dostałem dekoder tv orange. podłączyłem go zgodnie z zleceniami, używając do internetu zestawu liveplug od tp sa. Wszystko chodzi dobrze, tylko wyłącz się internet w kompie stacjonarnym w sąsiednim pokoju, internet też jest podłączony przy pomocy live pluga. Pokoje te sąodległe od liveboxa. Na kompie pojawia się komunikat, (Wystąpił konflikt IP). Jak ten problem rozwiązać?Będę wdzięczny za rady.

Witam,
    Podłączenia opisz dokładniej zaczynając od gniazdka telefonicznego. Opisz wszystkie podłączenia ethernetowe do Liveboxa. Jaki to jest livebox? (stary, czy nowy ze ściętym rogiem). Jakiej firmy masz liveplugi? ( Devolo czy Lea ) . Co to znaczy , że internet też jest podłączony do livepluga (czyli dekoder;kabelek ethernetowy, liveplug, sieć, liveplug, kabelek ethernetowy , livebox) ? Uporządkuj to wszystko proszę, a znajdziemy na to na pewno radę!
    pozdrawiam

0
  • #7 30 Lis 2012 07:36
    George39
    Poziom 2  

Livebox stary odkilku lat. od niego z zielonego kabel do liveplug Develo. W pokoju z kompem ten sam liveplug w gniazdku i kablem do komputera. Z żółtego wyjścia w liveboxie kablem do liveplug Develo w innym gniazdku niż poprzedni. W drugim pokoju liveplug Develo w osobnym gniazdku i kablem do dekodera. Takie są połączenia. pozdrawiam.

0
  • #8 30 Lis 2012 17:11
    Joti1954
    Poziom 7  

George39 napisał:
    Livebox stary odkilku lat. od niego z zielonego kabel do liveplug Develo. W pokoju z kompem ten sam liveplug w gniazdku i kablem do komputera. Z żółtego wyjścia w liveboxie kablem do liveplug Develo w innym gniazdku niż poprzedni. W drugim pokoju liveplug Develo w osobnym gniazdku i kablem do dekodera. Takie są połączenia. pozdrawiam.

Witam Ciebie,
    Przede wszystkim może to być problem z konfiguracją portów ethernetowych w Liveboxie ( stary typ, są częste z tym problemy). Później przyczyną może być zła konfiguracja Devolo ( one wymagają sparowania wg instrukcji).
    Osobiście na Twoim miejscu zadzwoniłbym do TP Orange ( 801 505 505 ) i zgłosiłbym problemy z internetem. Powiedz mu o tym wszystkim co piszesz. Z doradcą najlepiej uzgodnij wymianę liveboxa starego na nowy livebox 2 ( taki ze ściętym rogiem) Tam masz aż 4 porty i konfigurować możesz je samodzielnie poprzez swojego kompa wchodząc na 192.168.1.1 Fajnie to działa. Doradcy powiedz , że ten stary często ci zrywa internet i się wiesza. Na pewno na to pójdzie i nada Ci numer usterki. Z numerem tym i umową oraz starym liveboxem ( musi być kompletny z przewodami i filtrami itp) udasz się do salonu TP Orange i bezpłatnie wymienią Ci na nowy zestaw. Przyjdziesz do domu , podłączysz i na pewno wszystko odpalisz bez problemu!
    Pozdrawiam i Powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno! Ważne! Port żółty w liveboxie starym jak i nowym przeznaczony jest nie dla kompa, tylko dla telewizji Orange idącej przewodowo po kablu! Dlatego też i tak chyba musisz wymienić liveboxa na nowego! Warunkiem wymiany jest zgłoszenie usterki i nadanie jej numeru , tak jak pisałem to wcześniej!
    Pozdro!

0
  • #9 30 Lis 2012 22:27
    George39
    Poziom 2  

Pozdrawiam i dziękuję za wyczerpujące informacje. Poinformuję jak uda się załatwić.

0
  • #10 30 Lis 2012 23:00
    Joti1954
    Poziom 7  

OK! Dzięki za info! Czekam na końcowe efekty! Na pewno daj znać! :D

0
  • #11 05 Gru 2012 09:12
    George39
    Poziom 2  

Joti1954. Zrobiłem tak jak radziłeś. Dostałem nowego liveboxa i wszystko funkconuje prawidłowo. Jeszcz raz dziękuję serdecznie za rady. pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów