Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Miele G522 - nie podgrzewa wody!

03 Lut 2005 16:00 4349 5
  • Poziom 12  
    Witam!

Zmywarka została przywieźiona z niemiec i chodziła dobre pare lat.
    Rozkręciłem ją i grzałka jest dobra, tak samo stycznik po podaniu napięcia na sterowanie się włącza i działa. Ale jak sie domyślam programator jest uszkodzony i w czasie cyklu nie podaje napięcia na stycznik. Może ktoś z was wie jak ta zmywarka działa? i co jeszcze decyduje o włączaniu grzałki? Czy może jest tam czujnik zanurzenia grzałki w wodzie czy tylko termiczny (też sprawdziłem i działa) czy może jeszcze coś. Prosze kogoś o schemat, lub jakąkolwiek podpowiedź.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    Jezeli dobrze poszukasz to znajdziesz schemat w swojej zmywarce.Pod drzwiczkami z przodu pod pokrywa.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    axxx napisał:
    Jezeli dobrze poszukasz to znajdziesz schemat w swojej zmywarce.Pod drzwiczkami z przodu pod pokrywa.

Chyba ze ktos ja mial "w obrotach" ;)
  • Poziom 12  
    Powodem, że grzałka nie pracowała okazał się hydrostat miał zakamieniony wężyk i nie włączał. Dziękuje.
  • Poziom 11  
    mnie zaczelo wyciekac ze zmywarki , przeczyscilem wezyk hydrostatu ( po dmuchaniu powinno byc slychac zalaczanie) i skrecilem no i dalej leje dowiedzialem sie ze trzeba jeszcze przeczyscic ten bolec wychodzacy ze zbiornika na ktory jest nakladany wezyk i faktycznie to on byl zatkany , przetkalem go szpikulcem i teraz wszystko jest oki poziom wody nie jest juz za wysoki i nie wycieka ze zmywarki , nie wiem tylko ze nie zastosowac jeszcze jakiegos odkamieniacza bo bycmoze jakis osad jest w zbiorniku i on powoduje zapychanie sie ujscia do wezyka hydrostatu , prosze o porade co zrobic aby ta dolegliwosc nie powtarzaka sie i nie zapychalo sie to ujscie? gg 2535315