Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie wideodomofonu połączonego z kontrolą dostępu

22 Lis 2012 14:52 1302 8
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich...
    To mój pierwszy post na tym forum więc nie ogarniam do końca w którym miejscu z tym tematem...

O co chodzi...
    Wynajmujemy powierzchnie w biurowcu gdzie jest zainstalowana kontrola dostępu firmy KERI... Otwieramy główne drzwi do naszego biura za pomocą kart zbliżeniowych.
    Ponieważ asystentka siedzi dosyć daleko i nie widzi kto dzwoni musi za każdym razem biec do drzwi by je otworzyć ( chodzi o gości ) co powoduje że głównie zamiast asystentkowac truchta tam i z powrotem..
    Chcieliśmy ulżyć dziewczynie i zamontować wideodomofon ... mamy juz nawet wybrany model z czytnikiem biometrycznym tak by wychodząc na papierosa nie trzeba było pamiętać o karcie a można było wrócić ..paluch do czytnika i otwieramy sobie drzwi...
    I teraz jak to podłączyć....
    Z tego co wiem to Wideodomofon puszcza napięcie na elektrozamek a kontrola dostępu je wyłącza ( elektrozamek ) jest rewersyjny...

a chcemy by można było drzwi otworzyć zarówno z paluch czytnikiem biometrycznym jak i kartą zbliżeniową..

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    K
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Jaki ten wideodomofon wybraliście ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Musiałbym jeszcze wiedzieć na jakie napięcie jest elektrozamek w Keri.
  • Poziom 36  
    No to prosta sprawa, wyjście na zamek z wideodomofonu podpinasz pod istniejący zamek. Dla pewności, zarówno sterowanie zamkiem z Keri jak i Tayamy wykonałbym na dwóch przekaźnikach z cewką 12V i dodatkowym zasilaczem 12 V.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź,
    jestem laikiem w tych sprawach ale mam jeszcze pytanie
    czy nie ma znaczenia że zamek jest domofon otwiera drzwi poprzez przyłożenie napięcia a czujnik dostępowy poprzez jego odcięcie ?
    i czy nie będzie tak że jeśli dajmy okaże się że domofon da się np przestawić w odcinanie napięcia to drzwi się nie otworzą bo napięcie będzie nadal utrzymywane przez czujnik zbliżeniowy ?
    Pewnie źle to opisałem ale mam nadzieje iż choć troszkę zrozumiale :-)
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Dlatego proponuję dwa przekaźniki, im jest to obojętne, mają wyjścia NC i NO.
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo :-)