Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania r420 Jak Jak zamontować sterownik centralnego zamka

22 Lis 2012 21:12 5367 18
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanko chciałbym zamontować sterownik centralnego zamka gdzie się podpiąć i jaki byście polecali do Scanii można prosić o jakiś schemat podłączenia.

Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

Pomoże ktoś
  • Poziom 17  
    Witam
    Chcesz podpiąć całe sterowanie centralnego zamka wraz z siłownikami, czy tylko sterowanie z pilota?

[size=9]Dodano po 5 [minuty]:[/size]

Cd... bo jeśli chodzi tylko o sterowanie z pilota to ja montuje zwykłe 12V zasilane z przetwornicy 24/12 ,sygnały do drzwi kierowcy i jest ok od 8 lat nie miałem problemów z tym rozwiązaniem ani reklamacji a co za tym idzie zadowolenie klientów Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    chce podpiąć samo sterowanie z pilota
  • Poziom 17  
    Witam
    Czyli tak jak pisałem , bierzesz sterowanie na 12 V ,zasilanie bierzesz z przetwornicy 24/12, a sterowanie podpinasz pod przewody sterujące z siłownika master w drzwiach kierowcy tak jak to robi się w osobówkach, sygnał potwierdzenia świetlnego zamknięcia lub otwarcia pojazdu najlepiej podpiąć do włącznika świateł postojowych to najprościej i wówczas mrugają wszystkie postojówki i obrysówki.Pozdrawiam
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Nie mam przy sobie schematu ale z tego co pamietam to bialy kabel do masy.
    Jesli napisalem "do masy" to chyba raczej logiczne ze minusem...
    Zaznaczam ze pisze z glowy.
    Nie zaglebialem sie w to co kolega ekka pisal. Sprobuj zrobic tak jak podalem. Nie masz nic do stracenia.
    Nie ma sprawy. Jednak dobrze pamietalem :) pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam, podpinałem sobie dziś w scani alarm z centralnym zamkiem Ampio, wszystko poszło bez problemu, tylko nie chce otwierać ani zamykać drzwi... Faktycznie ,tak jak w tym poście , sterowanie jest masą na białym kablu i na żółtym , jak podaje mase pojedynczo to zamyka i otwiera ale jak podepne dwa kable z alarmu (alarm steruje masą) to centralny zamyka się i otwiera odrazu. Dodam ,że przy zamknięcu masą pojawia się na drugim kablu plus i na odwrót . Prosiłbym bardzo o pomoc jesli jest to prosta sprawa. Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Panowie mam pytanko a jak podłączę taki sterownik na 12v żeby sygnalizował światłami, to czy nic się z nim niestanie po włączeniu świateł przecież instalacja jest na 24v a sterownik zasilanie ma 12v.
  • Poziom 10  
    Panowie podpowiecie mi jak i gdzie mam się podpiąć żeby było wszystko ok?
  • Poziom 10  
    A jak podłączę taki sterownik na 12v żeby sygnalizował światłami, to czy nic się z nim niestanie po włączeniu świateł przecież instalacja jest na 24v a sterownik zasilanie ma 12v.