Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine SBE 1243BP - Nieruchoma membrana

pawel2277 22 Nov 2012 16:43 945 1
    pawel2277
    Level 10  
    Witam.
    Mam taki problem z tym właśnie sprzętem. Na początku myślałem że to wina konfiguracji wzmacniacza, lub kabli RCA itp. lecz miałem okazje podłączyć inny subwoofer i na nim i wszystko gra znakomicie. Sprzęt zakupiłem używany, poprzedni właściciel twierdzi że wszysto jest z nim OK, lecz gdy podłączyłem ten subwoofer pod wzmacniacz Blaupunkt THA 280 nie wydobywa się z niego w ogóle bas, na JVC to samo , jedynie gdy poziomem volume na radiu zjadę do ok 5 coś tam buczy a jak podkręce na ok 10-15 to tylko trzeszczy, membrana w ogóle się nie rusza praktycznie. Myslałem że to może wina kabli więc okdręciłem te gniazo sprawdziłem i z kablami wszystko ok. na multimetrze odczyt wskazuje prawidło 4 Ohm tyle ile właśnie ten subwoofer ma, ale czy normalne jest że jak dotknę membrany na wyłączonym głośniku to ona w żadną stronę nie chcę się ruszyć? tak jak by była zblokowana, wciągnięta;/

Wzmacniacz był wielokrotnie ustawiany, radio tak samo wyłączyłem podbicie basu, zjechałem z basem na 0 i to dalej nie chce grać. Przypomnę że podłączyłem inny głośni i grał perfekcyjnie.

Dodam jeszcze że zauważyłem tak jak by minimalne rozklejenie (pęknięcie lakieru) w okolicach kosza głośnika a magnesem.

I proszę o nie zamykanie tematu w przeciągu 5 minut bo to NIE ROZWIĄŻE PROBLEMU.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Co pomoze? Masz uszkodzony głośnik i trzeba go naprawić. Jak? Znajdziesz na forum.