Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ppompowanie cieczy między 2 zbiornikami

22 Lis 2012 13:23 1419 23
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc poszukuję pompy o małej wydajności to jest ok 5 do 10 litrów na minute. Ktoś coś poleca?
  • Poziom 36  
    Do czego ma być ta pompa ?
  • Poziom 9  
    ma przepompowywać wodę z zbiornika otwartego do zbiornika zamkniętego
  • Poziom 36  
    Grundfos MAGNA 25-60,
    Ppompowanie cieczy między 2 zbiornikami
  • Poziom 9  
    dzięki ktoś jeszcze coś poleci? Chodzi mi o zasilanie 3 fazowe
  • Poziom 36  
    Przy takich kosmicznych wymaganiach znaleźć 3-fazową to będzie problem. A w czym tkwi problem, że nie może być 1-fazowa?
  • Poziom 9  
    bo ma być zasilana z falownika z wyjściem 3 fazowym. A jakie są najmniejsze wydajności dla 3 fazowych??
  • Poziom 34  
    Poszukaj u wujka Google pod nazwą pompy dozujące . Jest tego dużo. Nie chce podawać konkretnej firmy by nie być posądzony o kryptoreklamę .
  • Poziom 9  
    jednaka okazuje się ze mogą być bardziej wydajne tak nawet 50-80l/h
  • Poziom 36  
    Wejdź na tę stronę Wilo i sobie dobierz, do wyboru do koloru.
  • Poziom 9  
    pomóżcie znaleźć jakąś taką ale zasilaną z 3x230V
  • Poziom 9  
    Witam mam takie pytanie czy jest tak możliwość kupienia samej pompy a potem samodzielnie dobranie silnika? Chodzi mi o pompę wirową ponieważ ma silnik a chciałbym kupić tylko element pompujący
  • Poziom 21  
    Witam.
    Do czego Ci ta pompa?

Generalnie występuje takie coś, o czym piszesz. To będą konstrukcje pomp in-line, wielostopniowe pionowe, znormalizowane i tzw. monoblokowe.
  • Poziom 9  
    chce pompować ciecz z jednego zbiornika na ziemi do zbiornika na wysokości, mógłbyś zapodać jakimś katalogiem
  • Poziom 21  
    A jaki masz silnik ?

Najpierw jakie wykonanie ? Jeżeli to silnik znormalizowany, to może być:
    - na łapach
    - kołnierzowy
    - kolnierzowy na łapach.

Katalog - wpisz na googlach np. pompa znormalizowana lub pompa monoblokowa ( monoblock ). Istotny jest sposób pocowania silnika i korpusu pompy.
  • Poziom 10  
    Jeśli pompa ma być podłączona pod falownik to przecież sam możesz ustawić falownik tak żeby chodził na min. A jeśli to będzie za dużo to zawsze pompę można delikatnie zdławić. Do wyboru masz dużo producentów pomp : Willo, KSB , Grunfos, ABS, Flyght, ( jeśli popełniłem błąd w pisowni producenta to sory) itd. Czasami do zmiany parametrów pompy wystarczy zmiana wirnika. Proponuje podjechać do jakiegoś dystrybutora pomp i tam ci dokładnie doradzą. A kupić możesz gdzie chcesz. Pozdrawiam:)
  • Poziom 36  
    Tak nawiasem mówiąc, do czego ma służyć falownik przy poborze rzędu 10 W?
  • Poziom 9  
    ciniak90 napisał:
    Jeśli pompa ma być podłączona pod falownik to przecież sam możesz ustawić falownik tak żeby chodził na min. A jeśli to będzie za dużo to zawsze pompę można delikatnie zdławić. Do wyboru masz dużo producentów pomp : Willo, KSB , Grunfos, ABS, Flyght, ( jeśli popełniłem błąd w pisowni producenta to sory) itd. Czasami do zmiany parametrów pompy wystarczy zmiana wirnika. Proponuje podjechać do jakiegoś dystrybutora pomp i tam ci dokładnie doradzą. A kupić możesz gdzie chcesz. Pozdrawiam:)

W jakim sensie ustawić to na falowniku?
  • Poziom 9  
    silnik jest kołnierzowy ale chodzi mi o to że chcę tylko dokupić sam element pompy bez silnika bo np w monoblokowych jest to połączone razem
  • Poziom 15  
    możesz użyc typowej do hydroforów (30 lat temu :D ) pompy typu SKA. Łączysz ją z silnikiem za pomocą sprzęgła i pompuje
  • Poziom 9  
    a nic innego nie dostane? albo czy jest możliwość zakupu pompy odłączenia temtego silnika i podłączenia swojego? Jeśli tak to czy jakieś warunki muszą być zachowane?
  • Poziom 21  
    Witam.

Jeżeli masz silnik kołnierzowy to masz do wyboru kupić kompletną hydraulikę od pompy
    - in line
    -wielostopniowej pionowej
    - monoblok, ale tu już są ograniczenia, o czym później

Każdy z producentów powinien dostarczyć kompletną hydraulikę pompy ( Grundfos, Wilo, KSB, Leszno, HV Grudziądz, może WaFa)

Następnym ruchem, który musisz wykonać, to dowiedzieć się, jak jest tzw. wielkość mechaniczna posiadanego przez Ciebie silnika. Będzie nabita na tabliczce znamionowej silnika. Odczytaj, albo wklej zdjęcie tabliczki w post.

grabek177 napisał:
    albo czy jest możliwość zakupu pompy odłączenia temtego silnika i podłączenia swojego?

IMO, to nie jest działanie sensowne. Aczkolwiek fizycznie to się da zrobić.

grabek177 napisał:
    Jeśli tak to czy jakieś warunki muszą być zachowane?

Tak, bezwzględnie. Aby dało się skręcić ( złożyć ) fabryczną hydraulikę pompy z Twoim silnikiem, to hydraulika pompy musi być do tej konkretnej wielkości mechanicznej silnika, który posiadasz.

Zwróć uwagę, że na tą chwilę nie zajmujemy się wcale mocą, obrotami ani zasilaniem silnika. Na teraz tylko ustalamy , co w ogóle da się mechanicznie zmontować z posiadanym przez Ciebie silnikiem. Pisząc - zmontować - nam na myśli skręcić dwie pasujące do siebie podzespoły BEZ dorabiania jakichś przejściówek-samoróbek, bo to ( IMO :D ) gra niewarta świeczki.