Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta DVD-059 Emperor Basic4 - martwa, tylko pod¶wietlenie klawiszy

22 Nov 2012 19:04 1815 4
 • Level 10  
  Napięcia z zasilacza prawidłowe. Podejrzewam problem z pamięci± flash i dlatego je¶li kto¶ posiada wsad 2M do EN25F16 prosiłbym o podesłanie.
 • Level 10  
  Trafiła mi się druga identyczna Manta z tak± sam± usterk±. Napięcia prawidłowe. Pod¶wietlenie klawiszy na panelu przednim i brak reakcji.
  Może ma kto¶ zgrany wsad do takiej Manty i mógłby podesłać.
  Pozdrawiam.
 • Level 24  
  figofagot wrote:
  Napięcia z zasilacza prawidłowe

  A jak tam filtracja tych napięć? Szczególnie dla 5V i 3.3V. Proponuję sprawdzić/wymienić elektrolity w tych gałęziach, nawet je¶li wygl±daj± na dobre tzn. s± niewybrzuszone.

  Pozdrawiam
 • Level 39  
  figofagot wrote:
  Napięcia z zasilacza prawidłowe.

  Z zasilacza prawidłowe, a co z tymi które pochodz± z wewnętrznych stabilizatorów na głównej płytce? Stabilizatory mog± występować w dwóch wersjach: jako normalne trójkońcówkowe LDO w obudowie SOT223; jako tranzystory wykonawcze sterowane przez układ drivera napędu (np. gdy pracuje tam jedna z odmian AM5888). Druga opcja jest najczę¶ciej spotykana u chińskich produkcji.

  figofagot wrote:
  Podejrzewam problem z pamięci± flash

  Niekoniecznie jest to problem zawarto¶ci/braku zawarto¶ci pamięci Flash. Gdyby tacka nie została zasunięta do końca - bolec prowadz±cy jej nie zablokował i napęd jest opuszczony to jest prawdopodobieństwo, że to wynik nieudanej aktualizacji. Lecz moda na częste aktualizacje raczej już minęła, bo firmware sklepowe jest już bardziej dopracowane niż kiedy¶.

  Zrób w miarę dokładne zdjęcia płytki dekodera by poznać co to za wersja i z jakim zestawem układów możemy mieć do czynienia.
 • Level 10  
  W jednej sztuce uszkodzony jeden ze stabilizatorów. W drugiej flash.