Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa spalinowa NAC - Ciężki rozruch

Andrzej_ M 22 Lis 2012 20:45 18684 6
  • #1 22 Lis 2012 20:45
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

Gdzieś w maju kupiłem w Nomi kosę NAC 2,7 KM, gdyż miałem do wycięcia trochę krzaków i chaszczy. Specjalnie kupiłem tanią firmę bo obrabiam czyjąś działkę i jak ta robota mi się skończy to zostanie niepotrzebna. Niestety, od początku mam trudności z rozruchem. Mianowicie podczas szarpania linki rozrusznika, łapie ją coś w środku przy różnym rozciągnięciu linki. Niekiedy bliżej, a niekiedy dalej rozciągniętej. Posłałem do serwisu na gwarancji opisałem dokładnie co się dzieje. Za dwa tygodnie wróciła z adnotacją "kosa sprawna" No bo zapali za którymś razem, ale człowiek się uszarpie, a nawet palce zerwie. Bo mimo iż ciągnę z czuciem, i zaczynam od pierwszego oporu to po iluś pociągnięciach z łapaniem w trakcie, zanim zapali palce bolą. A to nie przyjemność taka robota. Posłałem do serwisu drugi raz. To samo. Drugi wpis, a kosa dalej łapie. Zauważyłem że gdy wykręcę świecę i osuszam komorę przez pociąganie linką, to idzie bez oporu. A gdy wkręcę świecę i to leciutko, lub mocno, znowu to samo. Pisałem im to lecz bez efektu. Przysłali i dalej tak jak było.
    Pare dni temu była łądna pogoda, to poszedłem powycinać odrosty od korzeni i znowu to samo. Jakby było lato to spociłbym sie od szarpania zanim zapaliła.
    Podejżewam iż ma ona tak duże sprężanie iż praktycznie nie idzie płynnie ją zapalić. Ale co mogę zrobić by lżej to chodziło??? Czy też doradzacie by nic nie robić i nie wysyłać im już tego do serwisu a z czasem się to wytrze i poprawi?Ale jak urwię kiedyś linkę rozrusznika???:-) Miał ktoś taki przypadek kiedyś :?:
    pozdrawiam Andrzej :D

3 6
  • #2 22 Lis 2012 20:57
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Lis 2012 20:58
    maniak0790
    Poziom 21  

Cytat:
    Zauważyłem że gdy wykręcę świecę i osuszam komorę przez pociąganie linką, to idzie bez oporu. A gdy wkręcę świecę i to leciutko, lub mocno, znowu to samo. Pisałem im to lecz bez efektu. Przysłali i dalej tak jak było.

Kolego znasz zasady działania silnika dwusuwowego? :D Zimny silnik nigdy nie odpali za pierwszym szarpnięciem. Radzę sięgnąć do instrukcji obsługi i poczytać co nieco o odpalaniu kosy.

0
  • #4 22 Lis 2012 21:15
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

instrukcję znam bo czytałem aż do opanowania na pamięć:-)i tak robię! i nie jest to jedno szarpnięcie a 20!!
    W trakcie wyciągania linki następują tak mocne opory że płynnośc ustaje i jest to poprostu kilka części jednego szarpnięcia a linka cała i tak nie wyciągnięta i nie zapali. Dlaczego serwis NAC nic z tym nie robił?Tylko piszą że pali i odsyłają? Ona jest na gwarancji dlatego nic w niej nie rozkręcałem oprucz świecy. Ja poprostu pytam się czy ktoś ma coś podobnego i czy wysyłać im ją dalej a jak już to co im napisać co mają robić bo jak piszeiż ciężko idzie to odsyłają:-)

2
  • #5 23 Lis 2012 06:32
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 23 Lis 2012 14:17
    orzel-jak
    Poziom 15  

A mi to wygląda że wkładasz za mało siły w pociągnięcie. Naciągnij sznurek do pierwszego oporu i pociągnij mocno i energicznie. Kosa nie może mieć za dużego sprężania. Najczęściej kobiety mają takie problemy(bez urazy) ale potrzeba trochę siły by odpalić taką maszynę.

-1
  • #7 23 Lis 2012 14:30
    Andrzej_ M
    Poziom 13  

kolego jak się odpala kose dobrze wiem bo nie jedną już uruchomiałem i to małym paluszkiem. Instrukcję czytać umiem i zazwyczaj czytam. Oprucz tej kosy mam podkaszarke 1KM i tą też jednym paluszkiem uruchamiam :-) Dziś już wysłałem do serwisu tak jak Rycho doradził bo to nienormalne by buble dawali do sprzedaży obojętnie po jakiej cenie. Jak coś jest w sprzedaży ma działać dobrze, a serwis ma naprawiać jak jest usterka. Niestety społeczny opór na wciskane buble jest za mały, i tylko jednostkowy zazwyczaj. Dlatego sieci a zwłaszcza OBI wciskają taki kit że głowa boli.

3