Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lewarek 3,5t żaba nie podnosi

kimag 22 Lis 2012 23:02 11910 3
 • #1 22 Lis 2012 23:02
  kimag
  Poziom 6  

  Witam
  Posiadam podnośnik warsztatowy hydrauliczny 3,5 tony typu ''żaba''. Od pewnego czasu podnosił tylko do połowy. Postanowiłem zabrać się za niego i doprowadzić go do porządku. Kupiłem olej hydrauliczny specjalny do lewarka z zamiarem wymiany na nowy z racji tego że lewarek ma już z 9 lat stwierdziłem iż mu się należy :) Reasumując spuściłem cały olej zalałem na nowo i nic zero reakcji . Ponoć wystarczy go odpowietrzyć lecz mnie zabrakło fantazji do tego. Próbowałem na wiele sposobów od nalewania pod korek po przez nalewanie na wyciągniętym tłoczysku jak i nalewanie podczas wyciągania tłoczyska < jak w strzykawce > za każdym razem nadmiar oleju został wypychany na zewnątrz i nic bez reakcji. Na chwilę obecną wiem że wystarczyło by dolać oleju i po sprawie ale za późno. Czy ktoś przerabiał temat i może pomóc ?
  Pozdrawiam

 • #3 23 Lis 2012 01:46
  autopoldi
  Poziom 23  

  Swego czasu miałem podobny problem ze swoją 3,5 tonową ( ciekła i coraz niżej podnosiła oraz opuszczała się delikatnie ). Po rozebraniu na elementy pierwsze , wymianie o-ringów i wymianie kulki w zaworku problemy ustały. Zalałem olej hydrauliczny LH-46 poprzez gumowy korek na obudowie tłoczyska wykręciłem zaworek zwrotny (pod śrubą na płaski śrubokręt sprężynka i kulka)żeby odpowietrzyć i chodzi już kilka lat bez zarzutu (podnoszę nią busy) .
  Pozdrawiam i życzę powodzenia

 • #4 13 Lis 2015 19:21
  lux_rock_nirvana
  Poziom 14  

  Przepraszam że poruszam tak stary temat ale skoro już jest to po co zakładać nowy. Wpadł mi w ręce podnośnik typu żaba, tyle że nie podnosi a ja nie wiem dlaczego. W żadnym z pokazanych otworów nie było tego całego zaworka zwrotnego w postaci sprężyny, grzybka i kulki. Czy ktoś może mi powiedzieć w który otwór należy włożyć ten zaworek, jakiej długości ma być sprężyna i jakiej średnicy kulka? lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi lewarek 3,5t żaba nie podnosi

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME