Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Lenovo SL500 - Nie rozpoznano urządzenia USB

szymek1002 23 Nov 2012 00:33 1671 1
 • #1
  szymek1002
  Level 2  
  Witam,
  od 2 dni ślęczę nad komputerem z powodu portów USB. Wszystko do czasu działało pięknie (po lekturze internetu wiem, że u innych bywało podobnie) aż do momentu kiedy zapragnąłem zgrać zdjęcia z telefonu Sony Xperia neo v. Wtedy przestała działać podpięta przez USB myszka. Zrestartowałem komputer - nic nie dało. Próbowałem wyrzucać plik z Incache1, próbowałem przeinstalować system, kupiłem karte PCIMCIA z portami usb 3.0. Nic - Kompletnie nic to nie daje nie mogę korzystać z portów USB. Sprawdzałem też działania pod Ubuntu Puchacz, tam myszka też nie działałą. Reasumując nie działają pendrive, myszka, klawiatura etc. Jedyne co mogę podłączyć to Ipad i wyżej wspomniany telefon, przy próbie podłączenia innych akcesoriów wyskakuje komunikat Nie rozpoznano urządzenia USB. Dodam, że na Ipada i telefon reaguje 1 port, pozostałe 2 nie reagują wcale.
  Sprawdziłem BIOSA, USB ma status ENABLE  Karta PCIMCIA z USB 3.0 owszem wykryło ją, zainstalowałem sterownik, ale porty USB nie reagują na podłączenie czegokolwiek.

  Proszę o pomoc- nie mam już kompletnie pomysłu co mógłbym zrobić, szukałem sterów do USB lenovo ale na stronce nie widać...

  Dziękuję z góry za pomoc
 • #2
  Mariusz Raczek
  Level 28  
  Wejdź do biosa i sprawdź czy działa wtedy zewnętrzna klawiatura usb w każdym porcie z osobna.
  Jeśli nie działa, to jest to problem sprzętowy, telefon ubił elementy na płycie głównej i płyta kwalifikuje się do naprawy. Zachowanie Ubuntu też by to potwierdzało.
  Klawiatura niech będzie podłączona do portu w czasie załączania komputera.

  Pozdrawiam