Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL 2135NC zacina papier, gubi format

23 Lis 2012 11:35 1200 4
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie

Mam taki problem z drukarką dell 2135nc a mianowicie , podczas wydruku gdy pobiera papier z dolnego podajnika zacina papier na poziomie bębnów , czasami wydruk przejdzie ale kolory np: drukuje stronę testową windows to logo nie pokrywają się te kwadraty loga każdy w innym miejscu i jak by gubił format kartki , a i oczywiście po wydruku wyświetla komunikat załaduj podajnik 1 .
    Natomiast jak podam kartkę ręcznie od przodu wszystkie wydruki są ok .

Co robiłem : piec wymieniałem oraz zespół bębnów również nic to nie zmieniło.

Proszę o pomoc lub jakieś sugestie.

Pozdrawiam
    Tomek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Witam

Próbowałeś ręcznej kalibracji koloru?
    Wchodzisz: Admin Menu > Maintenance > Color reg Adj > Color reg chart
    wydrukuje stronę kalibracji. Sprawdzasz przy jakiej liczbie dany kolor tworzy linię prostą.
    Następnie wchodzisz: Admin Menu > Maintenance > Color reg Adj > Enter number.

na Kyocerach wielokrotnie trzeba było to robić, zobacz czy u Ciebie da jakiś efekt.
  • Poziom 10  
    Witam Yogi2006

Dziękuję za wskazówkę i zainteresowanie , pomogło drukuje kolory poprawnie ale
    gdy skończy drukować wyskakuje mi informacja na panelu za każdym razem :

Load tray 1
    024-910 Printer
    a4
    PLAIN

i w takim wypadku robię wyciągam dolny podajnik wsadzam i drukuję i mi tę samą stronę testową za każdym razem , jak na nacisnę przycisk anuluj już się nie odwołuje do tego komunikatu i tak jest za każdym razem .
    Jak można to anulować ?

Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 14  
    Włącz drukarkę przyciskiem powinna przejść w tryb gotowości.

Wysuń szufladę i wsuń, a zobaczysz na wyświetlaczu pytanie o papier. Wybierz A4 i PLAIN. Po wybraniu powinien być widoczny komunikat "ready to print".
    Wydrukuj coś i zobacz czy dalej masz komunikat.

edit:

Jeśli komunikat dalej będzie się pojawiał (powinien się pojawiać) sprawdź w komputerze w ustawieniach drukarki jaki masz wybrany papier, wybierz A4.
  • Poziom 10  
    Witam
    Wracając do tematu oddałem drukarkę ale nie jest do końca dobrze. Ustawienia wszystko zrobiłem jak opisaliście ale wygląda to tak jak puszczę 1 lub 2 strony drukarka drukuje ok , a jeżeli puszczę do druku np: 15 stron to przy 4 lub 7 stronie zacina kartkę na poziomie bębnów. Muszę wtedy wyciągnąć podajnik i wsadzić i dalej odnowa drukuje i zacina.

Pozdrawiam
    Tomek