Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LG 42LM620S DVB-T i DVB-C jednocześnie na liście kanałów

23 Lis 2012 13:20 6549 3
  • Poziom 2  
    Witam!

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem TV LG 42LM620S. Mam problem z poprawnym dostrojeniem kanałów z oferty mojej sieci kablowej. Moja kablówka oprócz oferty analogowej udostępnia kanały cyfrowe nadawane w formacie DVB-T i DVB-C. DVB-T to niekodowane kanały z ogólnodostępnej oferty naziemnej. Natomiast w formacie DVB-C nadawane są dodatkowe zakodowane pakiety. Do DVB-C musiałem wydzierżawić od operatora specjalny moduł CI CONAX.

Powyższy odbiornik mam skonfigurowany na kraj użytkownika Polska. Mam najnowszy firmware. Podczas strojenia mam do wyboru opcje ANTENA lub TELEWIZJA KABLOWA (są jeszcze opcje dla TVSAT bo ma wbudowany tuner sat ale pomińmy to). Jesli wybiorę strojenie auto dla ANTENA to znajdzie mi oferte nezakodowaną DVB-T plus oczywiscie cały analog. Jesli wybiore TELEWIZJA KABLOWA to znajdzie mi wszystko z DVB-C i cały analog. Funkcja auto strojenia wymazuje za każdym razem poprzednią listę kanałów. Kiedy jestem w trybie TELEWIZJA KABLOWA mogę wpisać ręcznie częstotliwość nadawania kanału od dostawcy dla kanałów cyfrowych ale gdy wpisuję podane przez operatora wartości dla DVB-T dostaję komunikat: brak sygnału.

Nie potrafię zmusić tego odbiornika do zaprogramowania listy kanałów zawierającej jednocześnie tego co kablówka daje w DVB-T i DVB-C. W ofercie DVB-C nie dublują sie programy z oferty DVB-T, więc kiedy chciałbym zmienić kanał powiedzmy z TVP1 HD na TVN HD musiałbym przeprogramować odbiornik.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów potrafi rozwiązać mój problem? Słyszałem o możliwości przełączenia kraju użytkownika na któryś z krajów skandynawskich ewentualnie na Austrię lub Niemcy. Może jakaś próba ingerencji przez tryb serwisowy i wyłączenie opcji wymazywania kanałów?

Moj kumpel ma odbiornik SONY który w tej sieci znajduje mu wszystko.

Pozdrawiam

Arek
  • Poziom 36  
    To muszę Cię zmartwić, nie da rady. Ale spróbuj jeszcze zadzwonić na infolinię LG. Ja mam wyższy model i jest to samo.
  • Poziom 41  
    Podczas strojenia wybrałem ANTENA Austria (jeśli masz) - Polski
    Wszystko zależy, jaka to kablówka.
    Pozostaje problem literówek w elektronicznym przewodniku po programach i telegazecie.
    Kanały kodowane tylko z dekoderem lub karta do gniazda CI
    Reklamowałem nic to nie dało, LG ma problemy z tunerami nieprzystosowane na Polskę.
    W Sony HX 855 jest wszystko ok.
    W Samsungu też ok. ( u sąsiada )

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2423522.html
  • Poziom 2  
    Witam!

Niniejszym zamykam ten temat. Ten typ tak ma i już. W moim odbiorniku mogę wybrać tylko kraje dawnego "bloku wschodniego" i bez względu jaki wybieram problem występuje nadal.

Arek