Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WM 5383t - Zamknięte drzwi, nie nalewa wody

kriss16 23 Lis 2012 13:38 2667 2
  • #1 23 Lis 2012 13:38
    kriss16
    Poziom 2  

Witam,
    otóż mam problem z pralką. Przede wszystkim chciałbym zapytać czy ktoś ma instrukcje obsługi do ww. pralki? Szukałem na stronie producenta, ale nie ma. Pralka jest w domu studenckim to instrukcji dołączanej do zakupu też nie mam.

Problem jest następujący, że pralka nie pobiera wody, a przycisk z kluczem się świeci (z tym, ze nie wiem czy ten przycisk oznacza, że drzwi są zablokowane czy też można je 'teoretycznie' otworzyć), bo praktycznie to nie mogę, ani kiedy pralka jest włączona ani kiedy jest wyłączona - wody w bębnie nie ma - możliwe, żeby mechanizm zamka się popsuł i pozostaje zablokowany ?

Próbowałem pralkę wyłączyć na kilka minut z sieci, pozostawić ją włączoną, przytrzymywać przycisk 'start/stop' ale to nie pomogło. Sprawdziłem także czy kurek od wody nie jest przekręcony, oczywiście bez skutku.

2 2
  • #2 23 Lis 2012 14:39
    zhudomel
    Specjalista AGD

kriss16 napisał:
    Próbowałem pralkę wyłączyć na kilka minut z sieci
    Po tym drzwi powinny się dać otworzyć. Opisz po kolei co robi po włączeniu.

3
  • #3 23 Lis 2012 15:09
    kriss16
    Poziom 2  

Pralka w sumie nie wykazuje żadnych objawów awarii, żadne kontrolki nie mrugają. Tak więc po włączeniu ustawiłem program, obroty, i daje na start, program niby się odpala - tylko nie leci woda - a po chwili program sam się zatrzymuje. Mogę wszystko ustawiać, aha no i kontrolka klucza się świeci od razu po starcie, z tym że jak zaznaczyłem wcześniej nie wiem jaki stan aktywny drzwi wskazuje...

edit:
    dowiedziałem się, że palący się przycisk sugeruje że drzwiczki są otwarte. Słyszałem także coś o jakimś trybie testowania, jeśli się dłużej przytrzyma przycisk start. Ktoś wie co dokładnie wtedy się dzieje?

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

1