Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTA V i Assassin's Creed III na Ultra/High - czyli wyzwanie do 3500

Xavenir 23 Lis 2012 14:09 1149 5
  • #1 23 Lis 2012 14:09
    Xavenir
    Poziom 12  

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Wychodzę do was z prośbą o radę.
    Celem jest utworzenie takiego "buildu", aby odpaliły powyższe aplikacje na detalach Ultra/High, czyli trzeba ciut spojrzeć w przyszłość. Wymianie podlegają tylko konkretne podzespoły. Wszystkie kryteria ujmę poniżej:

1. Jakość Ultra/High na Gta V i AC III przy fpsach na poziomie ~60 (płynna rozgrywka).
    2. Kwota - 3500 PLN najlepiej z rezerwą na pamięć RAM i oczywiście im wiecej zostanie tym lepiej
    3. Możliwość utrzymania poziomu wydajności na najbliższe ~5 lat
    4. Wymianie podlegają:
    - Płyta główna
    - Procesor
    - Karta graficzna
    + RAM (im wiecej tym lepiej; płyta z możliwością rozbudowy tak do 16 GB myśle, ze to podstawa)
    5. Wszystko musi wejść do HAF 922, ale to nie problem, bo obudowa jest zaprawde duża

Wydaje mi się, że to już wszystko, więc jak ktoś ma jakieś sugestie to zapraszam do udzielania się (BTW - reszta podzespołów jest świeżo po wymianie ~6 miesięcy).

Dodano po 1 [minuty]:

Aaa, 3500 to oczywiście taki jakby "deadline".

0 5
  • #3 23 Lis 2012 14:58
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Xavenir napisał:
    3. Możliwość utrzymania poziomu wydajności na najbliższe ~5 lat

Moim zdaniem nie realne. Zestaw za 2 góra 3 lata będzie do wymiany.
    Jeśli wciąż będziesz chciał grać w nowe gry.

0
  • #4 23 Lis 2012 15:02
    RoStER
    Poziom 30  

Teraz gdy planowane są konsole nowej generacji, to komputery "PRAWDOPODOBNIE" zostaną przyduszone.

0
  • #5 23 Lis 2012 15:29
    Xavenir
    Poziom 12  

Dobra, to sprecyzuję wam teraz o co mi chodzi:
    1. Zalecane wymagania do gry na poziomie Ultra do GTA V, które są jednak mimo wszystko nie potwierdzone, jednak prawdopodobne:

Quad Core i7 3.6 GHz, 4 GB RAM (16 GB RAM – Vista/7/8), karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 680 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows Vista/7

3. Znajomy mi wspominał, że złożył sobie teraz zestaw do końca wydając 2300 na prawie to samo tylko bez karty graficznej i powinien mu wystarczyć na ~5 lat. Doświadczony informatyk, maniak komputerowy, który spędza przy kompie 5-10 h dziennie. Problem w tym tylko, że widuję go średnio raz na miesiąc-dwa jak przyjeżdża do mojej miejscowości na urlop.
    4. 16 GB na GTA V jak już mówiłem, reszta jest przecież mało istotna, bo pisałem, że mam HAF 922, do którego wejdzie prawie wszystko jak na moje oko. Zasilacz jest dość mocny, a zawsze można dokupić nowy, bo to wydatek duży nie jest (mam Chiefteca CTG-600-80P). Do tego 1 TB dysk no i karta graficzna Xsilence Sound (czy coś takiego, wydaje mi się to nieistotne jak na zmianę płyty, procka i grafiki).

Myślę, że teraz już lepiej to jest sprecyzowane. Tamten post był w sumie też trochę taki "spontaniczny", bo pisany jeszcze z telefonu poza domem.

Dodano po 16 [minuty]:

Dobra, troszkę czasu złapałem i przeszukałem internet, więc mam do was zapytanie. Czy coś takiego będzie ze sobą współpracować:
    http://www.komputronik.pl/product/156686/Sprz...dzespoly/Intel_Core_i7_3820_3_60_GHz_BOX.html
    http://www.komputronik.pl/product/155957/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Asus_P8Z77_V.html
    http://www.komputronik.pl/product/159970/Sprz...ASUS_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_DirectCU_II.html

Oczywiście może być coś tańszego jeszcze i bardziej optymalnego, bo to tak dobrałem na szybko.

0
  • #6 23 Lis 2012 16:54
    wariato
    Poziom 43  

GTA V będzie prawdopodobnie na tym samym silniku co poprzednia wersja więc wymagania w których jest i7 + 16GB ram i GTX690 są wyssane z palca - tak jak przy MP3 było identycznie a gra chodzi płynnie ze wszystkimi detalami możliwie na maksimum na komputerach z i3 + 4GB ram i karcie pokroju HD7850 na pokładzie. Chyba że chcesz konfigurację do Eyefinity czyli 3 monitorów i graniu w 5760x1200 i taka rozdzielczość cię interesuje to 3500pln będzie za mało.
    Nie wspominam że nie ma jeszcze oficjalnych wymagań co do sprzętu jeśli chodzi o GTA V.

Co do i7 3820 to nie włożysz go na płytę LGA1155. Generalnie LGA2011 to Hi End i bez co najmniej 5000 nie ma sensu do tego podchodzić. Sama płyta LGA2011 kosztuje około 1000pln, doliczając procesor i grafikę mamy już ponad 3500pln a gdzie reszta ?

0
  Szukaj w 5mln produktów