Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NXP/LPC1114/ULINK2 - Początki LPC1114 + ULINK2 +Keil uVision

poczatkujacy_laik 23 Lis 2012 15:36 2343 7
  • #1 23 Lis 2012 15:36
    poczatkujacy_laik
    Poziom 9  

Witam, od kilku dni zapoznaję się z nowa (jak dla mnie) rodziną mikrokontrolerów LPC1XXX. Aktualnie chcę opanować LPC11114 a następnie przejść na LPC11U24. Aby zabrać się dobrze do roboty postanowiłem, że przygotuję sobie materiały oraz sprzęt zabyłem więc drogą kupna LPC1114 (z kamami) oraz programator/debuger ULINK2. Używam środowiska Keil uVision dlatego też zakupiłem ULINKa. Mam już napisany prosty program, który chciałem wgrać w procka mam jednak problem z tym iż nie mam pojęcia w jaki sposób podłączyć ULINKA do procesorka. Chodzi mi o to, że nie wiem które wyprowadzenia procesora powinny być podpięte do złącza programatora. Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.

0 7
  • #2 24 Lis 2012 13:16
    mrsajm0n
    Poziom 13  

Chyba sobie jaja robisz. Nigdy na oczy nie widziałem LPC ani ULINKA, a byłem w stanie w minutę znaleźć informacje.
    Proszę zajrzeć tutaj oraz tutaj. Datasheet jest dla Ciebie obowiązkowy jeżeli chcesz cokolwiek robić. Na pierwszym obrazku widać, że "test/debug interface" to SWD. Teraz patrzysz co to SWD i jakie piny są potrzebne. Na szczęście masz to w drugim linku więc się nie przemęczysz. Na trzecim obrazku datasheeta możesz poszukać gdzie są obecne te piny na procesorze.
    Powodzenia w odkrywaniu nowej rodziny.

0
  • #3 26 Lis 2012 08:24
    poczatkujacy_laik
    Poziom 9  

mrsajm0n - chłopcze chyba się źle czujesz. Przeczytaj dokładnie co napisałem w poście powyżej zanim zaczniesz się wychwalać nabierz trochę ogłady (i doświadczenia). Do Twojej informacji to zapoznałem się z dokumentacją i w porównaniu do Ciebie umiem używać normalnej wersji google a nie uproszczonej.
    Ale do rzeczy: Jak już wspomniałeś brak Ci jak i również mi doświadczenia w tej rodzinie mikrokontrolerów. Ja jednak troszkę o nich poczytałem i wiem, że czasem z SWD są problemy m.in. z resetem. Objawia się to tak, że nie można przeprogramować ani przedebugować urządzenia(nie mam doświadczenia w tej materii). Podobno pomaga na to ręczne wyzwolenie resetu. Jeśli chodzi o podłączenie SWD bywają różne podłączenia (z tego co się orientuję może się mylę ale chyba SWCLK,SWV,SWDIO oraz SWDIO, WSCLK ) dlatego, iż nie mam w tym obycia poprosiłem osoby doświadczone w tej kwestii o pomoc. Jeśli nie masz doświadczenia to proszę, nie zaśmiecaj tematu.
    Dla zainteresowanych poniżej załączam sznurek do pinoutu jeśli ktoś z czytających robił już coś w podobnym układzie to proszę nadal o podpowiedzi. O postępach będę informował na bieżąco. Pozdrawiam.

http://support.code-red-tech.com/CodeRedWiki/...gConnections?action=show&redirect=CM3_SWD

0
  • #4 26 Lis 2012 09:36
    mrsajm0n
    Poziom 13  

Niestety w pierwszym poście nie napisałeś prawie nic. Pytanie jest jak w stylu "kupiłem coś nowego, nie mam pojęcia co z tym zrobić. POMOCY!". Nie napisałeś z czym masz problemy, co Cię nurtuje, tylko że nie masz pojęcia w jaki sposób podłączyć ULINKA. Przyznaj, że nie mogłeś spodziewać się mądrzejszej odpowiedzi. Nie pluj jadem tylko się wysławiaj dobrze.
    Nie wiem też o co Ci chodzi z uproszczoną wersją google. Nie zauważyłeś, że to instruktaż dla tych co nie potrafią?

0
  • Pomocny post
    #5 26 Lis 2012 09:49
    1869650
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 26 Lis 2012 12:34
    poczatkujacy_laik
    Poziom 9  

@mrsajm0n
    Przeciwnie w pierwszym poście jest pytanie postawione dość jasno, doczytaj dokładnie. Co do stylu pytania to głęboko się mylisz (czyt. pierwsze zdanie tego postu). Nie napisałem że nie mam pojęcia (w przeciwieństwie do Ciebie) i napisałem w czym tkwi problem. Jadem nie pluję tylko odpisuję na Twoje mało mądre odpowiedzi tracąc przy tym czas. Proszę zatem ponownie pisz coś mądrego i kreatywnego lub zawieraj głosu ponieważ ktoś kto będzie chciał rozpocząć drogę z tym samym sprzętem (a jest to prawdopodobne ze względu na ceny i technologię) zniechęci się czytając Twoje wypowiedzi.
    Pozdrawiam.

Dodano po 10 [minuty]:

@KRD
    Wielkie dzięki to duża pomoc zaraz przetestuję u siebie. Jak wspominałem wcześniej, czytałem że mogą istnieć jakieś problemy z resetem.
    Czy masz może doświadczenie w debugowaniu LPC1343 w Keilu po SWD ? Chodzi mi o to czy np. mając podpięty TFT do tego uC debugowanie jednocześnie odbywa się na sprzęcie poprzez interfejs SWD ?
    (Pytanie może nie być zbyt profesjonalnie zadane, ale zależy mi właśnie na tym aby krok po kroku widzieć co dzieje się na wyświetlaczu oraz w uC)

0
  • Pomocny post
    #7 27 Lis 2012 12:32
    1869650
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Sty 2015 13:50
    poczatkujacy_laik
    Poziom 9  

Problem został już dawno rozwiązany - przepraszam za nie zamknięcie topicu wcześniej.

0