Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.

23 Lis 2012 16:30 3885 10
  • Poziom 8  
    Witam Forumowicze. Jestem praktycznie zielony w sprawach komputerów. Podczas grania w większość gier, mam pewien problem. Otóż po pewnym czasie, zazwyczaj 5 lub 10 minut, grę minimalizuje lub przycina, lub jeszcze co innego i pojawia się komunikat "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Na szczęściu w wielu grach mogę wrócić normalnie do gry, jednak przy niektórych po prostu muszę wyłączyć poprzez Menadżer zadań. Dzieje się to raczej w grach, na internecie też, ale rzadziej. Mój komputer nie jest zbyt dobry, może to jest problemem. Dodam, że jak miałem jeszcze windows XP to w żadną grę nie mogłem grać, bo po 5 minutach gry w każdą grę musiałem resetować.
    Komputer:
    Karta Graficzna; Nvidia geforce 430 Gt
    Zasilacz: http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1636611]

Coś potrzebne jeszcze to pisać, podam. Zapomniałbym, sprawdzałem kartę Furmarkiem i się skończyło na 67 stopniach. Dodaje jeszcze
    Z góry dzięki i pozdrawiam. :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 34  
    Uaktualnij sterowniki pierwsze co.
    Ja miałem podobne objawy gdy zbyt długo męczyłem podkręconą grafikę. Była podkręcana?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 8  
    sterowniki aktualne.

chyba nie, nic z nią nie było robione, wiec raczej nie.
  • Poziom 34  
    Aktualne według kogo? Windowsa? Ściągnij odpowiednie ze strony producenta układu. Ja wczoraj z Ciekawości sprawdziłem swoje stery, były windowsowe z 2009 roku (sic!) i twierdził że aktualne a na stronie znalazłem świeże z 07.2012. Sprawdź to.
  • Poziom 8  
    Tzn, ze strony Nvidii ściągam. wpisuje co trzeba, kartę, windowsa i znajduje mi ster 306.** jakoś tak. To ten najbardziej aktualny i z niego korzystam, ale co z tego jak cały czas to samo. Ale uaktualniam także przez Windows Update potrzebne aktualizacje. :)
  • Poziom 37  
    Brak podania konfiguracji komputera kwalifikuje temat do przeniesienia go do kosza.
    Czym się kierowałeś wybierając ten "zasilacz" ? On nie nadaje się do zasilania czegokolwiek. Pomierz napięcia które on z siebie wydusza: Jak mierzyć napięcia miernikiem?.

Najpewniej on nie daje rady i szykuj się na wymianę...
  • Poziom 2  
    podnieś minimalnie napięcie na karcie graficznej ja mam gtx 570 ja podniosłem o 18 na programie MSI afterburner.I po problemie ,to często spotykany problem w układach Nvidi oraz amd .To działa

Dodano po 4 [minuty]:

a swoją drogą to procek jest trochę mało wydajny-pora go wymienić .Grafa spoko ale procek na złom :)
  • Poziom 1  
    popieram wniosek o wywalenie procka ;p celeron to najgorszy szajs

a co do głównego problemu to jest inne 100% wyjście choć trochę trzeba poklikać...

mianowicie mam ten sam problem gdy instaluje win 7 i 8 które automatycznie instalują sterowniki karty graficznej (moja to GF 9650M GT - w laptopie) objawy u mnie były takie, że kilka razy (3,4) komp miał lekką zwiechę (5-10sekund) później miga raz czarny ekran i wszystko wraca a na pasku słynne "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność ... " kolejna zwiecha już wywoływała restart. W Win 7 miałem dodatkowo takie dziwne kropki na ekranie (pojedyncze pixele) w jasnych barwach, bardzo wkurzające ;p

Rozwiązanie jest proste choć nie wiem czy najlepsze (nie próbowałem wersji z zmiana napięcia i nie wiem czy się odważę)
    Trzeba na stronce Nvidia ze sterownikami ekranu znaleźć jakiś starszy sterownik i zainstalować !!! oczywiście w opisie ten sterownik musi mieć naszą kartę graficzną ;p te dużo starsze (kilka lat będą działać) ale można się pobawić i znaleźć ten najnowszy który jeszcze będzie działał (metoda prób i błędów)

dla porównania mogę powiedzieć, że do mojej grafy aktualny sterownik to
    306.97 WHQL z 10.10.2012 który nie działa
    a mam zainstalowany 258.96 wydany 09.07.2010

na pewno ten starszy sterownik jest wolniejszy ale nie umiem powiedzieć jak bardzo. u mnie śmiga nieźle no i niema żadnych błędów ;D
  • Poziom 8  
    Zasilacz wymieniony na aerocool 450W i nadal to samo.