Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator 4CH H.264 DVR wyświetla się error

elektro-pol 23 Nov 2012 18:26 6762 9
Optex
    elektro-pol
    Level 12  
    Witam
    Posiadam rejestrator 4 kanałowy H.264 DVR oraz dysk sata 1TB. Wszystko działało ładnie do czas. po nagraniu około 24h na rejestratorze wyświetla się error=3.000
    i rejestrator się resetuje. Sformatowałem dysk i działało, nagrała się noc i dzień z 2 kamer i to samo. Włączy się, nagrywa i po około minucie błąd i się wyłącza. macie jakieś pomysły?
  • Optex
    scandaliks
    Level 25  
    elektro-pol wrote:
    4 kanałowy H.264 DVR

Jakiś model??Czy dysk jest na liście dysków w instrukcji rejerka?
    elektro-pol
    Level 12  
    W instrukcji pisze tylko że dysk SATA max 2TB a ja mam SATA II 1TB
    Czy aby nie muszę przestawić jakiejś zworki na dysku?
    (teraz nie pomaga nawet formatowanie dysku czy zamiana kanałów, nie zależnie czy nagrywa się jedna czy 2 kamery wyskakuje po jakimś czasie błąd i się resetuje. Bez podłączonych kamer rejestrator działa więc wina leży raczej po stronie nagrywaniu na dysk.)
  • Optex
    matko
    Level 14  
    Jaki typ dysku i jakiego producent jest zamontowany?
    Osobiście podejrzewałbym dysk. I aby być pewnym czy to problem dysku czy samego rejestratora to należałoby założyć inny dysk na próbę.
    elektro-pol
    Level 12  
    Rejestrator 4CH H.264 DVR wyświetla się error
    dysk :Producent: Western Digital
    Seria: Caviar Green
    Model: WD10EADS
    Pojemność: 1TB ( 1000GB )
    Prędkość obrotowa: 7200 obr./min
    Pamięć podręczna (cache): 32MB
    Interfejs: SATA 3 Gb/s

rejestrator:
    Specyfikacja:
    System video - PAL
    Rodzaj kompresji - H.264
    Wejścia video - 4 BNC
    Wyjścia video - BNC, VGA
    Audio wejścia / wyjścia - 1 wejście / 1 wyjście
    Szybkość nagrywania (CIF) - 352×288 100 kl/sek
    Jakość nagrywania - najlepsza / wysoka /normalna
    Obsługa dysku HDD - SATA HDD max. 2TB /brak dysku w komplecie/
    Wyszukiwanie - wg czasu / detekcji / alarmu
    Tryb nagrywania - ręczny / czasu / detekcji / alarmu / zdalne
    Mysz USB - TAK /brak w komplecie/
    Pole detekcji 16 × 12 punktów na kamerę dla wszystkich kanałów
    Ustawianie czułości detekcji wysoka / normalna / niska
    Nagrywanie pre-alarm TAK
    Backup USB 2.0 / Sieć
    Kompresja po sieci - H.264
    Ethernet - 10/100 Base-T.
    Web Interface - “Video Viewer” / Internet Explorer System operacyjny: Windows 7 / Vista / XP / 2000
    Podgląd przez tel. komórkowy - IPhone, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian & Android z wbudowaną przeglądarką
    Protokoły sieciowe - TCP/IP, PPPOE, DHCP, DDNS
    Zdalne sterowanie - TAK
    Powiadomienie o zdarzeniu - FTP / E-Mail
    Pilot - TAK (odbiornik IR wmontowany)
    Zoom - 2X zoom cyfrowy
    Kontrola PTZ - TAK
    Wejścia wyjścia alarmowe - 4 wejścia, 1 wyjście
    Blokada klawiatury/Hasło - TAK
    Poziom użytkowników - Administrator & Operator
    Detekcja zaniku obrazu - TAK
    Nazwa kamer - Max. 12 znaków
    Ustawianie obrazu - nasycenie / ostrość / kontrast / jaskrawość
    Format daty - YY/MM/DD, DD/MM/YY, MM/DD/YY
    Automatyczna zmiana czasu - TAK
    Napięcie zasilania (±10%) - DC 19V (zasilacz w komplecie)
    Pobór mocy (±10%) - 42 W
    Temperatura pracy -10 ~ 40°C
    Wymiary - (mm) 345(W) x 68.3(H) x 225(D)
    Odtwarzanie systemu - Automatyczne odtworzenie systemu po zaniku napięcia

Dodano po 2 [minuty]:

dysk nr xxxxxxxxxxxxxx
    rejestrator nr xxxxxxxxxxxxxx
    To są numery aukcji na znanym portalu internetowym więc można sobie zobaczyć ponieważ nie mogę dodać linku który z czasem wygaśnie bo to wbrew regulaminowi.

Moderated By sharp:

Numery aukcji też nie są dozwolone - Regulamin trzeba przeczytać i go przestrzegać.
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

matko
    Level 14  
    Caviary niezbyt się lubią z rejestratorami...
    Osobiście miałem sporo problemów z dyskami tego producenta, które odmawiały współpracy po kilku dniach/tygodniach lub miesiącach pracy. Mimo, że na początku było OK.
    Polecam podmianę na inny dysk aby przetestować czy aby napewno to dysk czy jednak coś niedobrego z rejestratorem.
    rekcaH
    Level 14  
    Masz włączoną opcję nadpisywania na dysku twardym kiedy ten jest pełny. Może nie ma już gdzie nagrywać i się nie włącza dalej. Pogrzeb w ustawieniach HDD. Sprawdzałeś dysk pod kątem bad-sektorów?
    iZabezpieczenia
    Level 13  
    @rekcaH - to nie wiem, co on musiałby mieć za kamery, żeby 2 analogi 1 TB dysku zapchały w dwa dni.

@elektro-pol - kupujesz ultra budżetowy sprzęt, dostajesz ultra budżetowe działanie. Cóż więcej mogę dodać... Może tylko to, że Caviar Green to energooszczędny dysk do pracy biurowej, a na pewno nie do ciągłego zapisu. W WD dyski do pracy w urządzeniach typu NAS/rejestrator to seria RED.
    Stan-Mar

Level 27  
    Kolego, jak poczytasz dokładnie specyfikację rejestratora i dysku, to będziesz wiedział dlaczego nie działa. Dyski sata 2, a tym bardziej sata 3 nie zawsze prawidłowo działają w rejestratorach, z których 90% przeważnie obsługują tylko sata 1
    eon1556
    Level 1  
    Witam,
    Posiadam podobny problem mam rejestrator 4CH H.264 DVR resetuje sie co 10 min wylaczylem nagrywanie na dysk i dalej jest to samo detekcja dziala sygnal jest obraz z kamery dziala, wyczyscilem dysk pokazuje 2T bez nagrywania potrafi załapać i działa kilka godzin a jest czas, że wyłącza sie co 5-10 min i pokazuje 4 kanały z kamery a działa tylko jedna. Może jakaś podpowiedź jak to ustawić nie potrzebuje funkcji nagrywania tylko detekcje i obraz by działał.