Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Case 121B Perkins 504-2T - Brak oznaczeń do ustawienie rozrządu.

23 Nov 2012 18:46 4167 1
  • Level 2  
    Witam
    Posiadam ładowarkę Case 121B z 1992 roku z silnikiem Perkins, prawdopodobnie BA504-2 lub BB504-2T. Problem polega na tym, że był w nim źle ustawiony rozrząd i silnik długo kręcił zanim odpalił. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego schematu który by mi pokazał jak powinien być poprawnie złożony, a sam nie mam takiej wiedzy żeby do tego dojść. Jedyne znaki jakie są na kołach to kropki z literkami A i B na pompie paliwowej i odpowiedni ząbek na obudowie od paska i to na tyle. Koło jest montowane na klinie. Na kole od wałka rozrządu jest też niby jakaś kropka ale nie ma nic na obudowie żadnego ząbka, znaczka itp. koło wchodzi na taki bolec wiec też jest możliwość montażu tylko w jednej pozycji. No i koło od wału które nie ma żadnego znaczka i jest osadzone na klinie. Jeśli ktoś posiada jakiś schemat lub wiedzę to będą bardzo wdzięczny za pomoc.
  • Level 35  
    Przecież rozrząd jest prosty. Pierwszy tłok w górnym martwym punkcie. Zawory mają być zamknięte. Na ostatnim mają się mijać. Z króćca pompy wtryskowej, który wychodzi na pierwszy wtryskiwacz ma podać paliwo.