Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B - Vectra B świeci się kontrola trakcji i kotrolka błedu silnika

cierlik15 23 Nov 2012 19:54 7359 5
    cierlik15
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam Opla Vectre B z 97r. silnik 2.0 benz x20xev z gazem (lovato z tego co wiem II generacji).
    I mam nastepujący problem:
    Po odpaleniu samochodu na benzynie wszystko jest ok, po chwili zapala się kontrolka od blędu silnika. Wtedy pokazuje się bład 0500 - czujnik prędkości własnej pojazdu. (Dla wyjaśnienia podłączałem go u znajomego pod komputer, stąd wiem o tych blędach jednak w niczym więcej komputer nam nie pomógł.) Błąd ten daje sie w każdej chwili usunąć i zapala sie dopiero przy ponownym odpaleniu silnika. W chwili przełączenia na gaz automatycznie zapala sie kontrolka TC i wyskakuje błąd 0120 - czujnik położenia przepustnicy. Po czym przestaje działać kontrola trakcji. Tego błedu nie da sie skasować, ale przy ponownym odpaleniu samochodu na benzynie tego błędu nie ma, lecz włącza sie znowu przy przełączeniu na gaz. Czasami rownież wyskakuje błąd 0130- nieprawidłowy sygnał sondy. Jednak raz sie załącza raz nie i bez problemu można go usunąć.

Byłem również u gazownika. Powiedział mi, że z gazem wszystko jest ok.

Prosiłbym o rade od czego można byłoby zacząć naprawę tak żeby zrobić to po najniższych kosztach.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    autoas
    Level 42  
    cierlik15 wrote:
    żeby zrobić to po najniższych kosztach.

Jeździć tak jak jest...
    cierlik15
    Level 9  
    Prosiłem o prostą radę. Z tego co wiem forum to jest po to by sobie wzajemnie pomagac a nie dodawac posty nic nie wnoszące do tematu. Inaczej nie pisał bym tutaj w tej sprawie tylko od razu wstawił samochód do mechanika i zabulił nie wiadomo ile kasy.
    autoas
    Level 42  
    Ja się biję w pierś....ale czego nie zrozumiałeś w podpowiedzi kol. "Grzegorza"?
    cierlik15
    Level 9  
    Przez diagnostyke mozna wiele rozumieć. A mi chodzi o to aby ktos podpowiedzial co moze byc tego przyczyna i od czego zaczac.