Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 323f 2002 - Wysoka temperatura silnika

23 Lis 2012 22:49 2550 4
  • Poziom 7  
    Witam
    Moze ktos wie co moze byc Przyczyna wysokiej tepmeratury (max) silnika przy niskich obrotach. i to sie dziej jak stoje na swiatlach albo w korkach a ja przyspieszcze to temp opadnie. Albo potrawi np. na swiatłach wskazówska podnosic sie i po chwili opadac.
    Termostat byl wymieniany
  • Poziom 29  
    A wentylator się załącza prawidłowo?
  • Poziom 11  
    możne czujnik tylko świruje
  • Poziom 14  
    Stawiam na czujnik temp.
  • Poziom 1  
    Witam kolegów forumowiczów ;)
    Mam podobny problem ze swoją maździnką 323j 1,58 BJ ;/
    Zaczęło się od wyjazdu w Bieszczady - w wysokich partiach gór temperatura silnika wędrowała w maksymalne położenie. Był to piewszy tego typu przypadek, więc zjechałem na pobocze i podniosłem maskę...odczekałem chwilę. Nic to nie dało - jadąc na kwaterę zmiana temperatur następowała w ciągu ok. 10sekund - od położenia średniego do maksymalnego.
    Po dojechaniu na miejsce wydawało mi się, że to zapowietrzony układ chłodzenia - ale w Madziach on się sam odpowietrza. Płynu pod korek, w wyrównawczym - lekko ponad maksymalną wartość.
    Po powrocie do Krakowa - wymieniłem płyn chłodniczy na nowy, czujnik temperatury silnika i kazałem przepłukać chłodnicę. Wentylatory działają i załączają się prawidłowo. Nic to nie dało - na trasie Kraków - Lublin podobne wariacje temperaturowe się powtórzyły.
    Mechanik stwierdził, że albo pompa wody (czynnika chłodniczego- zużyte łopatki turbinki), albo elektronika (wariujący wskaźnik...) W opcji drugiej - jeśli to to, to zapewne przekłamywałby wskaźnik paliwa, a inne kontrolki zapalały by się w równi losowym ciągu.

Tyle z mojej strony.
    Będę wdzięczny za nowe pomysły.

Pozdrawiam