Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz na estradę pod 4 x stx pa 1000 fr

24 Lis 2012 00:10 1920 11
  • Poziom 29  
    Potrzebuję jakiś model wzmacniacza estradowego który ma napędzać w poniższej konfiguracji.
    Małe imprezy zamknięte - 2 x stx pa 1000 fr
    Małe i średnie plenery - 4 x stx pa 1000 fr (po 2 szt na stronę) co daje impedancje na kanał 2Ω.
    Szukam wzmacniacz lub model wzmacniacza (najlepiej coś z t.amp) o parametrach 2x700W przy 4Ω oraz około 2x1200W przy 2Ω i tak uważam że jest bezpiecznie dla paczek.
    Końcówka ma być nie za mocna i nie za słaba.
    Z racji tego że wypożyczam sprzęt to nie chcę aby ktoś spalił głośniki przez mocny wzmacniacz (nie mówię już o przesterach bo to inna sprawa).
    Interesuje mnie coś pokroju t amp 2400, niestety ono nie pracuje przy 2Ω.
  • Poziom 13  
    Najlepiej poszukaj jakiegoś użwanego PLX'a
  • Poziom 26  
    Tańszą alternatywą będzie SMOUND K-2000.
  • Poziom 29  
    O zapomniałem właśnie o tym smound k-2000, właśnie kiedyś taki naprawiałem.
    Tylko pytanie, czy ma te 2x1000W przy 2Ω?
    Jak bym miał brać tego smounda to koniecznie dorobię zabezpieczenia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Znam konstrukcje smound k2000, jej wady też i to spore, raczej wykluczające z estrady.
    Więc chyba nie ma się po co pchać.
    Rozważam nad zakupem używanych t amp proline 1300 oraz 1800. Napewno będą lepsze od tego okrojonego smounda.
    Podsuńcie mi jakieś propozycje tanich i dobrych końcówek mocy.
    Mogę przeznaczyć na używany wzmacniacz około 800zł.
  • Poziom 19  
    Do 4szt. jak ma być tanio to inuke behringera model dobierz wedle uznania czy z dsp czy bez, nie jest to szczyt marzeń ale całkiem nieźle się sprawuje i pracuje przy 2r stabilnie i nie gotuje się, wersja z dsp daje trochę możliwości kontroli tego co ma się dziać z paczkami.
  • Poziom 14  
    A nie lepiej na każda parę kolumn dać osobny wzmacniacz i wtedy przy awarii jednego można dograć imprezę. Jak idziesz na mniejsze imprezy to bierzesz jeden w miarę lekki a nie "spawarkę" którą się ledwo niesie. Proponuje 2 x TA2400 który odda 2* ~1000W przy 4 ohm lub 2 x TA1400 2*~650W przy 4 ohm. Cena myślę że też jest rozsądna.
  • Poziom 29  
    Razwazałem po 2 kolumny w szereg pod każdy kanał t amp 2400 lub mostek t amp 1400.
    Uważam że idealny będzie t amp 1400 na 2 kolumny, trzeba by takie 2 wzmacniacze a to znowu koszta.
  • Poziom 14  
    Ale jeden o mocy około 3kW pracujący stabilnie do 2ohm też tani nie będzie.