Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chwila po starcie czarny ekran

24 Lis 2012 06:29 2622 10
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam laptopa Toshiba Satellite Pro L650. Od jakiegoś czasu coraz dłużej włączał mi się komputer. W niewielkim stopniu było to spowodowane stale rosnącą liczbą programów doinstalowywanych. Pisząc coraz dłużej włączał mam na myśli to że po włączeniu chwilę widać nazwy producenta i gdy powinien pokazać się kolejny ekran z np. logowaniem to wtedy wyskakuje czarny ekran i trwa bardzo długo po czym wyświetla się komunikat poniżej pokazany na rysunku. Dodam że nie jest to czarny ekran z migającym białym znakiem podkreślenia lecz po prostu czarny ekran z widocznym wskaźnikiem myszki. Po bardzo długim czekaniu pojawia się wybieranie użytkownika ale to tylko w najlepszym przypadku bo najczęściej to na tym się kończy że jest tylko czarny ekran. Bardzo często przy tym starcie wyskakuje komunikat jak poniżej. Moje obawy to uszkodzony dysk? Czy dobrze wnioskuję? Dodam że po wyjęciu dysku i włożeniu do tego laptopa innego dobrego komputer włącza się normalnie. Jeśli to uszkodzenie dysku to czy jest jakaś szansa go naprawić albo chociaż odzyskać dane?

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

A teraz jeszcze dziwniejsza rzecz. Po długim czekaniu pojawił się pulpit wyczyszczony (tylko kosz widoczny). Z systemu Windows na wygląd zrobiło się coś w rodzaju Windowsa 98 i co jakiś czas przy próbie np. otworzenia mój komputer wyskakuje komunikat jak niżej w obrazku. Jakość byle jaka ale może wystarczy żeby ktoś pomógł jeśli zna ten przypadek. chwila po starcie czarny ekran
    Gdyby mimo to nie było wiadomo dla doświadczonych co tam jest napisane to przepiszę:
    C:\\Windows\system32\config\systemprofile\Desktop odwołuje się do lokalizacjie, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownei. Jeśli nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne położenie.

Także ja już nic nie rozumiem, dysk dobry?
  • Poziom 9  
    Nie mam jak uruchomić CrystalDiskInfo dlatego uruchomiłem z płyty Parted Magic ale co tutaj z tego programu włączyć i umieścić na forum?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Disk Health -> Attributes.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dysk jest uszkodzony i nadaje się tylko do wymiany.
  • Poziom 9  
    Możesz jeszcze napisać dokładniej gdzie to jest napisane? Jaki typ uszkodzeń? Czym mogły być spowodowane? Naprawa nie wchodzi w grę?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dysk ma realokowane sektory i nadaje się tylko do wymiany!
  • Poziom 9  
    Ok zrozumiałem że nadaje się do wymiany ale co mogło być przyczyną tej relokacji sektorów? I co to jest najprościej mówiąc?
  • Poziom 43  
    mzcv napisał:
    I co to jest najprościej mówiąc?

Najprościej mówiąc dysk posiada badsektory.

mzcv napisał:
    co mogło być przyczyną tej relokacji sektorów?

Dysk może ulec awarii z powodu wady fabrycznej, nieostrożnego obchodzenie się z dyskiem czy też zużycia się dysku.
  • Poziom 9  
    Właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuję bardzo.