Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem jak połaczyć taśmę w matrycy LCD

sp7vtq 03 Lut 2005 20:07 3525 8
  • #1 03 Lut 2005 20:07
    sp7vtq
    Poziom 12  

Mam problem kupiłem monitor ale okazalo sie że ma wade pęknięta taśma łącząca matrycę z elektroniką ( zdjęcie w załączniku) Czy ktoś wiej jak można to połaczyć może już ktoś naprawiał taką usterkę

Pozdrawiam

0 8
  • #2 03 Lut 2005 20:35
    satgal
    Poziom 40  

Jaką taśmę monitor Lcd składa się z elektroniki zespolonej z matrycą i druga elektronika wstawianą przez producenta końcowego monitora.

0
  • #3 03 Lut 2005 20:54
    sp7vtq
    Poziom 12  

Tych tasm jest jest 10 i łaczą bezpośrenio szklaną matryce z taką długa płytka drukowaną jedna z nich pokazana jest na zdjęciu zerwanych jest 9 nitek posrodku taśmy

0
  • #4 03 Lut 2005 21:20
    satgal
    Poziom 40  

Może podasz typ matrycy w 17" jest przeważnie od pionowych 10 pasków
    z wklejonymi pośrodku drajwerami, ostatnio jest moda na budowę projektorów z LCD i przez to coraz więcej zwalonych matryc. Myślę że to się naprawić nie uda bo nawet nie wiadomo jakim klejem to jest przyklejone z jednej strony do szkła a z drugiej do druku nawet jak byś miał taką tasiemkę z potłuczonego wyświetlacza i by się udało z niego oderwać, klej ten nie reaguje na temperaturę i jest nieprzewodzący, trzeba również pamiętać o precyzji tych ścieżek na tasiemce jest około 400.

0
  • #5 03 Lut 2005 22:43
    Likon
    Poziom 21  

Witam

Ja zrobiłem kiedyś tak-(foto)- i działa do dzisiaj. Uprzedzam wymaga
    to wielkiej precyzji i cierpliwości .nie jet to taki proste, ale napewno
    możliwe.Może nie ładnie wygląda ,jest jednak skuteczne.

Pozdrawiam.

0
  • #6 03 Lut 2005 23:31
    satgal
    Poziom 40  

Wszystko dobrze tylko jak połączyć ścieżki o szerokości dużo węższe i z takimi samymi odstępami między nimi od grubości włosa ludzkiego i do tego jak dobrać się do nich jak są wewnątrz elastycznej tasiemki. Oglądałem to pod mikroskopem przemysłowym i z ciekawości położyłem
    włos dla porównania przy takiej ścieżce. Inną rzecz ciekawą odkryłem przy tym oglądaniu że ścieżki na szkle i tasiemce są nie gładkie a chropowate pewnie dla tego aby był pewniejszy kontakt i miejsce dla kleju.

0
  • #7 04 Lut 2005 01:04
    Likon
    Poziom 21  

satgal

Nie jest to niemożliwe.Trochę więcej wiary w zdolność ludzkich
    rąk.

Pozdrawiam

0
  • #8 04 Lut 2005 07:59
    satgal
    Poziom 40  

Uważam że są większe szanse na naprawę tej matrycy jak i innych z uszkodzonym scalakiem na niej przez wymianę takiej tasiemki zdjętej z
    potłuczonej bo w tym konkretnym przypadku pewnie ktoś próbował naprawić matrycę przez dociskanie paska i mu nie wyszło, jak grzebał
    przy niej to możliwe że matryca miała wadę na tym pasku i wyświetlała
    pionowe kreski a tego kolega nie wie bo kupił go na Allegro w takim stanie. Tak że pewniejszą drogą i sposobem byłoby dojść jak je zdjąć a potem oczyścić z kleju nie uszkadzając i wkleić drugie.

0