Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 1.8 + LPG 90km - Brak ssania, nie otwiera się silniczek na monowtrysku

24 Lis 2012 09:19 3555 1
  • Poziom 10  
    Passat B3/91 r.
    Silnik RP
    Monowtrysk
    90km
    Sterownik ( komputer) - Bosch 443 907 311 B; 0 261 200 261

Mianowicie jak w temacie brak jest ssania. Po przekręceniu zapłonu silniczek krokowy się nie otwiera. Na wtyczce dochodzącej do silniczka jest następujące napięcie:

1 pin - 0V
    2 pin - 0V
    3 pin - 12V
    4 pin - 0V

Po podłączeniu zewnętrznego zasilania na 1 i 2 pin silniczek się otwiera bądź zamyka w zależności od biegunowości przyłożonego napięcia.

Następną rzeczą jaką dokonałem był pomiar napięcia na czujniku TPS z załozoną wtyczką przy zamkniętej przepustnicy (schowany do końca silniczek krokowy):

1 pin - 0,22 V - (napięcie wzrasta od samego początku kiedy tylko zaczynam otwierać przepustnice)
    2 pin - 0 V
    3 pin - Brak pinu
    4 pin - 0 V
    5 pin - 4,88 V

Napięcie na kostce dochodzącej do czujnika TPS - 5 V

Moje pytanie jest następujące - czy błędne wskazania czujnika TPS mogą być powodem braku ssania i brakiem napięcia na pierwszych dwóch pinach silniczka krokowego ?

Zaznaczę iż nie wymieniałem czujnika temperatury (mam niebieski, bo doczytałem się że były też żółte).

Bardzo liczę na waszą pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Wybaczcie, że tak późno, ale na przyszłość się pewnie przyda innym.

Komputer łapał Ci błędy? Jak rozwiązałeś problem?

Miałem to samo w swoim polonezie (tez sam monopunkt Boscha).
    Faktycznie, gdy komputer łapał błąd czujnika TPS - ssania brak, do tego strasznie go zalewało i dusił się, nie wchodził w obroty. Po przełączeniu na LPG całkowicie inne auto.
    Szukam teraz czy to wina TPS, który podobno nigdy się nie psuje, czegoś po drodze.